Autor Zpráva
MichalekII
Profil
Pomocí služby Confuit Community jase vyrobil pro svůj web (http://www.elchron.cz) lištu do prohlížeče - obsajuje mino jiné zpravodajství, RSS, odkazy, vyhledávání, e-mail notifer, počasí, atd.

Chci se zeptat:
1) Jaké máte zkušenosti s propagací svých webů pomocí podobného software
2) Jaké jsou vhodné způsoby propagace lišty (mino odkazů na vlastním webu)

P.S. Kdyby to někoho zajímalo, tak lištu najde na: http://elchroncz.ourtoolbar.com/
Marek Prokop
Profil
Jaké máte zkušenosti s propagací svých webů pomocí podobného software

Osobní zkušenosti nemám, ale všiml jsem si, že pár firem na světě už s takovou lištou uspělo. Rozhodně tedy máte šanci také. Způsoby propagace by asi bylo nejlepší okopírovat přímo od nich. Mimo jiné se jedná o Google, Alexu, Yahoo, u nás třeba Seznam.
MichálekII
Profil *

Osobní zkušenosti nemám, ale všiml jsem si, že pár firem na světě už s takovou lištou uspělo.


Ovšem jsou i toolbary, které neuspěly (například centrum turbo od centrum.cz) tak se zajímám v čem je rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými lištami ...
koudi
Profil
tak se zajímám v čem je rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými lištami ...
V tom, že ty úspěšné používá víc lidí :)

Jde prostě o to, co lidem nabídneš, jestli to bude stát za to a jakym způsobem jim o tom dáš vědět. Konkrétní postup na úspěch bohužel neexistuje.
Marek Prokop
Profil
Michálku římská dva, to byl vtip. Chtěl jsem jím právě naznačit, že jich uspělo jen pár a většina ne. Já vím, asi se mi nepovedl.

Rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými je IMHO jediný -- ti úspěšní měli už před nabídnutím lišty několik (desítek, stovek) milionů velmi věrných uživatelů.
MichalekII
Profil
Je jasné, že prosadit se s něčím novým a ještě k tomu neoriginální je těžké ... nebo se mi zde snažíte naznačit, že je to nemožné?

koudi Vím něco o propagaci internetových stránek jako takových, ale propagace pomocí SW a pluginů prohlížečů jsem úplný analfabet ... čekal sem nějaké nápady či odkazy ne konkrétní návod ;-)


Marek Prokop vtípek mi nedocvakl

ti úspěšní měli už před nabídnutím lišty několik (desítek, stovek) milionů velmi věrných uživatelů

a v tom je můj problém já mám jen těch několik desítek, stovek věrných uživatelů :D
Marek Prokop
Profil
já mám jen těch několik desítek, stovek věrných uživatelů

Nevím sice jistě, zda je to na házení flinty do žita, ale bojím se, že komponenta prohlížeče sama o sobě moc veliký propagační potenciál nemá. Svou podstatou je to spíš nástroj ke zvýšení věrnosti stávajících uživatelů, zvýšení frekvence jejich návštěv, počtu zhlédnutých stránek na uživatele a jednotku času apod. Pro zvyšování počtu uživatelů chybí virální mechanismus, který naopak mají podobná udělátka vkládatelná do stránek. Prostředí prohlížeče je zkrátka moc uzavřené a osobní.

Zkuste se podívat na Stumbleupon. Z lišt, co znám, je jediná, která aspoň trochu virální efekt má. Pak by snad ještě šlo něco vydupat z principu Diigo, kdyby jeho autoři aspoň trochu mysleli (na propagaci).
MichálekII
Profil *
Smozřejmě, že jsem nečekal nárůst návštěvnosti o stovky procent, spíše mi šlo o tu věrnost stávajících uživatelů a předpokládal jsem slabý virální efekt, ovšem zatím se tak nestalo. No lišta je venku teprve asi týden tak tomu ještě nějaký čas dám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0