« 1 2 »
Autor Zpráva
Pytan
Profil *
Ahojte,


znám web a ten má návštěvnost tak 500 - 700 unikátních IP denně a dle informací tam běží AdSence tak cca 11 dní a mají jen 10,49USD... a reklama je umístěna na viditelných místech a je docela skryta...tzn že se na ní snáz klikne. Je takovýto výdělek odpovídající?
FiryCz
Profil
Není to zrovna největší výdělek, ale možné to je, zvlášť pokud se na této stránce zobrazují reklamy, které moc neplatí...
HeWeR
Profil
Pytan
11 dní? Pokud počítám správně je to něco kolem 30$/měsíc. Takovou částku mám z webů, které mají něco kolem 100 návštěv/den.


Jedná se tedy, podle mě, o docela nízký výdělek.
Marek Prokop
Profil
30$/měsíc? Z webů, které mají okolo 1000 návštěv za den, mám asi desetinu takové částky. Jedná se tedy, podle mě, o docela vysoký výdělek :-)
HeWeR
Profil
Marek Prokop
Z webů, které mají okolo 1000 návštěv za den, mám asi desetinu takové částky.
Tak to je, podle mě, extrémně nízký výdělek :-)
Marek Prokop
Profil
HeWeRe, Vy znáte průměr, medián a distribuci eCPM v rámci celého systému AdSense? Pokud ano, sem s nimi.
HeWeR
Profil
Marek Prokop
Nikoli.

Proto jsem vždy přidal kouzlené spojení „podle mě“. A „podle mě“ znamená, že vycházím z mých interních dat nasbíraných po osobních zkušenostech, a nebo zkušenostech mých známých případně klientů. Hádám, že taky čerpáte data pouze ze své vlastní paměti.

Pytan se v úvodu ptal na svůj konkrétní web. Vzhledem k míře poskytnutých informací jsme nuceni pracovat s myšlenkou „obyčejného, průměrného webu“. A určitě mi, Marku, dáte za pravdu, že zisk ani ne 3$ za měsíc z webu, který má 30.000 unikátních návštěv za měsíc, nemůžeme považovat za průměrný. Ba dokonce, je podle mě podprůměrný a divím se, že AdSense na tomto webu provozujete.

Uvítám, pokud odpovíte na otázku Pytana a vezmete v úvahu, že se bavíme o průměrném, standardním webu.
Marek Prokop
Profil
A určitě mi, Marku, dáte za pravdu, že zisk ani ne 3$ za měsíc z webu, který má 30.000 unikátních návštěv za měsíc, nemůžeme považovat za průměrný.

Já nevím. Jak správně píšete, ani jeden z nás průměr nezná. Proto se také k podobným diskusím dost nerad vyjadřuju a sem se přispěl jen proto, abych nějak vyvážil Váš příspěvek.

Uvítám, pokud odpovíte na otázku Pytana...

No jo, ale jak?

Především píše o UIP, zatímco výdělky v AdSense se většinou přepočítávají na PV (eCPM). Znám weby, kde se denní podíl PV/UIP pohybuje okolo 1,1, a taky weby, kde překračuje 20. Takže to máme první proměnnou s obvyklým rozptylem 1,1 - 20, resp. s maximem ve výší dvacetinásobku minima.

Další neznámá je míra prokliku. Ta závisí na počtu inzerátů na stránce, přesnosti cílení, typu návštěvníků a x dalších faktorech. Normálně se pohybuje od cca. 0,1 % (jeden inzerát na stránce, špatné cílení, vysoký podíl často se vracejících návštěvníků) do cca. 10 % (víc inzerátů, dobré cílení atd.). Tady už je tedy maximum rovno stonásobku minima.

Poslední neznámá je provize za klik. Ta se běžně pohybuje od 1 centu do asi 50 centů, tedy padesátinásobek.

Když to dám všechno dohromady, tak normální výdělek z webu s 500 UIP denně se může pohybovat kdekoli mezi 0,06 a 500 USD denně, resp. 1,8 a 15000 USD měsíčně. Průměr z těchto normálních hodnot bohužel neznám a ani se ho neodvažuji odhadnout, přestože díky site targeted kampaním v AdWords znám docela přesná čísla cca. 100-150 webů a na 5 webech sám AdSense mám.
Pytan
Profil *
Teď se výdělky rapidně snižují... děkuji mnohokrát za odpovědi :)

Vždy jsem slýchával, ze prvních 100 USD je nejtěžších, tak uvidíme zda jich někdy dosáhneme ;)
Falco
Profil

Vždy jsem slýchával, ze prvních 100 USD je nejtěžších, tak uvidíme zda jich někdy dosáhneme ;)


