Autor Zpráva
Goro
Profil *
Jak víme, teda alespoň ten kdo google analytics a podobné google výdobytky provozuje dochází k měření všeho možného i nemožného. Chci se zeptat, když uživatel má spustěnou moji stránku a použije shortcut ctrl+N a vytvoří novou stránku-teda nové okno prohlížeče, takže souběžně surfuje ve více oknech prohlížeče. Má google dle vašeho názoru nějakou možnost sledovat shromažďovat údaje o tom.., co se děje v rámci nové instance prohlížeče ? Lze nějak lépe sledovat, co sleduje uživatel za stránky mimo těch mojich ? Díky za Váš čas.
Marek Prokop
Profil
V Google Analytics můžete zjistit, odkud se uživatel na Vaši stránku proklikl (referrer), případně přes jaký odkaz Vaši stránku opustil. Pomocí XSSTC můžete zjistit některé jiné stránky, které uživatel nedávno navštívil.
ninja
Profil
Nicméně měřící kód je omezen na (vaše) stránky, kam jste jej umístil. O ostatních otevřených oknech prohlížeče nemáte přehled ani informace. Odpověd tedý zní: nelze.
Goro
Profil *
Kařdý prohlížěč ale přeci používá nějaké metodiky uchovávání historie. Chytrý skript google by přeci mohl teoreticky něco takového zjistit. Myslím, že hranice google jsou dále než většina lidí myslí.
ninja
Profil
Goro: A právě proto je (má být) něco takového nemožného. Prohlížeče to nedovolují, krom několika výjimek jako například okno otevřené z vašeho okna.
Marek Prokop
Profil
Goro, už od začátku mi není jasné, na co se vlastně ptáte. Jde vám o to, co můžete Vy zjistit pomocí Google Analytics, nebo o to, co můžete zjistit i jinými prostředky, nebo o to, co vše může zjistit Google? Pokud o to poslední, samozřejmě toho může zjistit mnohem víc, především proto, že i jiná než Vaše stránka může mít měřicí kód Analytics nebo na ni může být AdSense nebo má uživatel Google Toolbar či Google Chrome nebo používá googlí službu na logování historie atd.
Goro
Profil *
Marek Prokop:

Ptám se vlastně na obojí. jde mi taky o to, kde je hranice google. Nepovazuji totiz za prilis eticke a pravní, aby google nebo kdokoliv jiny stahoval cele historie nebo neco podobneho. Slysel sem ze google pripravuje Oper.system. Jestli se prosadi Buh chran vsechny. A co se tyka jejich prohlizece, myslim, ze tam je situace podobna.
Marek Prokop
Profil
[#7] Pokud vím, Google se zatím v otázkách soukromí chová výrazně etičtěji než většina jiných firem. Uznávám ale, že to je věc názoru. Rozhodně ale ochrana soukromí není předmětem tohoto fóra, takže jestli dovolíte, diskusi bych ukončil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0