Autor Zpráva
disler
Profil
Zdravím,

zajímalo by mě, jestli je možné používat AdSense spolu s embed videi z Youtube.com

V pravidlech to sice napsáno není, ale prý se za to automaticky dostává BAN.

Díky za odpoveď.
ninja
Profil
disler: myslite jestli je mozne na stranku, kde je i video z youtube (nebo jineho serveru), vlozit reklamu Adsense? Samozrejme to mozne je.

Mohu se zeptat kde jste ziskal informaci, ze se za to dostava ban? A proc by se tak melo dit?
twardowski
Profil *
Podle me je to s tim Banem nesmysl. Ja si na YouTube hodil vlasti video (takovy experiment) a na vlastni strance ho prehravam vlozene z youtube. AdSense se mi tam zobrazuje a nejaky ten patek to tak funguje. Krom toho si myslim ze by pro Google nebyl problem zablokovat zobrazovani reklam na strankach, kde se vyskytuje kod z youtube.
disler
Profil
Zde uvádím odkaz, kde jsem se to dočetl:

http://webtrh.cz/28157-predam-web-youtubecz viz. příspěvek #2

Tak bych rád taky zjistil, co je na tom pravdy...
ninja
Profil
disler: vami citovany prispevek ale preci vubec nemluvi o nemoznosti vkladat na stranky s Adsense vidaa z YouTube. Uzivatel "duben" tam pouze vyjadruje svuj nicim nepodlozeny nazor, ze se nesmi na stranky s reklamou Adsense umistovat obsah pourusujici trademarky (ochranne znamky).

S tim se neda nez souhlasit, stejne jako tam nesmite mit eroticky obsah, gamblmg, drogy, ci nabadat ke klikani na reklamu.

Nemato tudiz co docineni s youtube, ale s konkretnim obsahem.
disler
Profil
ninja
Když tedy mám umístěné video přes embed, které youtube.com nabízí nemusím mít obavu o to, že je video nelegální? Jak se to jinak pozná, co porušuje autorská práva a co ne?
Marek Prokop
Profil
[#6] Dislere, obávám se, že tady není právní poradna a použitelnou odpověď zde nedostanete. Jde-li Vám o obecné dodržování autorských práv, obraťte se na specializovanou právní kancelář (např. Mašek, Kočí, Aujezdský). Jde-li Vám jen o obchodní vztah s jedním konkrétním partnerem (Googlem), obraťte se nejlépe přímo na tohoto partnera.
ninja
Profil
disler: zkuste pouzit hlavu. Kdyz vam postou dojde balicek, vlozite si jej do tasky bez toho, abyste zjistit jeho obsah? Ja tedy ne, pokud neznam odesilatele.

V teto analogii je posta YouTube, taska vase stranka a balicek embed video. Ano, v balicku muze byt neskodna cokolada od babicky, ale take klidne atomova bomba. Rozum veli nejdrive prohlednout obsah, nez takovy obsah prijmete. Respektive neprijimat neznamy obsah, ale to uz je vec nazoru.
disler
Profil
ninja
Jasný, chapu...jde mi o to jestli je hudební videoklip od U2 nelegální obsah, nebo trailer na film, nebo ne?
ninja
Profil
disler: zalezi pod jakou licenci byl obsah vydan, respektive jestli na youtube dany obsah vlozil opravneny uzivatel.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0