Autor Zpráva
firemni-adsense
Profil *
Zdravím,

mám příjem z Adsense, který mám registrovaný na vlastní jméno, nikoli na firmu.

Firma (držitel živnostenského oprávnění) je plátce DPH, dočetl jsem se že:

V případě, že jsem plátcem DPH, odvádím z výdělků za Google AdSense daň z přidané hodnoty?
Ne. Platby za Google AdSense jsou příjmány od americké firmy:

Je-li příjemce služby zahraniční osobou (tj. se sídlem mimo EU) a nemá–li v ČR sídlo, místo podnikání nebo provozovnu, pak místo plnění z hlediska DPH je podle § 10 odst. 6 ZDPH v místě sídla příjemce, tj. mimo ČR. Tuzemskému poskytovateli reklamy resp. elektronické služby plátci DPH nevznikají žádné povinnosti odvodu DPH. V rámci podávání daňového přiznání pak poskytnutou službu plátce daně vykáže jako plnění s místem plnění v zahraničí (součást údaje na ř. 510 přiznání) a dále má povinnost vystavit daňový doklad podle § 33 ZDPH. Tento mu pak slouží pro vlastní záznamní evidenci.



Stačí tedy, aby firma uvedla příjem a uvedla to pod položkou daň z příjmu a žádné DPH se z toho už neplatí?

Souhrn:
Adsense který mám registrovaný na sebe (nejsem společník, jednatel ani nic podobného, pouze normální člověk :)) firma uvede jako daň z příjmu a žádné DPH už nikomu nedám, to co mi přišlo na osobní účet mi zůstane. Firmě to jen trošku navýší příjem...

Jsou souhrné informace správné?

Děkuji za odpoved.
ninja
Profil
Nejste-li platce DPH, tak tuto dan resit nemusite.
firemni-adsense
Profil *
ninja
Firma je plátcem DPH, jak jsem psal...

V citaci zákonu, kterou jsem napsal výše je ale uvedené něco jiného...

Viz.: Tuzemskému poskytovateli reklamy resp. elektronické služby plátci DPH nevznikají žádné povinnosti odvodu DPH.
ninja
Profil
mám příjem z Adsense, který mám registrovaný na vlastní jméno, nikoli na firmu.

Tak jsem z toho jelen. Tato veta plati nebo ne?
firemni-adsense
Profil *
ninja
Ano platí, ale nevím o tom jak se zaregistrovat jako firma do Googlu, nehledě na to že už weby běží a nějaká přeregistrace a nebo výměna adsense kodu nepřipradá v úvahu a jedinou možnost kterou mám je zdanit to přes firmu...
ninja
Profil
firemni-adsense: v tom pripade ale nereste prevod penez googel > firma, ale fyzicka osoba > firma.

Nevim na zaklade ceho a jak to chcete fakturovat.
firemni-adsense
Profil *
ninja
To jsem nějak nepochopil.

Nechci to poté fakturovat firmě, chci aby to firma převzala rovnou za mě a také za mě zdanila (jsem v zastoupení dané firmy - proto bych v tom nevidel problém).

Chci jen aby tento příjem někdo zdanil, tím někým je firma u které jsem v zastoupení, má na to potřebné živnosti...

Proto stačí když si dá firma do výnosů částku a jelikož je plátce DPH a to se nemusí se subjekty z USA platit, tak to jen dá do výnosů a tím to hasne?
ninja
Profil
firemni-adsense: to ale preci nejde, jen tak presouvat penize. Smluvni vztah je mezi fyzickou osobou a spolecnostni Google. To ze mate cirou nahodou jeste firmu nic nemeni.

Reseni jsou mozna ruzna:
1. Zmenit registraci u Googlu z fyzicke osoby na firmu (nevim jestli je mozne, zkuste se jich dotazat).
2. Prijimat penize na fyzickou osobu a danit je jako fyzicka osoba.
3. Prijimat penize na fyzickou osobu, ale mit uzavrenou mezi sebou a firmou komisionarskou smlouvu.

V kazdem pripadne neni mozne jen tak, bez pravniho duvodu, prevadet penize co ziskate jako fyzicka osoba na firmu.
firemni-adsense
Profil *
no dobře.

