Autor Zpráva
Pavel 32
Profil *
Zdravím fórum,
mám kampaň na Skliku a Adwords a chtěl bych jejich statistiky zavést do Google Analytics. U každého inzerátu mám nastavenu vlastní adresu prokliku (www.example.cz/?program=sklik&kw=slovo&advert=4 a podobně u adwords), tu pak zpracovávám PHP do vlastních statistik a přesměrovávám 301 na stránku webu, která odpovídá reklamnímu slovu.

1) je možné pro zavedení Skliku do GA definovat proměnné utm_source, utm_medium, utm_term... pomocí javascriptu na cílové stránce po přesměrování, tj. nikoliv zavedením nových parametrů do url ale definováním těchto proměných v těle javascriptového volání GA podobně jako se definují parametry e-commerce? Případně jakou jinou variantu spojení GA s Sklikem použít.

2) v GA nevidím ani statistiky z Adwords, přitom běží na stejném účtu, je to způsobeno individuálními url pro každý inzerát?

Díky za odpovědi.
Pavel 32
Profil *
ad 2) pro ostatní, kteří jako já používají adwords v češtině -> přepněte si jazyk do angličtiny a ihned uvidíte záložky, které hledáte - tj. záložku analytics v adwords, kde spojíte vaše účty v obou programech.

Co se týče první otázky - nikdo neví, anebo to nejde? Prostě potřebuju Googlu servírovat informace z non Adwords kampaní jinak, než přes URL (nejlépe tedy javascriptem).

Pavel
Marek Prokop
Profil
http://blog.dobryweb.cz/reklamni-kampane-v-google-analytics-bez-parame tru/
Pavel 32
Profil *
Diky za odkaz,
clanek jsem cetl jeste pred uverejnenim meho dotazu. Nabizena reseni ale neresi zcela muj problem. Mam jiz vlastni system sledovani pres URL, tj. abych mohl vyuzivat vase napady tak
1) z meho url presmerovat na url vyhovujici analytics a pak zakazat v robots.txt dane parametry
2)z meho url presmerovat na url s kotvickou, aby si analytics lizli, co potrebuji.

Ani jedno reseni mi neprijde idealni, do url se dostava maglajz, ktery neni potreba, ja uz ten maglajz mam nacteny a znova ho v url zobrazovat nechci.

Opravdu neexistuje zpusob, jak tyto promenne pro analytics definovat primo v javascriptu ve strance?

Diky Pavel
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0