« 1 2 »
Autor Zpráva
styleman
Profil *
Otázka na tělo. Kolik jste schopni pomocí reklam na webu vydělat? A pokryje to vaše náklady? Hosting, případně poplatky za internet.

A pokud se někdo bude nudit, může i odpovědět na otázku, jestli osobně zná někoho, kdo na internetové reklamě strašně zbohatl :)))))

Čao
Gaudino
Profil
no, mam adsense asi necele 3 nesice a mam tam nekolik desitek dolacu, takze to za rok snad naklady na provoz webu nejak pokryje, ale jinak je to teda strasna bida s nouzi. Hlavne poslednich 14 dni cena za proklik strasne klesla (alespon u me) :-(

ad2) pokud se pohybujeme v rozumne hranici terminu "strasne", tak nikoho neznam......
quinux
Profil
styleman
jestli osobně zná někoho, kdo na internetové reklamě strašně zbohatl
Osobně? Jak se to vezme. N a internetové reklamě strašně zbohatl Google :-D
tajny
Profil *
já mám na reklamě asi 8000 Kč za měsíc
mám víc stránek a víc reklamních systémů. Jedou jsem od adsense dostal 12 000 za měsíc, ale jinak to hrozně kleslo, denně mám 10 dolarů = 6000 za měsíc od adsense + 2 tisíce od ostratních
Lukas339
Profil *
jj to mám dost podobný, minulý měsíc jsem měl z adsense 14000Kč, ale teď to hrozně kleslo
herrda
Profil
Lukas339
Jak sis mohl vydělat tolik? já mám max 1000 za měsíc.
YoSarin
Profil
jestli nekecá Hulán, tak ten si měsíčně přijde na tuším že 30.000 (adSense).
anonym
Profil *
YoSarin no hulan to psal v dobe kdy tu bylo adsense cestve, jemu to kleslo stejne jako ostatnim , tj cca na polovinu
styleman
Profil *
tajny
10 dolarů denně? Zajímalo by mě, kolik máš denně prokliků. Ale odpovídat nemusíš. Děkuji.


Jinak na můj o hudbě zaměřený web přitahuju absolutně nerelevantní reklamy, většinou jsou to MAF weby co nabízí vyzvánění na telefon a celkově mám za klik řádově centy. To není půl království, ani paní Pageová za ženu, to dokonce není ani kamínek z toho království. Jak byste poradili, jak se stát králem?

Vynecháme návštěvnost. Teď jde jen o maximální užitek z dané situace. Tzn. jak udržovat filtry (jestli filtrovat každou reklamu, co není k tématu), popř. jaké formáty reklamy preferovat. Já totiž zatím používám jen grafickou 300px širokou a na ní moc relevantních reklam není. A v designu mých stránek si nemohu dovolit často doporučované "zanoření do navigace", popř. nalepení adsense k článku tak, aby splynulo. Nechci dokonce ani dávat reklamu do textu, nejsem totiž extrémista. Vím, že díky některému z těchto postupů nikdy nebudu mít kvalitní moštovací přístroj, ale jde tady trochu i o etiku. A já nechci mít ze stránek mošt, já chci jedno krásné jablko.

Čao.
LuKaS
Profil
herrda

nebylo to zas tak těžký, ale teď to kleslo o 80%, asi mě dostal tzv. smart pricing: reklamy na MFA weby, nerelevantní reklamy a reklamy za 0,01 za klik apod...

No doufám, že se to zase spraví.
Petra
Profil
styleman:

První problém může být právě v zaměření tvého webu. Na hudbu zrovna moc inzerentů není, neinzerují drahé věci (naopak právě melodie do mobilu, v lepším případě cédéčka). To předurčuje reklamu na takovém webu k tomu, že není příliš relevantní a cena za klik je nízká. Ještě horším příadem jsou stránky s texty písniček - tady není žádný přesně cílený obsah, na který by se dala cílit reklama.

Cesta je mít web o něčem, na co se dost inzeruje, jednotlivé stránky přesně cílené (nebo řekněme optimalizované) na různé typy produktů / služeb / slov, která jsou v daném oboru vyhledávaná.

Místo grafické reklamy by možná lepší textová, grafická má míň inzerentů.
styleman
Profil *
Petro, děkuji za vyčerpávající odpověď. Problémem je to, že mé stránky jsou mimojiné i o textech písní. Takže asi nemá cenu z toho dělat zisk, ikdyž to dalo tolik práce. Půjdu dělat stránky o globálním oteplování. Alespoň, doufám, budu mít inzeráty na nejrůznější klimatizační zařízení.

Čao
Marek Prokop
Profil
Vynecháme návštěvnost.

