Autor Zpráva
Gaudino
Profil *
Ahoj, chtel jsem se zeptat na jednu vec ohledne Adsense.
Mozna to bude blbej dotaz, mozna ne:-)

Mam na svem webu reklamy Adsense. Jednou se mi stalo, ze jsem si na vlastni reklamu omylem kliknul sam, ale uz je to dlooouho a Adsense porad jede, takze se snad nic nestalo. Od te doby mam na svem PC nejaky "block", takze se mi to uz urcite nestane. Nevim presne, jak na Googlu kontroluji z jakeko PC se na reklamy klika, zrejme IP adresa. Ale jde mi o to, ze jsem si vzpomnel ze nekdy nekdo psal o tom, jakymi vsemi cestami muze Google neco vysledovat. Byly na to celkem rozporuplne nazory.

Takze k veci:
Pokud mam tedy Adsense, na svem PC se prihlasuji do uzivatelskeho rozhrani Adsense, na email Google apod.....a na reklamy zasadne sam neklikam! Ale casto se pohybuji po CR, takze jsem vsude mozne u znamych, ktery vi o tom, ze mam svuj portal a casto ho ctou. Co kdyz se stane, ze nekdo na druhe strane republiky cte muj portal, zaujme ho nejaka reklama a klikne na ni (treba nekolikrat do mesice).... Ja potom k nemu prijedu a protoze potrebuji zkontrolovat emaily, tak se prihlasim na email Google. Muze to mit nejakou negativni spojitost s tim, ze na jednom PC nekdo klikne na Adsense reklamy a ja se tam prihlasim na email Google? (podotykam, ze do uziv. rozhrani AdSense se radeji vubec neprihlasuji nikde jinde nez u me doma) Muze to byt chapano tak, ze si jako klikam ja sam na svoje reklamy? A prijit touto cestou treba dokonce i o ucet? (pokud to nejak sleduji podle IP).

Zaver je z toho takovy, ze dodrzuji pravidla co to da, ale stejne mam obavy, aby mi ucet treba nezrusili, protoze jestli nekdo na nejakou reklamu klikne neovlivnim a prihlasit se na email prece neni poruseni pravidel.

Cele to pisu jako reakci na prispevek na to, ze se nekdo ptal jestli muze klikat na reklamy z jineho PC a nekdo do reakce napsal: "A ty se na tom druhem PC neprihlasujes do Google emailu?.......prihlasuji.....no tak vidis."

diky
Vladosik
Profil
Na to zna odpoved asi jen sam Google. Kazdopadne to co popisujete resi dost lidi. I ja se bojim prihlasit u pribuznych na sve ucty. Navstevuji me stranky a urcite i klikaji na reklamy, kdyz je zaujmou. Ja tam prijedu, prihlasim se a Google zaregistruje ze souhlasi IP. Ted jde o to, co s tim udela?
Myslim, ze Google urcite takto tvrde nepenalizuje, takovych pripadu musi byt nespocet. Treba registruje, ze slo o vyjimecne pripojeni a vy, ze na tento ucet je v drtive vetsine prihlasovano z jine IP a veme to bez problemu, treba si to k sobe ulozi po nejakou dobu a sleduje co bude dal v nejakem casovem horizontu...
Nevim jestli na to zna nekdo odpoved krom Googlu samotneho.
Gaudino
Profil *
Vladosik

Bohuzel mate pravdu asi v tom, ze odpoved bude znat pouze Google ale myslim, ze to je urcite prispevek k zamysleni...

Pak clovek ruzne na internetu cte prispevky: "Z niceho nic mi zrusili ucet".

Nj, jenze to tak vypada, ze pravidla muze porusit snad i ten najopatrnejsi a vubec o tom ani nebude vedet. Treba jen blbym prihlasenim na email.
Gaudino
Profil
Uvital bych velice rad jeste dalsi nazory :-)
Marek Prokop
Profil
pravidla muze porusit snad i ten najopatrnejsi

Pravidla zakazují klikat na inzeráty na vlastním webu. O přihlašování se na kamarádově počítači neříkají nic, takže je tím nemůžete porušit. Jestliže chcete pravidla dodržovat, tak je prostě dodržujte a o víc se starat nemusíte.

V každém případě je smlouva o AdSense symetrická -- Google ji může kdykoli bez výpovědní lhůty a bez udání důvodu ukončit, ovšem Vy také. Pokud Vám tato volnost nevyhovuje, nejděte si jiného partnera, který s Vámi uzavře smlouvu na dobu určitou nebo s výpovědní lhůtou. I pak to ale asi bude symetrická smlouva a lhůty budou platit také pro Vás.
Vladosik
Profil
Marek Prokop
Zde se ale neresi, jestli je to poruseni pravidel AdSense, ale jak Google vyhodnocuje. Ikdyz nebudu vubec pravidla porusovat, muze se stat to co je vyse. Pribuzni klikaji na reklamu, ja se na jejich PC sem tam o vikendu prihlasim na ucet - Vyhodnoti to Google jako ze jsem si sam klikal na reklamy?
Tot otazka, na kterou IMHO neni odpoved...
Nikdo nemluvil o tom, ze smlouva nevyhovuje.
vitchi
Profil
taky bych se priklonil k nazoru ze to google tak tvrde nepostihuje.. musi byt hodne takovych pripadu kdyz je treba nejake male mesto cele pod jednou verejnou ip tak se to snad uhlidat nejde..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0