Autor Zpráva
Hybrid
Profil *
Dobry den,

adwords na mem uctu pripocitava prokliky i zobrazeni volne shode misto presne (pripadne frazove) shode i kdyz je toto klicove slovo ve vsech shodach stejne.
Myslel jsem si, ze to vyresim tak, ze volne shode nastavim mensi cenu nez je cena u presne a frazove shody, ale nepomohlo to.

Nevi nekdo co s tim delat?
ninja
Profil
CHapu dobre ze mate klicove fraze:

nejake spojeni
"nejake spojeni"
[nejake spojeni]


A divite se, ze se zobrazeni/prokliky pocitaji i u volne shody? Co je na tom divneho? Kdyz nechcete cilit na volnou shodu, tak ji vymazte.

Je uplne normalni, ze volna shoda ma vice zobrazeni nez presna.
Hybrid
Profil *
... no ...

napriklad prodavam ponozky.
na adwords si vytvozim shody:

ponozky
"bile ponozky"
"cervene ponozky"
[bile ponozky s modrym pruhem]
[ponozky]

kdyz uzivatel hleda bile ponozky, mel by se proklik zobrazit u "bile ponozky". a kdyz hleda pouze ponozky, mel by se proklik/zobrazeni ukazat u [ponozky] ne? tim spis kdyz ma volna shoda ponozky nastavenou mensi cenu nez [ponozky].

Nebo to tak skutecne neni?
Marek Prokop
Profil
Systém by měl preferovat přesnost shody, jak píše Hybrid. AdWords to většinou dělá, i když při stejné CPC*QS se na to nedá spolehnout úplně stoprocentně. V Skliku je nějaká chyba, kvůli které se na to nedá spolehnout vůbec a napříč sestavami se to musí ošetřovat vylučovacími slovy, což je jednak příšerný opruz a jednak to ne vždy jde.

Skliku jsme chybu reportovali už několikrát. Vždy uznali, že to je chyba a vždy slíbili, že s tím něco udělají.
Hybrid
Profil *
Díky za odpovědi. Teď trochu mimo diskusi - Marku kolik stojí Vaše hodina konzultací (nejen PPC ale i obecně)? Navštívil jsem už několik školení H1, ale vždy mě v praxi překvapí nějaké nové věci, ve kterých bych si potřeboval udělat jasno.
Marek Prokop
Profil
Jsou dvě možnosti:

1) Hodina pracovní konzultace se mnou v kanceláři stojí 2500 Kč.
2) Hodina přátelského rozhovoru o Vašich zajímavých projektech v létě u piva u rybníku Marvánek v Říčanech nestojí nic.
Hybrid
Profil *
Zejména druhá možnost nezní vůbec špatně. Bohužel (nebo spíše bohudík) dnes odjíždím na dovolenou. Ale až se vrátím, určitě bych velmi rád jednu z nich využil

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0