Autor Zpráva
HGL
Profil *
Už jsem docela zběhlý v SEO a právě se chystám spustit na svých stránkách obchod. Chtěl bych tedy slyšet stručný rozdíl mezi SEO a SEM. Především jak ovlivním SEM, jestli se něco platí a co kde mám udělat. Nechci odkazy. Jen vaše vlastní slova z vaší praxe SEM. Díky
Petra
Profil
Popravdě úplně nechápu, na co se vlastně ptáš. SEO je optimalizace pro vyhledávače, tedy něco, čím příspíváš ke kvalitě webu tak, aby tvůj web získal v přirozených výsledcích vyhledávání dobrou pozici. SEM je marketing založený na vyhledávačích, tedy něco, čím přispíváš k tomu, aby byl tvůj web ve vyhledávačích dobře vidět - ať už v přirozených výsledcích (v tomto smyslu je SEO podmnožinou SEM) nebo placenou reklamu některých z dostupných modelů.

SEM se neovlivňuje, SEM se spíše řekněme provádí. Můžeš pracovat na optimalizaci, můžeš nakoupit přednostní odkazy ve vyhledávání, můžeš využít PPC systémy zobrazující reklamu v jednotlivých vyhledávačích. Když kupuješ reklamu, platí se za to.

Nevím, jaké odkazy nechceš, ale ať se na to koukám z jakéhokoliv pohledu, právě odkazy jsou pro návštěvnost webu jednou z těch důležitějších věcí. Ať už jde o přímá nebo nepřímý vliv, placené nebo zadarmo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0