Autor Zpráva
fanous
Profil *
V poslední době propadá výdělek google Adsense na mnoha webech .... Dneska jsem se koukl na stránky Adfoxu a všiml jsem si že na to pozitivně zareagoval.
Dává webům totiž polovinu výděku !!! Píše že průměrná cena za klik je 4 Kč = provize 2 Kč za klik ... kam se hrabu já s Adsense a s 0,50 Kč za klik a navíc s klesajícím dolarem :(

Já si stejně totiž všiml, že u mě v poslední době vede pořád Adfox, a i když mi to neuvěříte, vydělává víc než ADSENSE ... .. takže asi přejdu s adfox na všechny weby

PS: mnozí budete psát, že má adfox malý CTR, ale pokud je cena za KLIK 4 krát vyšší tak se to vyrovná ;-)

PS2: další info na www.adfox.cz -> Staňte se partnerským webem
JaDabljů
Profil *
Možná je to ale jen do konce roku...

viz dnešní mail od AdFOX: Pro partnerské weby, které se zaregistrují v období od 17.9. do 17.10., má nyní
adFOX podzimní dárek. Namísto 30% provize budou mít do konce roku provizi 50% z
každého kliknutí. Tato akce platí i pro stávající partnerské weby. Průměrná cena za
klik je více než 4Kč, z každého kliku tedy dostane partnerský web přes 2 Kč.
... těžko říct, co bude v lednu ... myslím, že to sníží zas na 30% :-(
Richi
Profil
JaDabljů
možná se to zas sníží možná ne to je jedno ... ale to nízké CTR nedoběhne ani kdyby dávali 95% ...
Joker
Profil
Tak se nám rozjel ADFOX ...
Jo. A rovnou mi poslali spam "Nechte své stránky vydělávat". Pochopitelně nejen mně, viz například
zde.

Podotýkám, že si nejsem vědom žádné svojí registrace někde na centrum.cz nebo někde jinde, kde bych jim dával souhlas k posílání takových mailů.

To teda děkuju pěkně za takovéhle firmy :-/
fanous
Profil *
RICHI:

CTR adfoxu a Adsense se počítá trošku jinak:

Adsense ho počítá tak že 1 zobrazený banner je 1 (třeba bod) - takže mám-li na stránce 2 bannery adsense za jedno zobrazení stránky dostávám 2 body.

Adfox nepočítá s bannery ale přímo s reklama, takže mám na stránce 2 bannery v nich je celkem třeba 3+3 reklamy za jedno zobrazení stránky dostanu 6 bodů .

= takže teoreticky když je u Adfox třikrát menší CTR tak je srovnatelný s CTR adsense

a ted :-) pokud dává Adfox za klik 2 kč a adsense 0,50 Kč tak může být CTR může být ještě 4 krát menší


tzn.... CTR u adsense cca 3% = 0,25% CTR u adfoxu ( 3/(3*4) )


Počítal jsem dobře? mě nikdy matika moc nešla :-)...
Richi
Profil
fanous
nevím co je pravdy na tom co jsi napsal o tom počítání "bodů" ale jiste není pravda že adsense dává 0,50 za proklik, já mám průmer hodne výš ... prostě co chci říct je to, že at jsem na kterémkoliv webu zkusil adsense i adfox adsense mi vydělal desetkrát víc, takže na nějaké sladké řečičky že místo ubohých 30% dají ted do konce roku ubohých 50% adfoxu kašlu :-) měli by dát 90% jako google a pak by to bylo férové ...
fanous
Profil *
Richi : já dostával taky od adsense víc než 0,50 Kč za klik, ale ted poslední 2 měsíce mám za klik 0,50 Kč a nevím jak to napravit ... asi nijak. Proto jsem dost štastný za Adfox :-)
Richi
Profil
já dostával taky od adsense víc než 0,50 Kč za klik, ale ted poslední 2 měsíce mám za klik 0,50 Kč a nevím jak to napravit ... asi nijak. Proto jsem dost štastný za Adfox :-)

Lidi se naučili adsense líp používat, to znamená že zjistili že jde nastavit nižší ceny na obsahové stránky, proto můžou ceny za proklik klesat ... ale množtvým inzerátů a tím i relevantnost je jedinečná a s adfoxem se nedá porovnávat, pořád má málo inzerentů a tudíž nerelevantní reklamy na které nikdo nekliká ... mimoto se častokrát reklamy ani nenačtou a zustava na webu prázdné místo ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0