Autor Zpráva
petr21
Profil *
Zdravim,

docela by me zajimalo, kolik lze vydelat pomoci reklamy na webovych strankach.
Napiste sem tedy (klidne pouze anonymne) kolik vydelava Vas web. Muzete uvest i za co konkretne vydelavate.

Napr. ja:
za brezen 1.160.000 zobrazenych stranek a 160.000 navstev (dle toplistu)
vydelek z Adsense cinil cca 6.700 Kc.

Coz je pomer cca 5,78 kc za 1000 zobrazeni

A jak jste na tom Vy?
kamil1
Profil *
Cau,

ja mel za brezen cca 100.000 zhlednuti a 2000Kc za adsense
to je 20Kc za 1000 zobrazeni :)
miniJOHN
Profil
Já mám na 1000 zobrazení 210 ,- Kč...
Marek Prokop
Profil
Jen si dovolím upozornit, že podle smluvních podmínek AdSense nesmí vydavatel zveřejnit své eCPM (výnos na tisíc zobrazení) či informace, ze kterých lze eCPM vypočítat. Vzhledem k tomu, že se jedná o vaši privátní smlouvu s Googlem, zveřejněním těchto údajů neporušujete pravidla tohoto fóra (a tudíž klidně piště dál), ale pak se nedivte (a hlavně si tady nestěžujte), když Google od vaší smlouvy jednostranně odstoupí.
petr21
Profil *
Vzhledem k tomu, ze jsou poskytnute udaje anonymni, tak google
asi tezko pozna kdo je sem napsal.

Nicmene diky za upozorneni.
souki
Profil
petr21
Myslím, že moderátoři na požádání rádi vydají IP adresu :)
TSD
Profil
Nechci zakládat flame, ale opravdu je zveřejnění té informace proti zájmům google?

Já mám pár webů, na kterých jsem nasazení adsense zvažoval, ale když člověk opravdu netuší, jestli za 1000 zobrazení může čekat 5Kč nebo 500, tak jsem do toho prostě nešel. Beru to víceméně jako obtěžování návštěvníků a zabírání prostoru a když neznám ani řádově cenu, tak to neberu. A stokrát mi někdo může říkat, že se to web od webu liší, to pro mě není informace.

Pokud vím, je tady zaregistrovaný někdo od google. Docela by mě zajímal jeho názor.
souki
Profil
TSD
Je to jejich v zájmu.
Marek Prokop
Profil
opravdu je zveřejnění té informace proti zájmům google?

Jestliže si tuto podmínku dává do smlouvy, pak nejspíš ano.

stokrát mi někdo může říkat, že se to web od webu liší

Jenže ono se to skutečně liší v rozpětí minimálně dvou až tří řádů (od jednotek centů do jednotek, výjimečně až desítek USD/tis. zobrazení). Jestliže chcete trochu přesnější odhad ještě před tím, než AdSense na svůj web nasadíte, nastudujte si něco o AdWords a zkuste si na relevantní klíčová slova spustit testovací kampaň jen v obsahové síti a s inzeráty drženými okolo 3.-4. pozice. Většinou lze pustit i site-targeted kampaň na nějaký konkurenční (resp. tematicky shodný) web, čímž získáte už hodně přesná čísla -- podle mých zkušeností s odchylkou do 50 %, takže již ne násobky či dokonce řády.

Pokud vím, je tady zaregistrovaný někdo od google.

Pokud vím, není. Respektive ten, který byl, už v Googlu nepracuje. Možná tu je ale někdo, kdo pro změnu v Googlu už pracuje :-)
TSD
Profil
Marek Prokop

Pokud je to rozpětí až takové, pak svůj názor budu muset zrevidovat :)
O doporučených tématech si něco přečtu, díky za tip.

Respektive ten, který byl, už v Googlu nepracuje
Už si nepamatuju nick, bylo to v době, kdy jsem to tady moc nesledoval. Že by potrefená husa? :)
DJ Miky
Profil
Už si nepamatuju nick
AdSense Advisor?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0