Autor Zpráva
MichalKoren
Profil *
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, jestli je možné že někdo za web, který má 1500 unikátních návštěv denné (přibližně 7000 neunikátních) může mít od google adsense 1700 dolarů týdně. Jeden banner 468x60 je umístěn uprostřed stránky hned po jejím načtení a druhý 120x600 po scorolování na boku designu

předem děkuji za odpovědi
Petra
Profil
Ano, i to je možné.
Marek Prokop
Profil
Možé je všechno, ale eCPM téměř 29 USD je asi hodně výjimečná hodnota.
Retal
Profil
Rozhodně ne z tohoto webu.
MichalKoren
Profil *
a co to je eCPM?

chtěl jsem se zeptat ještě jestli nějak ovlivňuje výdělky z adsense to že jsem tam zaregistrován s emailovou adresou od seznamu a ne od gmailu
Petra
Profil
a co to je eCPM?

eCPM je v tomhle případě výdělek přepočítaný na 1000 zobrazení reklamy.

chtěl jsem se zeptat ještě jestli nějak ovlivňuje výdělky z adsense to že jsem tam zaregistrován s emailovou adresou od seznamu a ne od gmailu

Ne.
majkljackson
Profil *
Pokud by klikl každý 3. návštěvník a měl jsi prokliky za 50 centů, tak to možný je.... nicméně pokud je to český web, tak jsem hodně skeptický.
MichalKoren
Profil *
je to web v angličtině
teď jsem se ptal dalšího člověka, jehož web má 3000 unikátních návštěv denně a tvrdil mi že má 100 dollarů týdně
Retal
Profil
To je realistická hodnota.
fanous
Profil *
100 dolarů za týden za 3000 lidí je opravdu možné - a to myslím i u českého webu
Vladosik
Profil
100 dolarů za týden za 3000 lidí je opravdu možné
Mohu se jen zeptat, u jakych webu (jake zamereni) se takovych vysledku dosahuje. Osobne jsem zatim takove vysledky videl u beznych uzivatele jen u stranek, nabizejich stazeni mp3, filmy, her, atd (Neni to i porusovani pravidel AdSense?)
Dekuji
LuKaS
Profil
Osobne jsem zatim takove vysledky videl u beznych uzivatele jen u stranek, nabizejich stazeni mp3, filmy, her, atd (Neni to i porusovani pravidel AdSense?)
Dekuji


Ano, je to porušování pravidel, ale občas se majitelům takových stránek podaří dostat třeba 2 nebo 3 velké výplaty než jim takové stránky google zablokuje.
Vladosik
Profil
LuKaS
Jen tak mimochodem - Vlastní zkušenost?:-)
LuKaS
Profil
Vladosik: jj :)
MichalKoren
Profil *
ne, nejsou to zadne stranky s nelegalnim obsahem ale pouze fan stranky, napriklad www.kellyrowlandweb.com je ta s 3000 unikatnima navstevama denne
LuKaS
Profil
Líbí se mi tam ta reklama na tom fanwebu, je do webu dobře zasazená, dost lidí na ni klikne, protože to vypadá jako normální obsah webu.
Falco
Profil
Líbí se mi tam ta reklama na tom fanwebu, je do webu dobře zasazená, dost lidí na ni klikne, protože to vypadá jako normální obsah webu.

Což ale v žádném případě není cílem AdSense. Takovýto návštěvník po kliknutí stránku zavře, protože o ni nestál. Jsou to krátkodobé výdělky s dlouhodobým negativním účinkem.
PCMark
Profil
Možná jsem to přehlédnul, ale nikde tu nevidím počet zobrazení toho webu, takže nevím jak Marek Prokop potom přišel na eCPM 29$.
Marek Prokop
Profil
Asi jsem předpokládal, že těch 7000 neunikátních návštěv jsou ve skutečnosti PV.
PCMark
Profil
Aha, děkuji za vysvětlení. Jen se mi zdálo divné, že o té hodnotě eCPM píšeš jako o jasné věci. Přitom to můžou být ve skutečnosti neunikátní návštěvy a PV může být třeba 50000 za den - to ale nemůžeme vědět.
Marek Prokop
Profil
Web s 1500 UV a 7000 PV denně vydělá na AdSense pravděpodobně víc než web s 1500 UV, z nichž každý tam přijde v průměru pětkrát denně, ať už je v tom druhém případě počet PV jakýkoli.
PCMark
Profil
Marku, tvůj poslední příspěvek jsem asi nějak nepochopil. Z čeho usuzuješ, že první web vydělá pravděpodobně více? Jediné co vidím je to, že první web má stejně UV a méně PV než druhý. Já z toho akorát dokáži usoudit, že první web bude mít pravděpodobně vyšší eCPM, ale podle mého názoru bude mít celkový výdělek pravděpodobně nižší, než druhý web. Jestliže je stejný počet UV na obou webech, tak by měl snad vydělat více ten web na který přijde každý návštěvník 5x za den, než ten web, kam přijde každý návštěvník jen jednou.
Petra
Profil
PCMark
Když někam lidé chodí pětkrát denně, neznamená to, že pětkrát častěji kliknou na reklamu. A když tam chodí pětkrát denně, je dost možné, že tam chodí třeba i stopadesátkrát měsíčně. Čímž reálně generují daleko nižší potenciál na výdělek než když je to pokaždé někdo jiný.
Marek Prokop
Profil
Jestliže na nějaký web přijde v průměru jeden návštěvník pětkrát denně, pravděpodobně to je nějaká komunitní služba (diskusní fórum apod.) s velmi stálou a věrnou návštěvností. To ovšem v důsledku znamená, že počet UV za delší časové období (týden, měsíc) asi nebude o mnoho vyšší než za den. Tak malé skupině uživatelů se reklamy rychle okoukají (a navíc tam chodí kvůli něčemu jinému), takže CTR bude dlouhodobě velice nízké.

