Autor Zpráva
Hitman
Profil
Je legální např.toto ?
Myslím, "Fakturu bohužel zatím vystavit nemohu", nemam nic proti "Jimmy Hayek", myslím to obecně.Slyšel jsem něco, že do 6000 Kč to je legální, potom ne.Je to pravda? Nejedná se jen o reklamu, ale i o prodej webů, nebo třeba i něčeho jiného.
nightfish
Profil
Myslím, "Fakturu bohužel zatím vystavit nemohu"
netřeba vystavovat fakturu - spolupráce klidně může být vedena jako dohoda o provedení práce, dohoda o pracovní činnosti
co se danění výdělku týká, doporučuji nahlédnout např. na http://jakpodnikat.cz/prilezitostna-cinnost.php
Jimmy Hayek
Profil
Hitman
Kdybych ti prodal kilo jablek. Chtěl bys po mně fakturu?
Falcon
Profil
Odkaz
nightfish
Profil
Jimmy Hayek
Kdybych ti prodal kilo jablek. Chtěl bys po mně fakturu?
pokud bych byl výrobce džemů, tak bych po tobě chtěl daňový doklad, případně jiný typ dokladu, který bych využil pro účely prokázání oprávněnosti výdaje finančnímu úřadu
Anonymous
Profil *
Navíc:

100,-CZK/měsíc
500,-CZK/půl roku
v podstatě splňuje znaky živnosti:

Soustavná činnost - Ano - 24 h/den, 7 d/týden, min. půl roku
Samostatnost - předpokládám, že ano
Pod vlastním jménem - předpokládám, že ano
Vlastní odpovědnost - předpokládám, že ano
Účel, kterým je dosažení zisku - ano, není rozhodující, zda zisku bude či bylo skutečně dosaženo, ale záleží pouze na tom, zda u dané činnosti dosahování zisků objektivně přichází v úvahu.

Prodej kila jablek jednorázově nesplňuje znaky živnosti a živnostník by snad měl vystavovat doklady :-)
Hitman
Profil
Takze kdyz nemam ZL a prodam nekomu web, nebo reklamu, tak jsem neudelal nic spatneho? A nemusim z toho platit dan?
Anonymous
Profil *
Hitman
Živnostenský list a daně jsou dvě odlišný věci...

Živnostenský zákon řeší to, zda máš oprávnění dělat to co děláš...

Daňový zákon řeší to, zda tvoje činnost má být zdaněna, nebo osvobozena

Tím, že jednou prodáš jablka, tím nesplňuješ znaky živnosti a tedy zřejmě nemusíš mít ŽL, pokud ten příjem bude do určitý částky za rok, pak z toho dokonce nebudeš muset platit daň..

Tím, že jsi ale živnostník a tvá činnost je součástí živnosti (např. soustavná čínnost provozování reklamy, což by svých chováním Jimmy Hayek splňoval) pak se jaksi předpokládá a dokonce je to i v zákoně, že musíš vystavit nějaký doklad... o tom zda to bude s dph bez dph, o tom pak rozhoduje zase zákon o dph... o všech nastřádaných příjmech a dokladech pak rozhoduje zákon o příjmech - zákon z příjmů fyzických nebo právnických osob

Když někomu budeš prodávat reklamu, pak budeš potřebovat živnostňák, a jestli tvý příjmy za tuto reklamu překročí určitou částku (více než osvobozeno, více než různé odčítatelné položky, atd.) pak za to zaplatíš i daň z příjmů a jestli budeš tak úspěšnej, že za reklamu budeš získávat určitou částku definovanou v zákoně o DPH, pak se budeš muset přihlásit i k dani DPH a budeš odvádět i DPH...
Hitman
Profil
Aha, diky za rady.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0