Jenže tu právě vynechat nemůžeme, protože to je to, co inzerenty zajímá -- jak cílení, tak objem. Pokud něco z toho nemáte (dobře cílenou návštěvnost v dostatečném objemu), nevyděláte.
Plaváček
Profil
Marek Prokop

Marku, to nemusí být tak docela pravda. Testuji AdSense na stránkách, které se nemohou pyšnit kdovíjakou návštěvností a křivka výdělků se pomalu, ale jistě, zvyšuje. Samotného mě to překvapilo a nejvíc nyní, v době dovolených, kdy se návštěvnost všech mnou sledovaných webů spíše propadá.

Pokud mohu posoudit, vypadá to tak, že také inzerenti mají okurkovou sezonu a pravděpodobně navyšují částku, kterou jsou ochotni za klik zaplatit. Je to vítané přilepšení :)
styleman
Profil *
Tím jsem myslel vynechat ji z téhle diskuse, tedy počítat s tím co je. Jde mi o praktičnost, ne teorie "Pro vyšší výdělek jedině vyšší návštěvnost". To je sice pravda, ale na to se dá přijít i bez hlubšího zamyšlení. Proto jsem zde uvedl dotaz, jak dosáhnout vyššího výdělku s danou návštěvností. A určitě to nějak jde. Dobré reklamy adsense z nebe nepadají. Petra zde již uvedla, že lepší textová reklama. Uvedla také, že na dané zaměření hudba vynese průměrná reklama méně než jiné reklamy. Takže snad už jen zbývají faktory jako:

Filtrování reklam (jestli filtrujete irelevantní reklamy, čímž ale zároveň můžete způsobit, že odfiltrujete výnosný inzerát)
Jak umisťujete reklamy (zmínil jsem, že nemám zájem o umístění do textu nebo do navigace)
A v neposlední řadě jaký formát reklamy nese nejvyšší počet inzerátů, pokud možno i s nejvyššími zisky (např. textové reklamy 726px široké)

Jaké jsou vaše zkušenosti s odkazovými jednotkami? V současné době mi vynáší více než grafická reklama, a to i přesto, že se kredity nezapočítávají za přímé kliknutí na odkazovou jednotku.

Čao
Plaváček
Profil
styleman

"Pro vyšší výdělek jedině vyšší návštěvnost".

Tak to fakt nefunguje. Mám zkušenost, že vyšší výdělky mi přinese návštěvnost nižší. Odkazové jednotky mají nejvyšší účinnost, přestože uživatel musí kliknout dvakrát. Sám tomu zatím moc nerozumím, ale fakt je, že to funguje.

Bohužel ale odkazové jednotky definitivně odvedou návštěvníky z tvého webu.

A teď je otázka, co je ti přednější.
styleman
Profil *
Nemyslím jednotlivý výdělek, ale celkový výdělek třeba za měsíc. A nepovídej, že nižší návštěvnost má šanci vydělat více než dvakrát vyšší návštěvnost :) Ale to právě do tohoto vlákna cpát nechci. Návštěvnost chci úplně pominout. Jde mi čistě o další faktory.

A teď je otázka, co je ti přednější.
Nechci být indiskrétní, ale přednější je mi ona půlka království. To, že návštěvník odejde z webu je čistě jeho/její rozhodnutí a pokud se bude chtít vrátit, udělá to, což je také jeho/její vlastní rozhodnutí.
Plaváček
Profil
styleman

A nepovídej, že nižší návštěvnost má šanci vydělat více než dvakrát vyšší návštěvnost :)

Ano, má. A mám pro to důkazy.

ale přednější je mi ona půlka království


To je tvá volba. Vždy záleží na tom, co od webu očekáváš. Pokud půlku království, AdSense je dobrá volba. Pokud se ti ale hodí celé království, pak jsou jiné možnosti.
Marek Prokop
Profil
Marku, to nemusí být tak docela pravda. Testuji AdSense na stránkách, které se nemohou pyšnit kdovíjakou návštěvností a křivka výdělků se pomalu, ale jistě, zvyšuje.

Plaváčku, buď máš chytré inzerenty, a pak se ti výdělky zvyšují, protože se jim vyplatí víc platit. To zároveň ale znamená, že máš i dobře cílenou návštěvnost. Nebo máš hloupé inzerenty a je dost možné, že o ně časem příjdeš -- stanou se chytřejší, nebo je to přestane bavit.

Náhodné výjimky jsou samozřejmě možné, ale když si odmyslím sezónnost a módní trendy, pak opravdu nejde dlouhodobě zvyšovat výdělky bez zvyšování návštěvnosti nebo zlepšování cílení. O maximalizaci výdělků se automaticky snaží už sám Google. Pomáhat tomu filtrováním reklam nemá smysl. Pomáhat tomu agresivnějším způsobem zobrazení inzerátů smysl mít může, ale většinou jen krátkodobě.
habendorf
Profil
OT: Před pár měsíci jsem se smál tomu, jak si každý myslel, že nahodí AdSense, lehne si na kanape a bude mít vyděláno. To byla vlna zvící velikosti Tsunami, kdejakej přiblblej "blogísek" zavedl AdSense. Tak fajn, pomalu se probíráte, že ...
Plaváček
Profil
Marek Prokop

Plaváčku, buď máš chytré inzerenty, a pak se ti výdělky zvyšují, protože se jim vyplatí víc platit. To zároveň ale znamená, že máš i dobře cílenou návštěvnost. Nebo máš hloupé inzerenty a je dost možné, že o ně časem příjdeš -- stanou se chytřejší, nebo je to přestane bavit.

