Autor Zpráva
Tomasds
Profil
Dal jsem na svůj web banner a po 14 dnech porovnal počet prokliků.

U sebe v GA v menu Obsah / Hlavní obsah / Překryvná data stránek vidím 225 prokliků.
Oni ve svém GA vidí pouze 8 návštěv z mého webu.

Máte někdo tušení, proč ten rozdíl?
Marek Prokop
Profil
Předpokládám, že u sebe máte měření navěšené na událost onClick toho odkazu. Rozdíl tam bude vždy minimálně ze dvou důvodů:

1) U sebe měříte kliky, kdežto na cílovém webu měříte návštěvy. 30 kliků stejným uživatelem u Vás během 30 minut se rovná pouze jedná návštěvě na druhé straně.

2) Vy změříte každý klik (z prohlížeče s aktivním JavaScriptem), kdežto na cílové stránce se nemusí přístup zaznamenat, pokud uživatel opustí stránku dřív, než se mu načte měřicí kód. U datově hodně objemné stránky s měřicím kódem až na konci může být rozdíl dost veliký.

I s přihlédnutím k oběma výše uvedeným příčinám se mi zdá rozdíl příliš veliký. Buď jsem tedy na nějakou další možnou příčinu zapomněl, nebo se jedná o zcela mimořádný případ, nebo máte v datech chybu.
Tomasds
Profil
Techniku měření neznám, používám tu modernější metodu měření od GA.

1) Ano, chápu rozdíl mezi kliknutím a návštěvou. Ale 30 kliků stejným uživatelem za půl hodiny.. to si nějak nedokážu představit. Jediný, kdo by měl důvod to udělat, bych mohl být já a já bych se aspoň sám sobě přiznal :-)

2) Nevím jaké jsou běžné "poměry". Když kliknu na banner, může se stát, že otevřu něco, co se mi nelíbí a okamžitě zavírám, určitě to nějaké procento lidí udělá. Ale v tomto případě je zřetelně vidět, že jde o reklamu a je tam i napsáno, o čem ten web je. Stránka má celkem 350kB, takže ani o tom objemu to není. A není tam nic, co by mohlo příchozího nějak nepříjemně překvapit.

Chyba v datech .. já to vidím v tom "Překryvná data" jednoznačně a nevím, proč by mě protistrana chtěla mystifikovat, nějak není motivace. Diskuse byla o tom, že u mě měli na zkoušku banner zadarmo a podle výsledků jsme se měli domluvit, co bude dál.

Ten rozdíl je tak velký, že musí být něco zásadního, co prostě nevidím.

Nedá se v GA nějak dohledat statistika stránek, kam odešel návštěvník?
"Hlavní výstupní stránky" .. tam jsou moje stránky, ze kterých odešel, ale zajímá mě kam. Možná tam opravdu najdu, že někdo prostě půl hodiny seděl a klikal na banner. Nesledoval jsem to od začátku, ale posledních pár dní to přibývá víceméně lineárně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0