Autor Zpráva
Dušanko
Profil
Čo poviete na tieto knihy:
-Tvoříme přístupné webové stránky (David Špinar) - zonerpress
-Použitelnost domovských stránek (Pavel Vaida) - zonerpress
-CSS Kaskádové styly pro webdesignéry (Marek Prokop)
?
Yuhů
Profil
Přístupnost od Davida jsem jenom prolistoval, takže nevím.

Použitelnost domovských stránek od Nielsena (Pavel Vaida je pouze překladatel) je docela zajímavá kniha, ale stejně jako ostatní Nielsenovky je docela trapně ukecaná. Má hrozně rozvleklý styl a nejde k věci. V knížce je spousta obrázků a rad, ale když se nad tím člověk zamyslí, tak zdravý rozum funguje lépe než těchhle milión pouček. Hodně jich je platných jen pro angličtinu. Překlad od Pavla Vaidy ve vší úctě nic moc. Knížku bych doporučil webmasterovi do firmy, kde má natvrdlé šéfy, kteří když nevidí něco černé na bílém (barevné na barevném), tak se hádají o blbostech.

CSS pro webdesignéry od Marka je vcelku velmi slušná referenční příručka. Tomu, kdo má raději exaktnější pojetí, doporučuji spíše Petra Staníčka, ale pro obeznámení se s tématem je myslím Marek maličko lepší.
Dušanko
Profil
To Yuhu:
Nepoznaš ešte nejaké knihy o použitelnosti, pristupnosti alebo o seo ?
bohumil
Profil *
CSS Kaskádové styly pro webdesignéry (Marek Prokop)

Tuto knihu nedoporučuju pro zacatecniky. Je tam sice pospsána jaždá vlastnost, v jaký prohlížečích funguje atd., ale pokud jsi začátečník, tak se lehce můžeš ztratit v pojmech. Je to spise takova teoreticka kniha, kterou oceni pokrocilejsi webmasteri, a to jako referencni prirucku...
bohumil
Profil *
Ještě něco ke knize Tvoříme přístupné webové stránky (David Špinar) - zonerpress

Dobre rady, ale stresne zdlouhava. David asi chtel zduraznit dulezitost pouzitelnosti, a tak stale neco opakuje. Na konci kazdé kapitoly je shrnutí, které je dle mého nadbytečné. I přes tento zápor doporučuji přečíst od začátku do konce.

Co se tyce dalsich knih o pouzitelnosti, tak zkus Webdesign - Nenuťte uživatele přemýšlet (Steve Krug). Casto velmi vychvalovana kniha.
Leo
Profil
"Na konci kazdé kapitoly je shrnutí, které je dle mého nadbytečné."

To bude zrejme pro amiky, ti si na konci kapitoly (a po uplynuti par minut dokumentarniho filmu) uz napamatuji, o cem byla/bude rec tak se jim to musi zopakovat. Leo
Dušanko
Profil
To Bohumil: Prečo by som mal byť uzačiatočník.
Marty
Profil
Co se týče Použitelnosti domovských stránek, tak to je opravdu velice ukecaná kniha.
Shrnutí rad a tipů a statistik na začátku knihy ještě ujde, ale ty recenze jednotlivých webů se opravdu s prominutím nedají číst.
Za prvé se Nielsonovy komentáře prakticky opakují pořád dokola, a za druhé to i pro mě bylo velice zdlouhavé čtení (skoro měsíc).
Yuhů
Profil
> To Yuhu:
> Nepoznaš ešte nejaké knihy o použitelnosti, pristupnosti alebo o seo ?

o Použitelnosti je nejlepší Steve Krug.

Na přístupnost stačí zdravý rozum.

O SEO nemá smysl psát knihy, protože se dá shrnout do dvou vět. Veškeré další triky, které by mělo smysl popisovat, do roka a do dne zastarávají.
Timy
Profil
Tvoříme přístupné webové stránky -- výborná kniha, mohu jen doporučit.
Použitelnost domovských stránek -- neuvěřitelně nudná kniha, nejdříve asi 113(!) rad, kterými bychom se měli držet a pak strašně zajímavý rozbor 50 webů, kde jsou popsány všechny možné chyby, kterých se autoři daných webů dopustili. Nutno podotknout, že většina chyb se neustále opakuje (připadalo mi, že snad každému druhému webu bylo vytknuto, že logo má klikat na homepage všude kromě homepage).
Jediná alespoň trochu zajímavá a užitečná část knihy jsou statistiky rozvržení stránek - průměrná šířka stránek, umístění loga nebo vyhledávání, apod.
Jinak mě tato kniha opravdu nezaujala
Meldo
Profil
Yuhů
o Použitelnosti je nejlepší Steve Krug.

Pravda. Mam knihu od S. Kruga "Web Design - Nenuťte uživatele přemýšlet!"
je to fantastická kniha. Zhltol som ju celú (aj s obalom:-) za 2 dni.
Veľmi veľmi doporučujem.
Honza Hučín
Profil
Jako prevence proti spamu bylo téma zamčeno. Poslední relevantní příspěvek byl před více než půl rokem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0