Spíš by me zajímalo k bodu 1. Jestli je tedy pravda, že v případě že je subjekt plátce DPH tak jestli se skutečně DPH neplatí, když druhý subjekt je z USA a pokud to stačí dát jen do příjmů...
Richi
Profil
Spíš by me zajímalo k bodu 1. Jestli je tedy pravda, že v případě že je subjekt plátce DPH tak jestli se skutečně DPH neplatí, když druhý subjekt je z USA a pokud to stačí dát jen do příjmů...

dohledal jsem na webu několik studií o tom proč se DPH z adsense neplatí, vytiskl to a mám to nachystáno kdyby někdo po me DPH z příjmu z adsense chtěl, jinak jej neplatím, použij google a jistě to dohledáš taky, publikovalo (rozebíralo) to několik finančních poradenských firem ...
bohyn
Profil
firemni-adsense
Ja bych to az tak nehrotil, Googlu dej firemni cislo uctu. Z Googlu zadne ucetni podklady nedostanes (tam by pak bylo tvoje jmeno), takze jediny doklad o tom prijmu je vypis z banky. Pokud se v tom nebude nikdo hodne moc stourat (musel by u Googlu zjistovat kdo je vlastnikem AdSense uctu a to nebude tak jednoduche) tak na to neprijde. Pokud tedy bude prijem zdanen tak to IMHO nikdo hledat nebude
firemni-adsense
Profil *
Richi
Díky za příspěvek, doplnil bych tvůj "papír" o již zmiňované:

Je-li příjemce služby zahraniční osobou (tj. se sídlem mimo EU) a nemá–li v ČR sídlo, místo podnikání nebo provozovnu, pak místo plnění z hlediska DPH je podle § 10 odst. 6 ZDPH v místě sídla příjemce, tj. mimo ČR. Tuzemskému poskytovateli reklamy resp. elektronické služby plátci DPH nevznikají žádné povinnosti odvodu DPH. V rámci podávání daňového přiznání pak poskytnutou službu plátce daně vykáže jako plnění s místem plnění v zahraničí (součást údaje na ř. 510 přiznání) a dále má povinnost vystavit daňový doklad podle § 33 ZDPH. Tento mu pak slouží pro vlastní záznamní evidenci.


MŮŽU POPROSIT, ABY SI MI TAKÉ VYPSAL PÁR DŮVODŮ, PROČ SE DPH NEPLATÍ?

Děkuji.
firemni-adsense
Profil *
bohyn
Nějak nechápu jak si napsal:
Pokud tedy bude prijem zdanen tak to IMHO nikdo hledat nebude.

Myslím že by tam mělo být napsáno, že pokud příjem NEBUDE zdaněn ne?

Jinak souhlasím s Richim, důvod k platbě DPH opravdu nevidím (a že jsem poctivej a zaplatil bych ho, kdybych musel).
bohyn
Profil
firemni-adsense
Myslím že by tam mělo být napsáno, že pokud příjem NEBUDE zdaněn ne?
Je to napsano spravne. Kdyz to zdanis a jediny doklad ktery budes mit je vypis z firemiho uctu tak bernaku nezbyde nic nez to akceptovat. Jak jsem psal, dohledavani skutecneho vlastnika AdSense uctu pres Google (pravdepodobne centralu v USA) by nebyl zrovna snadny ukol.
Richi
Profil
MŮŽU POPROSIT, ABY SI MI TAKÉ VYPSAL PÁR DŮVODŮ, PROČ SE DPH NEPLATÍ?

dal jsem to všechno účetní a nemám to po ruce, použij Google ... např.
http://berda1.fbm.vutbr.cz/kopriva/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=3&lang=cz

a najdeš toho víc
firemni-adsense
Profil *
bohyn
No tim asi tedy myslíš hodit si to do příjmů, ale ne zaplatit DPH, které se z toho opravdu platit nemusí (v případě, že jseš plátce DPH).

Dát si to do příjmů může každý a tobě stačí, když si vytiskneš fakturu, kterou do Googlu neposíláš, položka DPH v tom případě bude 0,- a je jedno, jestli jseš vlastník účtu Adsense ty nebo nekdo jiný (takto by to mohlo jít).
PD321
Profil
Ještě bych připoměl, že přivýdělky do 6000 ročně z se danit nemusej. Týká se to alepoň mě jako fyz. osoby.
cuba.czech
Profil *
PD321
do 20tis :-) 6tis to bylo minule teď to je 20tis.. ale lepší je se informovat u účetní

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: