Autor Zpráva
slim12
Profil
poradte mi porsim jaka kniha o CSS je lepši
Mistrovství v CSS
CSS Chybějící manuál
dekuji
mckay
Profil
slim12:
Jsem pro Mistrovství.
Speedl.cz
Profil *
Já jsem taky pro to mistrovství ... Přečti si recenzi Petra Václavka.
Milan Kubík
Profil
Mistrovství, ovšem CSS není jazyk, ke kterému by sis musel kupovat knížku. Podrobné návody, řešení i dokumentace jsou na internetu v češtině a zcela podrobně. Nejen na jpw.cz
speedl.cz
Profil *
Milan Kubík
Joo, ale - ve vlaku, v busu, v posteli (a určitě je těch míst víc) prostě net k dispozici jen tak nemáš. Zvlášt ve vlaku a to myslím například v tunelu. Tak kde jezdím já, tam těch tunelů není málo, takže se nějaká ta knížka jistě hodí. A jinak. V knize máš vše pohromadě a nikam se ti to už nikdy neztratí :)
Railbot
Profil
Z tebou jmenovaných ani jedna. V tomto ohledu je výjimečně lepší kniha či knihy z české produkce - CSS kaskádové styly (Petr Staníček) a pokračování CSS hotová řešení (Petr Staníček a spol.). Za sebe mohu jedině doporučit.
Milan Kubík
Profil
Tak potom je ještě alternativní možnost vytisknout si to, pokud barevně, tak syntaxe bude vidět. Navíc důležité je při učení to také zkoušet sám psát, takže cesta ve vlaku Ti dá stejně jen teorii.
joe
Profil
Nejlepší je internet a zkoušet si to hned v praxi, knihy se mi zdají zbytečné.
Milan Kubík
Profil
joe:
mám podobný názor...
Plaváček
Profil
Milan Kubík, joe:

Kniha vám tím, že pitvá technologii dopodrobna, pomůže v tom, že se CSS nejen naučíte, ale také pochopíte. Dle mého soudu je dobrá tištěná literatura nezastupitelná a nepostradatelná pro každého, kdo to s tvorbou webových stránek myslí vážně. Ale i to je pouze můj názor ovlivněný tím, že na tvorbě jedné ze jmenovaných knih jsem se podílel.
joe
Profil
Plaváček:
Kniha vám tím, že pitvá technologii dopodrobna
Právě, a v tom je ten problém. Nevím jak ostatní, ale mě osobně nezajímají žádné podrobnosti, jdu rovnou k věci. A pokud něco najdu, na internetu toho určitě naleznu víc než v knize. A ne proto, že kniha by byla špatná, ale proto, že technologie se neustále vyvýjí a co platilo včera, dnes už nemusí. Proto si myslím, že investovat do knih s podobnou tématikou je prostě zbytečné, protože nejsou aktuální. A myslím si, že CSS umím na velmi dobré úrovni a pokud něco nevím, tak půjdu hledat na internet a ne listovat do knihy... a dost, protože už zase píšu mimo téma, ups.
denCo
Profil
Ja mám Mistrovství, môžem ju len doporučiť, je to vynikajúca kniha... ak by si mal záujem, mohol by som ti ju aj predať... pozri sem http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=15&topic=107539&page=-1
pnosek
Profil
slim12:
Pro mě osobně je velice dobře stravitelná kniha od Petra Staníčka - CSS hotová řešení. Akorát první díl CSS kompletní průvodce také od P. Staníčka mi moc nevyhovuje, v tom se malinko ztrácím.
Railbot
Profil
joe:
ale proto, že technologie se neustále vyvýjí a co platilo včera, dnes už nemusí. Proto si myslím, že investovat do knih s podobnou tématikou je prostě zbytečné, protože nejsou aktuální.
Což zrovna v oblasti HTML a CSS neplatí. A ono se to vlastně týká velkého množství webových technologií, protože se nevyvíjí nijak dramaticky, široké základy zůstávají stejné. Ty knihy jsou aktuální dnes stejně jako budou ještě za rok. A na trhu už jsou pár let.
joe
Profil
Poslední OT tady (!)

Railbote, CSS se vyvíjí. Nebo si snad myslíš, že CSS ve verzi 1 jsou stejné, jako ve verzi 3? Trojka asi bude rozšířená, že. A samozřejmě bude umožňovat nové a lepší způsoby, jak dosáhnout některých věcí...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0