Autor Zpráva
MAUGLI
Profil *
HELP

Taky chci mít na reklamu z webu ŽL, ale neznám odpověď na základní otázku. Peníze mi půjdou většinou ze zahraničí, ale cca 20% i z ČR. Klasicky půjde o příjem z prokliků nebo o podíl z prodeje.

Mám se přihlásit jako plátce nebo neplátce DPH ???

Děkuju za radu od "již" zkušenějších

Maugli
mat
Profil
pokud předpokládáš čistý obrat větší než milion ročně, pak je pro tebe registrace k dph povinná...:) ale to zcela určitě nebude tento případ, takže si s nějakou dph nelámej hlavu.
MAUGLI
Profil *
Hehe... milion to asi nebude.

Díky za radu
MAUGLI
Profil *
A nemusím být náhodou plátce DPH, když jsou příjmy ze zahraničí?
Richi
Profil
MAUGLI
A nemusím být náhodou plátce DPH, když jsou příjmy ze zahraničí?
Ne nemusíš ...
Mimochodem až vyděláš první milion za poslední rok tak se musíš zaregistrovat hned další měsíc jako plátce :-)
meca
Profil
Počkat, počkat. Pokud dobře rozumím: když si tedy udělám ŽL, nemusím nic platit? Bo existuje ještě nějaká... daň?

Zatím si v poklidu a kráse užívám bez ŽL s obavou, že kdybych si ho pořídil, musel bych dělat nějaké bejkárny s účetnictvím ;)
Dero
Profil
Zatím si v poklidu a kráse užívám bez ŽL s obavou, že kdybych si ho pořídil, musel bych dělat nějaké bejkárny s účetnictvím ;)

Musíš vést daňovou evidenci a podávat daňové přiznání, i pokud ses nezaregistroval jako plátce DPH. O platbách sociálního a zdravotního pojištění ani nemluvím.
DoubleThink
Profil *
O platbách sociálního a zdravotního pojištění ani nemluvím.
... kde slovo "pojištění" nabývá významu "výpalné".
Richi
Profil
meca
prosím te, jestli chceš podnikat a myslíš to vážne a nevyděláváš třeba 200kč měsíčně ale několik tisíc tak si radši najdi účetní, udělej si ŽL a řádne plat dane jinak se ti muže stát že tě nejaká dobrá duše napráši a ty nejen že zaplatíš pokutu ale už nikdy nebudeš moct podnikat!
LukaS
Profil *
Musím mít vůbec žinostenský list na příjem reklam google adsense?
fanous
Profil *
LUKAS

Musím mít vůbec žinostenský list na příjem reklam google adsense?

musím tě zklamat , ale musíš. Byl jsem na 3 živnostenských uřadech se zeptat a všude mi řekli to stejné. Reklama je tam umístěna trvale (každý den) => trvalý příjem a tím pádem živnostenský list
fanous
Profil *
LukaS - ale peníze ti google vyplatí i bez ŽL oni problém nemají - ten problém bys měl až ty před zdaěním :)
janavk
Profil *
trvalý příjem a tím pádem živnostenský list - to jsou i moje informace, podrobněji o tom píšu (a až toho budu vědět víc, tak ještě napíšu, např. o zdaňování) na http://www.jakpodnikat.cz/reklama-na-internetu-adsense.php
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0