Autor Zpráva
Maugli
Profil *
Zdravím,

může mi někdo poradit jakou živnost si mám pořídit na affiliate programy ???

Myslel jsem, že člověku stačí "Reklamní činnost a marketing", ale to by prý musely být příjmy za zobrazení reklamy (např. 1000Kč za 10000 zobrazení).

U affiliate programů je prý potřeba "Zprostředkovatelská činnost" ...

Nemáte s tím někdo zkušenost? Jakou živnost byste doporučili... na ŽÚ sami nevědí :(

Maugli
quinux
Profil
Maugli
Myslel jsem, že člověku stačí "Reklamní činnost a marketing", ale to by prý musely být příjmy za zobrazení reklamy
Ano mnohdy stačí, ale záleží jak to napíšeš na fakturu ;)

U affiliate programů je prý potřeba "Zprostředkovatelská činnost"
Hodí se na to samozřejmě lépe, ale jak už jsem psal důležíté je jak odvedené služby napíšeš na fakturu.

Každopádně, pokud ještě ŽL nemáš tak si dej tu zprostředkovatelskou činnost, ale můžeš si vzít klidně obojí ;o)
klik
Profil *
Maugli
myslím, že to není ani zprostředkování
Maugli
Profil *
No jo, ale někdo platí paušálně za měsíc a někdo na základě parnerského programu... kvůli tomu přece nebudu mít 2 ŽL :(

Ta Reklama a marketing by to měla pokrýt, ne? A jak to mám napsat na fakturu? Někdo fakturu ani nechce.. prostě pošlou peníze, ne?

M.
quinux
Profil
klik
myslím, že to není ani zprostředkování
Spíše bude záležet o co jde.


Maugli
kvůli tomu přece nebudu mít 2 ŽL
Nevím kolik vyděláváš, ale 2000 Kč není tak moc ;o)

A jak to mám napsat na fakturu
To záleží na tom co děláš.

Někdo fakturu ani nechce.. prostě pošlou peníze, ne
Podnikatel ti jen tak nebude posílat peníze, když by si je pak nemohl dát do nákladů. (něco jiného je výplata, na které, když ti dá část načerno ušetří velké částky na otrockých daních ;o)
Maugli
Profil *
To záleží na tom co děláš.

1) klasické zobrazení reklamního banneru za xxx Kč za měsíc
2) podíl ze zisku = např. zobrazím v reklamním banneru pračku ve slevě od ELEKTRO.CZ, a když si jí někdo koupí přes mé stránky mám ze zisku např. 10% za její prodej
3) podíl ze zisku = např. zobrazím banner ELEKTRO.CZ a když se někdo u nich registruje přes mé stránky, tak pokud si ten dotyčný pak o ELEKTRO.CZ něco bude kupovat, budu mít "doživotně" např. 10% ze zisku na těch prodaných výrobcích

Stačí ŽL "Reklamní činnost a marketing"

Díky za názory
Joker
Profil
Někdo fakturu ani nechce.. prostě pošlou peníze, ne?
Hehehe, jestli klienti "prostě pošlou peníze" a nechtějí faktury, tak k čemu potom živnosťák?
Hanka
Profil *
Joker

... někdo jí ale chce :)

Ale zpátky k otázce...

To záleží na tom co děláš.

1) klasické zobrazení reklamního banneru za xxx Kč za měsíc
2) podíl ze zisku = např. zobrazím v reklamním banneru pračku ve slevě od ELEKTRO.CZ, a když si jí někdo koupí přes mé stránky mám ze zisku např. 10% za její prodej
3) podíl ze zisku = např. zobrazím banner ELEKTRO.CZ a když se někdo u nich registruje přes mé stránky, tak pokud si ten dotyčný pak o ELEKTRO.CZ něco bude kupovat, budu mít "doživotně" např. 10% ze zisku na těch prodaných výrobcích

Stačí ŽL "Reklamní činnost a marketing"

Díky za názory
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0