Podle mne je to naopak. Když jsem s Adsense začínal, tak byly výdělky dost dobré. Poté ale inzerenti zjistili, že stejnou reklamu mohou mít i za méně, tak ceny prokliků od té doby mírně klesají. Jakmile se dosáhne vyrovnané ceny může zase cena za proklik pomalu růst.
Pytan
Profil *
Ach jo, zajímalo by mne tedy, zda těch 100 Dollarů vůbec někdy dosáhneme... :(
Pytan
Profil *
Ted jich tam je 13USD a par drobnych, no nevim nevim :(
Pytan
Profil *
Tak dneska klikl jeden člověk a výdělek je 0,01 USD... KRÁÁÁSA :-D
arnir
Profil
hmm
to me se bud nekdo snazi nas** nebo chce aby mi zrusili asence- klika mi tak petkrat denne porad ten samy clovek
buraccio
Profil
právě jsem to taky objevil . . už třetí den ta samá IP (slovenská - ADSL Bratislava) - 2-4 krát klikne . . . tak jsem to raději stáhnul. Naštěstí mně to moc nevadí, protože se nejdná o hodně navštěvovaný web a výdělek z něho je nula nic. Ale kvuli takovýmu deb*** by mně google zrušil celej účet.
fanous
Profil *
buraccio: a podle čeho poznáte , která IP adresa vám klikne? Tam se to dá administraci někde najít? já to nikde nenašel :(
buraccio
Profil
fanous: no, psal jsem, že se nejedná o hodně navštěvovaný web a výdělěk z něho je nula nic, takže se to dá lehce vypozorovat. To znamená, že se podívám do správy Adsense. V tom kanále není ani jeden klik a podívám se tam za dvě hodiny a jsou tam 3 kliky a za tu dobu byly na webu dvě návštěvy (já a ta slovenská IP), tak je to jasný. Nejsem tak blbej abych si na to klikal sám. :-) . . . uvidíme . . .
arnir
Profil
ja pouzivam adloger
kdyz nekdo klikne tak se mi posle meil a muzu se i podivat kolikrat uz z te ip adresy klikal
musel sem taky nastavit zobrazovani reklamy na jedno kliknuti za 12 hodin protoze bych skoncil
arnir
Profil
a je tam i cas jak dlouho tam byl nez klikl- 8 vterin, to je videt ze jde jen na to
buraccio
Profil
to vypadá jako dobrá věcička ten adloger. Kde to prosím najdu??
majkljackson
Profil *
AdLogger už je celkem nepoužitelnej. Zaznamená asi o 100% víc prokliků, než je skutečnost. Dá se použít max. jako log IP adres návštěvníků.
Vladosik
Profil
o vypadá jako dobrá věcička ten adloger. Kde to prosím najdu??
www.google.com
buraccio
Profil
jo dík, myslel jsem, že je to nějaká aplikace mimo google. ;-)
Pytan
Profil *
No, výdělek na webu stále mizivý... 18 USD a pár centů :((
fanous
Profil *
Pytan: to není možné, když máš přes 500 lidí denně a tak malý výdělek, přeplácej web reklamou a uvidíš, že se to zvedne ;-)

LIDI to pár dní přežijí, a jak budeš mít 100 doláčů tak se na to můžeš vykašlat
majkljackson
Profil *
U běžnýho webu s 500 UIP odhaduju tak 30 prokliků denně, což může být tak 1-3 dolary. Víc z toho asi nečekej...pokud teda neuděláš vyloženě MFA web)))
Pytan
Profil *
Na webu by nemělo být moc reklamy, neboť je to web přívětivý a informační. Každý den koukat na reklamy je dost nuda, ale tu jsou dle mého názoru umístěny slušně, že i mě často nějaká nadchne... Dle mých informací se teď jeden klik pohybuje často i za 0,01, což nic není. Dalo by se to nějak zvýšit aniž by do webu drasticky zasáhla reklama (všude samý banner)?
Pankyma
Profil *
Cena prokliků z AdSense je závislá na daném období. V dobách prázdnin je minimální, ale od září se začnou investoři vracet z dovolených, tak cena bude růst. Nejvyšší cena je někdy měsíc před Novým rokem. Rekordní cena jednoho prokliku na mých stránkách byla 5,47 USD.
Pert
Profil *
Hoj,,muzu pouzívat Google AdSense kdyz mi není 18 let,,ale mam jen studentsky bankovní učet??
fanous
Profil *
Pert : jo můžeš v klidu, nikdo nezjištuje kolik ti je let. A když máš svůj učet (na své jméno) tak je to v pohodě !
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0