Autor Zpráva
sajmtajms
Profil
Ahoj,
zajímalo by mě, jak je to s výdělkem z Adsense. Podléhají tyto příjmy zdanění? Kdo je vůbec plátcem daní? Díky.
Mistr
Profil
sajmtajms
http://www.jakpodnikat.cz/reklama-na-internetu-adsense.php
sajmtajms
Profil
Mistr
Díky, to mi stačí.
lajdik
Profil *
Mistr
Díky, to mi stačí.
Může mi jen někdo tedy říct, zda musím odvádět daně z příjmu za adsence reklamy pokud to nemám víc než 20 tis. ročně? Pořád totiž čtu, bylo by dobré mít živnostenský list adt...v zákoně mi to taky neni moc jasné...potřeboval bych prostě vědět...ano musím odvádět daň, ne nemusím odvádět daň...děkuji za odpověď
H13
Profil
Ahoj,

1) potřebuješ živnost
2) pokud jsi plátce DPH, pak se DPH z reklamy neodvádí, ale musíš ho uvést do daňového přiznání
3) Jako každý příjem, i příjem za Adsense podléhá dani z příjmu (ať fyzických či právníckých osob). Takže záleží na okolnostech, zda budeš platit daň nebo ne. Pokud tedy provozuješ AdSense, musíš mít ŽL a máš tedy příjmy z podnikání (§ 7 ZDP). Oproti těmto příjmům vykazuješ náklady (buď skutečné nebo paušální), viz např.:

http://www.advokacie-brno.cz/index.php/clanky/4-reklama-na-webovych-strankach-opravnnost-provozovani-reklamniho-systemu-a-jeho-daove-dopady

http://www.advokacie-brno.cz/index.php/clanky/3-problematika-vypotu-dph-pi-poskytovani-reklamniho-prostoru-na-webu
lajdik
Profil *
Díky moc to mi stačí už teď

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: