Autor Zpráva
Radek Probostov
Profil *
Chtěl bych do jednoho svého herního portálu investovat kolem 500.000 na reklamě. Jedná se o web s flashovými hrami. Nevím ale, jak a do čeho nejlépe investovat. Sklik, AdWords apod. mi v rozumné ceně za klik dají pouze stovky kliků denně. Různé weby, blízké mé cílovce, jako estranky.cz apod., mají zase poměrně vysoké ceny. Neví někdo, co by v mém případě bylo asi tak nejlepší?
tiso
Profil
S takým balíkom sa obráť na profesionálov v obore - H1
Juras
Profil *
tiso

... například H1

Nebo chceš říct, že H1 je jediný profesionál na trhu?
Richi
Profil
Sklik, AdWords apod. mi v rozumné ceně za klik dají pouze stovky kliků denně

profesionální zpracování PPC reklamy v techto systémech ti dá klidně několik tisíc lidí denne, doporučuju ale obrátit se s takovým rozpočtem na profesionály, H1, Dobrý web, a pod.


Různé weby, blízké mé cílovce, jako estranky.cz apod., mají zase poměrně vysoké ceny.

zkoušel jsi je oslovit nebo jsi jen četl ceník? jiste když jim napíšeš že chceš proinzerovat takový obnos cenu ti upraví dle dohody
Railbot
Profil
Juras
Je u nás ještě někdo takový?
Juras
Profil *
Railbot
Neznám, ale neříkej mi, že H1 je jediný profesionál u nás.
Tomu prostě nevěřím.

Nejlepší možná jsou o tom nepochybuji, ale jediní...

Jinak myslím, že jsme odbočili od původního dotazu, tak zpět k němu...
Dakart
Profil
Radek Probostov: Vyprdnout se na herní web. Takovejch stránek jsou mraky a i kdyby si napříč tímto konkurenčně nehostinným prostředím vytvořil a zpropagoval neobyčejně zajímavý, moderní portál, pořád by tady zůstávali tisíce menších stránek, které by třeba nabízely stejné hry jako ty. Neříkám, že lidi nehrajou hry, ale nemyslím si, že zas v takové míře, aby se uplatnila zrovna 400.000tá stránka téhož druhu, jejíž provozovatel utopil půl mega v reklamě. Pokud ten herní web neni v něčem převratný, tak ani tolik peněz na reklamu nepomůže. Moje rada zní: lépe investuj a více s rozmyslem. Jinak Ti přeju hodně štěstí.
Dranel
Profil
Dakart
A jak ty víš, že on třeba nevlastní jeden z těch největších (tím myslím jako "co když ho vlastní")?

Radek Probostov
Každopádně bych uvažoval o placených pozicích na Seznam.cz (nevím, zda to jde na Googlu také)
Já osobně totiž na bannery a ikonky na žádných stránkách nekoukám. Když už tak textový odkazy.
Radek Probostov
Profil *
Dakart
No háček je v tom, že nezačínám od nuly a web již teď navštěvují desetitisíce lidí denně. A když se podívám na superhry.cz, které mají přes 200.000 návštěv denně, tak jsem přesvědčen o tom, že zvýšit návštěvnost o několik desítek tisíc lidí by mohlo být reálné.
Fondil
Profil
Myslím, že Dakartavo poznámka opravdu není úplně stoprocentní. Určitě je možné se tady v této kategorii prosekat výš a obzvlášť s takovými prostředky.
Dakart
Profil
Radek Probostov: Tato informace poměrně zásadně mění situaci. Zaběhlý portál s historií a dostatkem finančních prostředků na propagaci se opravdu může dostat hodně nahoru. Možná stálo za to tuto informaci uvést už na začátku, i když uznávám, že vlákno bylo založeno z jiného důvodu. Abych se tedy držel tvého dotazu. Rodhodně bych se neřídil radami lidí z diskuzního fóra. Většina z nich tady neustále dokola papouškuje a doporučuje největší hráče, kteří samozřejmě zaručují určitou "kvalitu" ale za jakou cenu. Dovedu si představit, že ti pomohou s reklamou, ale ta se ti nejspíše nevyplatí, protože budou chtít velmi štědře zaplatit především svou práci a své rady a na reklamu se tedy ve finále dostane jen zlomek původního rozpočtu. Hledal bych mezi menšími hráči, kteří jsou schopni především dobře poradit a za rozumné peníze. Podle toho, jak v úvodním příspěvku tápeš, poradit evidentně potřebuješ. Ještě bych rád řekl jednu poznámku. Ve vztahu k reklamě je jakákoliv finanční částka hrozně relativní. Půl mega můžeš snadno utopit v reklamě, která ti nic nepřinese, stejně tak jako můžeš dát třeba 100.000,- do dobře cílené reklamní kampaně, která předčí tvé očekávání. Tak hodně štěstí. : )
Richi
Profil
Dakart
tos mu tedy pomohl chlape :-)

Dranel
Každopádně bych uvažoval o placených pozicích na Seznam.cz (nevím, zda to jde na Googlu také)
co to je placená pozice na seznamu? to už bylo zrušeno, ted je tam Sklik a to už jsme mu doporučovali :-)

Radek Probostov
závidím ti ten web i když nevím který to je, nechceš jej prodat? :-)
já bych nebyl s tou návštevností superhry.cz tak optimistický, když vidím že reklamu na něm prodáva netcentrum tak to bude mít neco s Centrum.cz a tudíž asi težko dosáhneš návštevnosti jakou má nějaký portál (i když trojka nebo 4ka? na trhu)
Jestli nebudeš mít tak silného mediálního partnera nebo svůj web neprodáš nějakému portálu, težko dosáhneš takových výsledků ...

Ale jak jsem už psal, doporučuju se poradit s nějakým profíkem, třeba si skoč do H1 nebo Dobrý web na kafe, pokecej s nima, poslechni si jejich rozumy, a dál uvidíš :-)
Nebo prostě po večerech studuj reklamu, ppc atd a i když proděláš víc než bys dal jim na provizích, alespon se něco naučíš :-)
Railbot
Profil
Richi
když vidím že reklamu na něm prodáva netcentrum tak to bude mít neco s Centrum.cz
Co je to za nesmysl? NetCentrum tam žádnou reklamu neprodává, ta reklamní plocha je tam naopak zakoupena například pro Digitálně a Hratelně. Takže s Centrem to opravdu nic společného nemá. A to je důkaz o naprostém opaku. Musí mít velice dobrou návštěvnost sami od sebe, jinak by tam ta reklama zakoupena nebyla.

Jinak souhlasím a nestotožňuji se s názorem Dakarta, to je cesta do pekel a vysušeným účtem a promrhanou reklamní kampaní. Experti v oboru něco stojí a těch je hodně málo. Věřím však, že taková investice se velice rychle navrátí. To už je ovšem také úkolem zmíněných, aby svému klientovi dovedli náklady vrátit a dosáhli zisku, za to jsou placeni. Rozhodně bych se s takovým finančním kapitálem neobracel na dvojky či nějaké trojky v oboru.
quinux
Profil
Railbot
Co je to za nesmysl? NetCentrum tam žádnou reklamu neprodává
http://www.superhry.cz/pdf/superhry.cz_cenik.pdf :)
Railbot
Profil
Sypu si popel na hlavu a jdu vyšetřovat :) Jde o to, že se to vůbec netváří jako jedna ze služeb, ani v seznamu služeb to není. Asi je to celé outsourcované. Zajímavé, nevěděl jsem o tom :)
ninja
Profil
U propagace webovych (fhlashovych) miniher, respektive herniho portalu, bych rozhodne neprecenoval PPC. Asi je dobre byt na prvnich pozicich na klicove fraze "mini hry" atd., ale hlavni gro kampane bych videl v klasickych grafickych bannerech.

Cilova skupina bude asi mladez a zeny v praci ci doma, co se zrovna nudi, kdyz jsou na netu. V takovem pripade muze vykukujici vesely banner mit relativne vysokou miru prokliku.

Urcite bych zkusil i nejake netradicni formy kampane. Soutez o darkove predmety a dalsi ceny. Dulezite bude i posilovani znacky, protoze kdo jednou zacne chodit na minihry.sk ci superhry.cz, castou pak chodi opakovane.

Takze vedle reklamni kapmane uzivateslek testovani a upravy UI webu.
Radek Probostov
Profil *
Abych to tady trochu napravil s temi superhrami. Centrum se superhry zacal spolupracovat cca pred pul rokem a dle meho nazoru se jedna predevsim o vymennou reklamu (na hratelne.cz je zase reklama na superhry.cz). Provozuje je firma CMC Online s.r.o. a navstevnost pres 150.000-200.000 meli uz davno pred spolupraci s centrem. Nevim jak se jim podarilo ziskat tak vysokou navstevnost, nikde jsem nevidel zadne masivnejsi reklamy, kazdopadne centrum s tim nema nic spolecneho.

Jinak uz je to cca tyden, co jsem psal H1, a zatim zadna odpoved.

ninja
myslis, ze takova soutez muze pomoci ve zvyseni navstevnosti?
Gooliver
Profil
Profesionálně se touto problematikou zabývám.
Pokud budete chtít, můžeme si o tomto tématu osobně promluvit.
Marek Prokop
Profil
U propagace webovych (fhlashovych) miniher (...) bych rozhodne neprecenoval PPC. (...) hlavni gro kampane bych videl v klasickych grafickych bannerech.

Ninjo, pomocí PPC (konkrétně AdWords) jdou realizovat klasické bannerové kampaně a platit se dokonce ani nemusí za klik. Ona už ta zkratka PPC svůj původní význam v podstatě ztratila.

Jinak uz je to cca tyden, co jsem psal H1, a zatim zadna odpoved.

Radku, mohl byste mi prosím přeposlat ten e-mail na prokop@h1.cz? Zjistím, proč jste nedostal odpověď.
ninja
Profil
Markum mas pravdu ohledne Adwords. Bannery s platbou za zobrazení už jdou (snad i za akci, nezkoušel jsem). Mzslel jsem klasické textové PPC reklamy. U nich bude v tomto konkrentím případě uspěšnost IMHO nižší.

Radek Probostov:
Řekl bych že ano. Například soutěž o nejlepší skóre v nějaké hře odměněná tričkem či jiným dárkovým předmětem. Důležité bude umožnit snadné informování o soutěži přátel (zašlete info o soutěži kamarádům, atd.).

Nebo se může jednat třeba o výzvu k hlasování o oblíbené hře, napsání recezne, atd. Opět vhodně podpořená nějakou odměnou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0