Mám dobře cílenou návštěvnost a zobrazované reklamy jsou vždy relevantní. Inzerentům se to zřejmě vyplácí. Za dobu, co AdSense testuji (od letošního února), se výdělky propadly jenom v jednom měsíci, nyní mají tendenci růst. Návštěvnost je setrvalá bez větších výkyvů. Reklamy nefiltruji a jsou vloženy do stránky velmi nenápadně jako odkazové jednotky.
Marek Prokop
Profil
Plaváčku, a v čem se tedy neshodneme?
Plaváček
Profil
Marek Prokop

Jak to po sobě čtu, tak se vlastně shodneme ve všem :) Podivné.
majkljackson
Profil *
Tak já jsem s AdSense zatím spokojenej, zisky pořád stoupaj. Za červen 600$, za červenec čekám 800$.

Na nějakých 30$ denně stačí zhruba 5 000 - 8 000 zobrazení reklamy (čili reálná návštěvnost 1 000 - 2 000 UIP). Jinak nestačí jen adsense jen tak plácnout na web, musí se hezky zakomponovat do designu a trochu návštěvníky nalákat. Osobně jsem všude vyhodil odkazový jednotky, vůči návštěvníkům mi to přijde matoucí a stejně nikdo moc neklikal ;-).
LuKaS
Profil
Majkljackson

Můžu se zeptat co máš za web?Mě se tohle nikdy nepodařilo a adsense výdělky klesly o 80% téměř ze dne na den a tom ám skoro stejně prokliků :(
styleman
Profil *
Vynechme tu návštěvnost.

Popový zpěvák uvedl, že odkazové jednotky jsou matoucí. Jaké s tím máte vy ostatní zkušenosti?

Plaváčku, s tím filtrem reklam, to myslíš obecně, nebo jsi do toho zahrnul nejrůznější MFA weby? Nevím jestli je lepší, když ponechám reklamy irelevantní, zato však pravděpodobně výnosnější, nebo reklamy relevantní, byť s holým pozadím. Protože na relevantní reklamy je větší pravděpodobnost, že někdo klikne a zároveň by, doufám, neměl mít pocit, že jej reklama otravuje. Jak tohle rozhodování řešíte vy ostatní?

Co ještě jde udělat pro maximalizaci výdělku v AdSense. Opět zmíním - vynechme návštěvnost.

Čao
majkljackson
Profil *
Můžu se zeptat co máš za web?


Těch webů mám víc (s AdSense asi 15), nicméně 80% zisku a zobrazení reklam tvoří jen jeden zábavní web (700-1100 UIP).

Pro zvýšení zisku je dobrý nedávat na stránku moc reklam - optimum je možná tak dvě tři. Když dáte odkazovou jednotku s 5 reklamama, tak ta 5. bude třeba jen za 3 centy. Mám vyzkoušené, že méně je někdy více :-).

Dobrý trik je použít obrázky vedle reklam, jako to je na Linkuj.cz. Obrázek, který s reklamou nijak nesouvisí, je totiž povolen (dotazoval jsem se na AdSense podpoře).

Jinak zkoušel někdo reklamy se zaoblenými rohy? Nemám totiž žádnej oblej design a na hranatým jako dost katastrofa)).
LuKaS
Profil
Slyšeli jste někdy někdo něco o "smart pricing" U mě to google zavedl...Proto mi ze dne na den klesly výdělky o 80% :(
styleman
Profil *
Přesně takové tipy jsem očekával, Majkle. Děkuji za všechny nápady.

Reklamu se zaoblenými rohy jsem nezkoušel, a to přesně z toho samého důvodu jako ty - mám hranatý design. A kdo nemá? :))
Vyzkoušet obrázky vedle reklam může být dobrý nápad. Zkusil to už někdo? Napište výsledky :)

O smartpricingu jsem bohužel neslyšel.
LuKaS
Profil
Smartpricing znamená, že pokud jsou reklamy na vašich stránkách neúčinné, dám příklad:

Návštěvník klikne na reklamu, kde je potřeba se registrovat nebo něco koupit, on se jen podívá a jde pryč.
Takhle to udělá za den dalších 100 návštěvníků.Tím pádem se reklama inzerentovi nevyplácí a google automaticky velmi sníží cenu za proklik.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0