Autor Zpráva
Why
Profil
Ze dne na den se mi v AdSense snížilo eCPM cca třikrát, a pořád se to tak drží, možná pořád o pár centů klesá, nevíte co by se s tím dalo dělat?
Timy
Profil
Nebylo by možná od věci prozradit, jaký systém používáš
Why
Profil
Jj, to by bylo dobrý, už jsem doplnil :D, dík
nicmund
Profil
To samé se mě stalo asi před týdnem. eCPM kleslo asi na polovinu. Dnes se vše vrátilo do starých kolejí.
Why
Profil
Mě se to stalo v pátek, 11.5, a pořád to je tak nízké, doufám že se to taky vrátí :(
Nemohl to udělat google nějak ručně?
MichalekII
Profil
Jsem asi natvrdlej ale eCPM se nijak nenastavuje, ale dopočítává podle počtu kliknucí a jednotlivých ceny prokliků ...
Why
Profil
eCPM se nijak nenastavuje, ale dopočítává podle počtu kliknucí a jednotlivých ceny prokliků ...
Ano, to je pravda ale nedošlo mi, co to má s tím společného :(
Marek Prokop
Profil
nedošlo mi, co to má s tím společného

No, já nevím, ale řekl bych, že to s tím má společného všechno. Michálkova odpověď je IMHO jediná, která dává smysl -- narozdíl od původního dotazu. Když nenapíšete, zda se vám snížilo CTR nebo CPC, nemůžete čekat žádnou rozumnou reakci.
LuKaS
Profil
Mohu potvrdit, že v adsense za stejný počet prokliků za den mám nyní asi poloviční výdělky..Nevím čím to je, že by inzerenti snížili cenu za proklik?

EDIT: Vypadá to že nějaká velká změna proběhla, je to opravdu strašný....Výdělky se mi snížili více jak o polovinu, myslíte, že se to hodí zase do normálu?
Marek Prokop
Profil
Snížení výdělku při stejném počtu kliků může mít několik příčin, z nichž nejpravděpodobnější jsou podle mého názoru dvě:

1) Někteří inzerenti snížili cenu za klik.

2) Inzeráty s dosud nejvyšší cenou za klik se u vás přestaly zobrazovat -- buď dočasně např. proto, že inzerentům došel rozpočet, nebo dlouhodbě, protože inzerenti kampaně zastavili či vypnuli cílení na obsah.

Oba případy jsou dost časté a mohou mít za následek až řádové snížení výdělků. Pokud vám tedy výdělek klesl jen na polovinu, je to ještě docela dobré.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0