Autor Zpráva
pirik
Profil *
Ahoj,

umím dělat v excelu takové ty běžné věci (sčítání, násobení, nějaké grafy apod.), rád bych si svné znalosti rozšířil, abych neuměl už jen sčítat a používat filtry, ale abych uměl i pár funkcí, které se mi můžou někdy hodit.
Existuje nějaké taková kníka?

děkuji za pomoc
Mistr
Profil
pirik:
Funkcemi máš na mysli i makra a programování v Excelu? Já v práci (pro Excel 2003) využívám sbírky vyřešených příkladů v publikaci Excel VBA - Velká kniha řešení. Pro začátečnické proniknutí do tajů programování (v Excelu 2007) lze, myslím, doporučit knihu Microsoft Office Excel 2007 - Programování ve VBA; kniha mnou prve doporučovaná slouží spíš již těm, kteří mají nějaké zkušenosti s programováním v Excelu, neb se jedná, jak jsem již napsal, o jakousi sbírku řešení.

Nebo ses chtěl se svými znalostmi v Excelu ubírat jiným směrem?
pirik
Profil *
Mistr:
nechci umět v excelu programovat, ale chci se dobře naučit používat např. jednotivé funkce co tam jsou, umět dělat grafy, tabulky, aby to mělo logiku apod.
pavuk
Profil
Milan Brož, "Microsoft Excel 2003 - Podrobná uživatelská příručka". Computer Press, ISBN 80-251-0230-0,prodejní kód K0979. Např. tady
pirik
Profil *
[#4] pavuk děkuji za typ, tahle kniha mi naprosto vyhovuje.
Mastodont
Profil
Tuhle Brožovu knížku neznám, ale velmi dobrá je jeho knížka "Excel pro manažery a ekonomy". A taky je velmi dobrá ta velká tlustá kniha z Grady s černým obalem pro starší verze Excelu, název bohužel nemohu dohledat - funkce tam jsou probírány velmi podrobně a se spoustou příkladů.
pavuk
Profil
Mastodont:
To máš zřejmě na mysli Velkou knihu řešení odkazovanou ve [#2]
Mastodont
Profil
pavuk:
Když píšu Grada, tak nemyslím ComputerPress :-) Měl by to být titul "Excel 7 pro Windows 95", vyšlo 1996 (sice staré, alee vážně dobré, ostatně funkce Excelu se moc neměnily). Večer se mohu kouknout doma do knihovny.
pavuk
Profil
Mastodont:
No bať, pro oka nevidím :) Já znám od Grady jedinou černou o Excelu, ale ta je černá jen proto že jí sepsal Jaroslav Černý...
Na druhou stranu je fakt, že tak daleko (1996) moje paměť ohledně excelu nesahá...
Mastodont
Profil
Tak jsem si vzpomněl a podíval, je to opravdu "Excel 7 pro Windows 95"

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0