Autor Zpráva
Jeroen
Profil *
Dobrý večer!

Už delší dobu pozoruju 2 rozdílné formáty textových reklam Google AdSense.
Jeden je vodorovný (nevím přesně rozměry) a druhý obdélníkový (asi 300 na 300).

Ten obdélníkový je méně výrazný, proto na něj klikne méně lidí. V průměru to je 10 lidí denně. Ovšem výdělky jsou relativně vysoké, kolem 1,5 dolaru.
Ten vodorovný je velmi vhodně umístěn, proto upoutá pozornost cca 50 lidí denně, avšak zde jsou výdělky okolo 1 dolaru.

Mohli byste mi, prosím, vysvětlit, proč je ten rozdíl tak propastný? V obou formátech reklamy se zobrazují zhruba stejné inzeráty (oba formáty se nalézají na jedné stránce, tedy je stejně zacíleno a reklamy jsou téměř totožné). Netuším, proč je u prvního formátu tedy průměrná odměna za proklik 15 centů a u druhého ani ne 2 centy. I když samozřejmě záleží na jakou reklamu se klikne, protože podle toho se odměna různí, uvádím průměry a ty by po 1 měsící mohly být víceméně vyrovnané. Ale tenhle rozdíl se mi zdá velmi podivný.

Navíc před měsícem nebyl problém mít v průměru denně za 20 prokliků třeba 2 dolary výdělek. Dnes mám v průměru 60 prokliků, ale výdělek stejný. Na stránkách se nic nezměnilo a zobrazují se, alespoň podle mého, stejné reklamy. Je tedy možné, že nastala nějaká změna v AdSense? Mám tím na mysli hromadné snížení odměn? Nebo to Google prostě šidí? :-)

Děkuji za vaše reakce.
fanous
Profil *
To tak prostě je ...

já si všiml třeba že čím větší CTR tím menší provize za jeden klik

A to že jsi dřív dostával více penez za klik a teď dostáváš mín s tím se potýká víc lidí (webmasterů). Přečti si tady víc vláken o google adsense a určitě budeš chytřejší ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0