Autor Zpráva
PetrPoleva
Profil *
Zdravím, již rok provozuji na svych stránkách AdSense. Rozhodl jsem se pro radikální přestavbu designu, layoutu stránek. K tomu chci zkoušet taky různé designy reklamní plochy google. Oč mně kráčí ? Jak víme, tak někteří klienti googlu platí již za samotné zobrazení stránky a pokud já z duvodu neustalych testu zobrazím denne stránku třeba 200x asi tušíme, že se to nemusí google líbit. Ptám se tedy, jak zobrazovat stránku adsense ale tak, aby google nepočítal přístupy na stránky prostě nebral v potaz tyto pracovní manipulace, díky za Vaši odpoved - Váš čas.
grimword
Profil
what? myslíš, že tě zabanují za to, že zobrazíš mockrát jejich reklamu? blbost

pokud tě to ale moc trápí, tak si udělej prntscr té konkrétní reklamy a během úprav jí tam měj jako obrázek
Marek Prokop
Profil
Já bych se tím asi netrápil. Pokud 200 zhlédnutí navíc nějak měřitelně zvýší celkový počet zobrazení Vašich stránek, nejspíš žádné inzerenty platící za zobrazení nemáte. Za zobrazení se platí spíš na velkých webech s řádově stovkami tisíc zobrazení denně.
PetersP
Profil *
what? myslíš, že tě zabanují za to, že zobrazíš mockrát jejich reklamu? blbost

Já už přečetl tolik stesku na bezduvodneho banana, že neverim nicemu. Google vede snad nejpodrobnejsi statistiky na svete :D Stací mini vykyv a banán jako od chiquity vyšitý.

pokud tě to ale moc trápí, tak si udělej prntscr té konkrétní reklamy a během úprav jí tam měj jako obrázek

No tohle taky není moc komplexní reseni. Protoze ja potrebuju dynamicky menit i práve ty reklamy google. To znamena barva odkazu, pozadí fonty atd...

Ted mně napadlo. Nepomohlo by, kdybych pro to testování přesunul kopii webu na jinou www domenu ? To asi ne...Ale vážně mě nenapadá nějaká pohodlná metoda, jak na to.
DJ Miky
Profil
Když potřebuješ měnit i barvy, tak si ten rám s AdSense ulož a vznikne ti z toho statická stránka (kterou vložíš normálně <iframe>m), která nebude počítat zobrazení.
PetrPoleva
Profil *
Marek Prokop

A kdybych se tím přeci jen trápil, lze to nějak vykoumat ?
grimword
Profil
a co se nejdriv udelat graficky navrh?
PetersP
Profil *
DJ Miky:

Když se něco potřebuje aktualizovat, potom to nemuze byt staticke, nebo mozna jsem to nepochopil. Mozna by bylo taky resenim vytvorit si jakoby ram ktery by se ty reklame jen podobal, nevim no
ninja
Profil
PetrPoleva: vy jste v podmínkách k Adsense našel, že nesmíte zobrazovat svoji stránku? AFAIK je tam pouze zákaz klikání.

Navíc jak již psal Marek - pokud máte rozumně navštevovaný web, testování neudělá velký nárůst. V opačném případě ani nemá moc cenu Adsense na stránku dávat.
PetrPoleva
Profil *
ninja:

Ono vubec nejde o to co najdete v podminkach. Jsem si jist, že oni tam nebudou přesně vypisovat co kontrolují přesně a na základě čeho rozhodují. Vypisují se nanejvýš obecné prvky. Návštěvnost rozhodně nemám 100tis už. denně. Ta se pohybuje někde mezi 1200-1400 denně. Pokud ale budu něco skutečně intensivně testovat, potom vytvořím i několik set zobrazení a to považuji za nežádoucí. Netvrdím, že jsem si jist, že budu penalizován ale spíš jde o to, že se řídím heslem "není pul jistoty" a zatím se vyplácelo držet se toho.
Ale k věci. Myslíte, že kdybych spouštěl stránku offline, teda ne z webu, že by se tím něco vyřešilo ?
Jimmy Hayek
Profil
PetrPoleva
Já teda nevím, ale nad tímto jsem nikdy neuvažoval. A to na webech (kde mám Adsense) měním a zkouším nové věci relativně dost často, takže takovýchto zobrazení nebude málo. A zatím – musím zaklepat – jsem ban nedostal. :-)
Railbot
Profil
PetrPoleva
V AdSense se platí za prokliky, ne za počet zobrazení. Takže vůbec nechápu, co se zde řeší, je to mimo mísu.
Plaváček
Profil
I se zobrazením může být problém. Nicméně Marek už odpověděl, ne?
Marek Prokop
Profil
[#7] Railbote, v AdWords/AdSense lze platit za prokliky, nebo za zobrazení. Záleží na tom, co si inzerent zvolí.

Petře Polevo, já Vás chápu a svým způsobem je dobře, že se tím trápíte. Platbu za zobrazení na menších webech obvykle nastavují inzerenti, kteří si efektivitu reklamy pečlivě sledují a Vám jako vydavateli se takoví inzerenti dlouhodobě vyplatí. Pokud ale budete hodně testovat, jim může měřitelná efektivita reklamy klesnout a cílení na Váš web zruší. Uvažujete tedy správně.

Jenže opravdu nevím, co Vám poradit. Kdybyste testoval jen layout bez reklama, tak je můžete na dobu testování odstranit. Když ale chcete testovat přímo reklamy a v rámci layoutu (na samotné reklamy je nějaký testovací nástroj), tak opravdu nevím. Snažte se udělat zobrazení co nejméně -- nic jiného mne nenapadá.
MichalekII
Profil
PetrPoleva
Osobně při takovémto testování nahrazuji reklamní plochy, neutrálním obrázkem o stejné velikosti jako je reklamní plocha.
I když jak zde píše mnoho lidí, že je několik stovek zobrazení zanedbatelných, tak mi to nahrazení reklamních ploch přijde vůči inzerentům fér.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0