Autor Zpráva
Hanka K.
Profil *
Ahojky!

Potřebovala bych radu od zkušenějších, tedy Vás :o) .... respektive odpověď na jednoduchou, konkrétní otázku.

Mám ŽL jako vedlejší činnost, jsem neplátce DPH. Mám příjmy z AdSense.

Jak mám jako neplátce DPH dokladovat tyto příjmy? Stačí mi jen výpisy z bankovního účtu nebo na ty příjmy musím vystavit fakturu / kterou po mě ale nikdo nechce :o) / a když ano, jaké fakturační údaje Google AdSence tam musí být. Máte je někdo?

Nevím si s tím rady, tak foufám, že s tím má někdo zkušenosti. Žádný ouřada na FÚ a ŽÚ mi na to nedokázal pořádně odpovědět :o)
nightfish
Profil
na základě výpisu z účtu vystavíte příjmový bankovní doklad... to musí stačit
Hanka K.
Profil *
Příjmový bankovní doklad? To existuje :) Já znám jen PPD - příjmový pokladní doklad...

... a jak se vypíše? Tam musí být přece taky nějaké údaje o dodavateli, ne?
Richi
Profil
jednoduchá rada (nejen pro tebe):
Když chcete podnikat najdete si účetní a máte po starostech, bude vás stát pár stovek max pár tisíc za rok (dle příjmy a počtu faktur) a nemusíte se starat o to jak co kde proč kdy zaučtovat ....
los
Profil *
Účtovným dokladom je výpis z bankového účtu, na to účtovníka nepotrebuješ.
nightfish
Profil
Hanka K.
příjmový bankovní doklad je doklad, který vytváříš ve svém účetním programu při zaúčtovávání výpisu (alespoň v Money S3 to tak funguje)

... a jak se vypíše? Tam musí být přece taky nějaké údaje o dodavateli, ne?
třeba takhle
Hanka K.
Profil *
Aha, takže jestli to chápu dobře, tak DIČ z nich musím dostat každopádně :) .... ať sem plátce DPH nebo nejsem.

Děkuju za odpověď
Richi
Profil
Aha, takže jestli to chápu dobře, tak DIČ z nich musím dostat každopádně :) .... ať sem plátce DPH nebo nejsem.

jen jestli tebe dobře pochopí i finančák :-)
Hanka K.
Profil *
Richi

Co to je za odpověď?

Jak teda dokladujete ty příjmy z AdSense ??? Vždyť s tím musíte mít přece zkušenost, nee?

Děkuju
Marek Prokop
Profil
Panebože už dóóóóst :-)

Dokladují se daňově odčitatelné výdaje. Příjmy se přiznávají. Hanko, Vy si opravdu myslíte, že se stát bude zlobit, když přiznáte a zdaníte příjem, na který nemáte doklad? Nebo jste si snad všimla, že by od Vás pokladní v supermarketu někdy chtěla Vaše DIČ, aby ten supermarket posléze mohl zaúčtovat peníze, které od Vás dostal?

Prostě si ten doklad sama napište a je to vyřízené.
Hanka K.
Profil *
Já tomu nerozumím, tak se ptám.... :)

Tak se na mě nezlobte :)
Richi
Profil
Hanka K.
Já tomu nerozumím, tak se ptám.... :)

Když tomu nerozíš tak si najdi účetní ... já tomu taky nerozumím, proto si platím účetní, netuším jak ona dokladuje moje příjmy z AdSense :-)

Hani, nezlobíme se :-) ale když ti tady nekdo napíše že to máš dělat tak a tak a nakonec to bude jinak jak to budeš vysvětlovat finančáku?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0