Pro web, který má denně skoro stejně unikátních návštěvníků jako unikátních návštěv, je naopak typický vysoký podíl nových návštěvníků (nejspíš z vyhledavačů), což znamená větší počet unikátních návštěvníků za delší období než den a tím i vyšší CTR. Rozdíl v CTR oproti prvnímu případu může být klidně i dvacetinásobný, což rozdíl v počtu PV asi nebude.

To vše je samozřejmě pouze pravděpodobné, nikoli jisté.
PCMark
Profil
Děkuji za vysvětlení, tahle souvislost mě nenapadla.
pc_jimbo
Profil
Odpověď na první otázku:
Uvažujme že má zhruba 10500 lidí (1500*7) za týden a vydělá si (jak si řekl) 37000Kč
Při nejlepšim legálním umístnění reklamy může podle mě na reklamu kliknout každý 20. návštěvník
To je celkem zhruba 500 kliků za týden. 37000/500= 74Kč
A proto mi připadá jako nesmysl aby google platil za jeden klik 74 Kč - to je nerealizovatelný

Ve skutečnosti na banner klikne zhruba cca každý stý návštěvník. Tedy 105 kliků za týden. Spočítejte si kolik za to asi dostane

Ptal si se jestli je to možné a já odpovídám že pokud jedná podle google pravidel tak to možné neni
PCMark
Profil
pc_jimbo
Mám takový pocit, že tvůj výpočet není zcela přesný - web má 7000 zobrazení denně (asi) tj asi 49000 zobrazení týdně x dva bannery - tj. 98000 zobrazení reklamy za týden. Pokud by každý kontextový box měl CTR třeba 2%, tak to je 1960 kliků za týden, což odpovídá necelému dolaru za klik a to je asi v některých oborech normální.
Samozřejmě to je jen spekulace, ale ukazuje, že takový výdělek možný je.
pc_jimbo
Profil
Sice jsem vycházel z mých skuseností a dosel jsem k 74 Kc. Ale nerikej mi ze google bude platit 22-74 Kc za jeden klik. Kdyz muze platit treba 1-2 Kc. Pokud takový obor existuje, tak rekni jaký to například je.

Podle mě je naprostej nesmysl aby nekdo na webu se 7000 navstev denne vydelaval mesicne 150 000,-Kč
Jeden cas meli moje stránky 5000 denne a 70 000 zobrazení denne a neda se rict ze bych mel k 150 000,- blízko
PS: sice 7000 návštěv ale proc by meli někteří porad opakovane klikat na banner? Proto jsem radeji pocital s 1500 lidmy
MichalKoren
Profil *
Marek Prokop
Asi jsem předpokládal, že těch 7000 neunikátních návštěv jsou ve skutečnosti PV.


Ten web ma neunikátních 7 000 ale hits (nevim jestli to jsou PV - tohle nevím co znamená) ty můžou být tak 50 000. Když jen zobrazení fotek v gallerii má ten web přes 20 000 denně a za každou fotku je další hit. (tedy i zobrazení reklamy tady: http://www.kellyrowlandweb.com/gallery/ )

A ještě
pc_jimbo
Odpověď na první otázku:
Uvažujme že má zhruba 10500 lidí (1500*7) za týden a vydělá si (jak si řekl) 37000Kč
Při nejlepšim legálním umístnění reklamy může podle mě na reklamu kliknout každý 20. návštěvník
To je celkem zhruba 500 kliků za týden. 37000/500= 74Kč
A proto mi připadá jako nesmysl aby google platil za jeden klik 74 Kč - to je nerealizovatelný

Ve skutečnosti na banner klikne zhruba cca každý stý návštěvník. Tedy 105 kliků za týden. Spočítejte si kolik za to asi dostane

Ptal si se jestli je to možné a já odpovídám že pokud jedná podle google pravidel tak to možné neni


Já vycházím pouze z informací které jsem se dověděl od lidí kteří google adsense používají, takže vůbec nemám ponětí kolik peněz se z toho dá získat, já mám adsense pouze na webu který má kolem 200 unikátů denně a je z něj maximálně 10 dolarů týdně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0