Autor Zpráva
Dusan
Profil *
Nemáte niekdo skúsenosti s efektívnosťou získavania príjmov prostredníctvom internetu. Nemyslím tým rôzne klikania na cudzie stránky, čítanie emailov a podobné hlúposti, ani tvorbu stránok, ani predaj vlastných produktov, ale príjmy rádovo v desiatkach tisíc korún mesačne za rôzne činnosti (napr odkazovanie na cudzie obchodné stránky, a pod a príjem za provízie) - je toho v USA veľké množstvo a ťažko sa v tom orientovať, či tomu vôbec veriť a aká je tam efektívnosť. Vďaka za názory a hlavne skúsenosti.
mat
Profil
ale príjmy rádovo v desiatkach tisíc korún mesačne za rôzne činnosti

tyhle činnosti bych rád znal - desetitisíce měsíčně ti nikdo rozumný za nic nedá...
DoubleThink
Profil *
Dá, ale za kvalitní odbornou práci. Jinak se na internetu dnes nedá vydělat víc než pár korun.
VladoT
Profil
tyhle činnosti bych rád znal - desetitisíce měsíčně ti nikdo rozumný za nic nedá...

Da, pokud vi ze se mu to vyplati. Ruzne affiliate programy, google AdSense apod. Ti davaji moznost vydelavat nejen desetitisice mesicne. Nejsi shora omezen a zalezi jen na Tobe kolik opravdu vydelas na internetu, potazmo na internetove reklame.

(napr odkazovanie na cudzie obchodné stránky, a pod a príjem za provízie)

Pokud bys chtel mit prijem z affiliate programu, musis mit dobrou navstevnost svych vlastnich stranek k tomu, aby bylo dostatek nakupujicich a tim i dostatecne provize.

K tomu abys mel vysokou navstevu potrebujes uz odborne znalosti | zkusenosti.
halogan
Profil
Amazon dává tuším 7% v affilate a posters (nevím přesně adresu) až 40% - oboje je však pro anglicky psané stránky - ty vydělávají více než české, protože nabídka reklamy a návštěvníků je lepší.
radimh
Profil
Vydělávání na Internetu je většinou založeno na klamání důvěřivých lidí. Yuhů mi snad promine, když odkáži na podrobnosti:

http://brouzdej.cz/blogy/darkmaster/949.html

Jinou kapitolou je vydělávání za prokliky u různých systémů typu eTarget. Člověk z eTargetu mi kdysi říkal, že když budeš mít web s počtem shlédnutých stránek kolem 300 000, můžeš si minimálně z prokliků vydělat 1 000 Kč.

Další formou je samozřejmě prodej reklamy. Zase - pokud nemáš více jak 100 000 unikátních návštěvníků a nějaký pořádný obsah, nemá cenu se o prodej reklamy pokoušet. Ve hře je "jenom" 300 - 400 milionů korun, které inzerenti "sypou" na Internetu.

Dalším zajímavým příjmem pro provozovatele webu mohou být premium SMS za různé VIP členství apod. Teoreticky je zajímavý i sponzoring ze strany firem. Takto to mám například s INVIA na mém webu. Tato firma mj. nabízí nějaké provize za získané klienty a je solidní.
eurobarre
Profil *
Tak lidi, vydělávám z menších věciček a zatím mi to stačí.
No zatím z toho mám ve vlastnictví 90 Kč, brzy přibyde dalších 70... prostřednictvím lose.
A nechávám si nahoře na ploše reklamní proužek Eurobarre, mám 1 referala a prachy taky slušný.. 2,79 eura.
Koukněte se na http://eurobarre.ic.cz
Luka
Profil *
Jinak se na internetu dnes nedá vydělat víc než pár korun.
Tak tohle jsem si take myslel a uz jsem byl hodne skepticky, ale potom jsem narazil nahodou pres zive nejakou diskuzi kde mluvili o twistmoney - (stranky http://www.twistmoney.com ) a fakt jsem cumel jak lehce jdou vydelat prachy na netu. Zaroven tam je diskuzni forum o vydelku a myslim ze je to velice zajimave.
mila
Profil
Předpokládám, že poslední dva přispívající jsou již zaregistrováni v oněch systémech a mají provizi z každého z nás, co přivedou:)
Luka
Profil *
predpokladas spravne, nicmene - proc to tu neuvest kdyz to funguje - viz jejich forum
jirous
Profil *
Pockej tak ted jsem te nepochopil - v jakych systemech - o jakych systemech to mluvis? http://www.twistmoney.com je normalni informacni web :-))
mila
Profil
Přiznávám, na link jsem ani neklik. Informační web jsem nečekal:)
Yuhů
Profil
Co se týká různých hurá-programů klikání na reklamy nebo brouzdání po webu, tak potvrzuju, že to téměř vždy je podfuk. Pravdivých informací je těžké se dobrat, protože má kdekdo vlastní zisk z toho, že vám zalže.

Pokud jde o internetovou reklamu, tak ta se opravdu vyplácí až od určité návštěvnosti. V češtině zatím chybí masivní program kontextové reklamy, a tak to ještě není moc aktuální ani pro weby s celkem solidní návštěvností. Kupříkladu Jak psát web má asi milión pageviews měsíčně, ale stejně by se mi ještě nasazení reklamy nevyplatilo. Abych na tom totiž vydělal zajímavou částku, musel bych se stávajícími systémy své uživatele reklamou obtěžovat, což rozhodně nehodlám.

V praxi se menším českým webům vyplácí spíše navazovat osobní kontakty a prodávat inzerentům reklamu přímo. Málokdo to umí :-). Jsem taky rád, že výše zaznělo jméno invia.cz. Přes tohoto partnera jsem si letos asi deseti neobtěžujícími odkazy na svých stránkách vydělal 22 tisíc a pomohl jsem ke zprostředkování 40 zájezdů. Počítám, že kdybych psal i o jiných věcech než o webu a o cestování, najdu podobné partnery i v ostatních činnostech. Ale ani tak to nebude žádná sláva, přinejlepším desítky tisíc korun ročně. A za desítky hodin práce.
Medhius
Profil
Já prodávám reklamu sám a mám již některé stálé klienty nebo klienty, co se vrací. Účtuji za kliknutí.
mat
Profil
k té invii - jsou i další provizní systémy: sportovní oblečení, trička, letenky, kosmetika, pomůcky pro studenty apod. Je toho vcelku dost, milióny ovšem nikdo čekat nemůže, tedy aspoň ne majitel webu ze 2000-3000 tisíci návštěvníky denně...
Xdrak
Profil *
Já osobně jsem nědávno začal vydělávat za autosurfování u společnosti 12dailypro, tato společnost je ověřená a spolehlivá. U této společnosti lze získat 144% z vložené částky za 12 dní. Více info zde: http://www.bohatnete.wz.cz
Timy
Profil
Xdrak
nádherná reklama;-) a jak už řekl někdo přede mnou, kdyby to fungovalo, měl by web alespoň vlastní doménu
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0