Autor Zpráva
Yuhů
Občas se mi stane, že AdSense moc nepochopí, o čem stránka je, a rve tam úplně nesmyslné reklamy. Například teď se dívám (i přes AdSense Preview Tool) na svoje stránky o HTML a jsou tam nějaké anglické reklamy na nábytek. Něco můžu odfiltrovat přes filtr konkurenčních reklam, ale tam se mi nevejde více než 200 položek.

Problém mám například na stránce http://www.jakpsatweb.cz/html/html-tahak.html

Je pravděpodobné, že kdybych do stránky napsal něco jako
"podívej, AdSense, tahle stránka je o HTML, o HTML, jestli to nechápeš, tak je o HTML, HTML, HTML. Trochu o CSS, ale hlavně o HTML a maličko o programování"

což se mi ale OPRAVDU nechce. Při psaní jsem si všimnul, se to nápadně podobá meta keywords, kterýžto ale AdSense ignorují. Vím, že pro AdSense lze obalit část stránky nějakou poznámkou a říct mu "na tohle zacil reklamu", ale to bych musel obalit v podstatě celou stránku (na čemž AdSense selhává).

Budu vděčný za každou radu.
Gekon
Vím, že ti to asi nikterak nepomůže, ale mě se tam zobrazuje tohle:
Marek Prokop
Dušane, pokud jde o AdSense, vidím tam docela relevantní reklamu -- nějaký webhosting. Rozhodně je relevantnější než ty řecké ostrovy, za které ovšem Google nemůže ;-)

IMHO tvůj problém není způsoben nějakou chybou AdSense, ale prostě tím, že nejsou inzerenti. Vím, že tady takto odpovídám skoro každému, ale IMHO je to fakt, který je zřejmý každému s výjimkou postiženého média. Zkrátka k taháku na HTML žádný inzerent svoje reklamy dávat nechce.

Abych byl ale také trochu konstruktivní -- udělej si na různé tematické sekce webu samostatné kanály, ať na ně jde cílit site-targetingem. Samo o sobě to sice nepomůže, ale třeba se nějaký inzerent chytne. Chybějící kanály jsou častá a dost hloupá chyba -- mnohokrát bych chtěl inzerovat na *části* určitého webu, ale nemůžu, protože nemá kanály.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0