Autor Zpráva
UrbiCZ
Profil
Čau, přečetl jsem tuhle publikaci http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/programovani-www-stranek/php-a-mysql-bez-predchozich-znalosti-pruvodce-pro-samouky/ a nevím, kam skočit teď. Co byste doporučili vy?
mckay
Profil
UrbiCZ:
Mistroství v php5.
iru
Profil
ano mistrovství v PHP5 je skvělá, snad by před ní nebyla špatná PHP programujeme profesionálně, to mistrovství jsem si koupila až po této knížce a zdá se mi, že to byl ten správný mezičlánek mezi základy s php a mysql a tím, čemu se věnuje kniha mistrovství v php5. Ale tu tvoji knihu, co tu uvádíš jsem nečetla, tak to nedokážu tak posoudit.
Dtx
Profil *
Tady bych chtěl oponovat názoru, že kniha Mistrovství PHP 5 je skvělá. Dlouho mě nic tak nevytočilo, jako styl, jakým je tato kniha napsána. Nejvíce mě iritují ty doslovné příklady. Například se tedy nedozvíme nic o vzoru factory, ale jen o vzoru továrnička (kdyby alespoň někde poblíž bylo uvedeno, že oficiálně se tomu říká factory), stejně tak další vzory jako např. jedináček místo singleton (opět bez originálního znění, to se to pak asi googluje..). Nejvíce mě dostal překlad podobný tomuto:

pro každý( $pole jako $klic > $hodnota) {
}

Někdo, kdo už má s PHP nějaké zkušenosti si to přebere podle svého, ale začátečníka to musí pěkně zmást a je imho lepší nečíst v tomto případě knihu vůbec a nezískat tak špatné návyky.
Mastodont
Profil
jedináček místo singleton
Překladatel zřejmě čte knížky Pecinovského :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0