Autor Zpráva
aifel68
Profil *
caute chcem si dat poraditi idem si kupit knihu pre pokrocilych s PHP chcel by som si tuto mistrovani s PHP myslite si ze je to dobra kniha hlave ci sa z nej naucim strankovat ????

Moderátor Joker: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Moderátor Chamurappi: Titulek „vyber knihy“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Joker
Časem přesunu do vhodnější kategorie Návody, články a knihy.
Moderátor Chamurappi: Přesunuto.
Dodatek: A titulek je špatně, ale jelikož si nejsem jistý skutečným názvem knihy, změním až později. (Jestli nebude upřesněno, zvážit vyhození vlákna)

A opravdu by bylo dobré psát s diakritikou, takhle se to dost špatně čte.

Jinak Google na „mistrovani s PHP“ nic nenajde, opravdu se ta kniha jmenuje takhle? Není to třeba „Mistrovství v PHP“, případně ještě něco jiného?
virgo86
aifel68:
Knihu taky neznám, já jsem si koupil PHP & MYSQL rozvoj webových aplikací od autorů Luke Welling& Laura Thomson. Bylo k tomu i CD s příklady. je to uplně od začátku až po vytvoření např. budovaní e-mailového manažera.

Ale co jsem se tady od některých programatorů dozvěděl některé věci co jsem podle knihy programoval jsou hnusné:) spíše se jim nelibí viz. funkce filled_out()

Ale zaklady jsem pochytil. a Tady mi asi poradily nejvíce. Stačí hledat na netu. hodně zajimavých článku je i na php.vrana.cz kde jsou i kurzi.
Keeehi
Já ani nevím, jak jsem se PHP vlastně učil. Určitě jsem si přečetl http://www.linuxsoft.cz/php/. Je to sice starší seriál, základy se však nezměnily. Takže základy syntaxe mám asi odtamtud. A dál už to bylo studium stylem právě něco potřebuji, ještě že tu mám ten google. Našel jsem si nějaký funkční kousek kódu a pak jsem s ním experimentoval, zjednodušoval, prostě jsem chtěl přijít na to, jak to funguje. Výborný zdroj informací o konkrétních funkcích atd. je http://php.net/manual/en/index.php. Je to sice v angličtině, ale je to opravdu lehká angličtina.Sice jsem si koupil knihu Velká kniha PHP a MySQL 5 avšak když se na to podívám dnes, je to spíše takový manuál přeložený do češtiny. Ale mít základní povědomí o základních funkcích se vyplatí. Když vím, že něco co potřebuji existuje, nebo existuje něco podobného, lépe se hledá řešení. Ovšem z knih se programovat nenaučíš. Musíš to dělat prakticky. Když to budeš dělat podle nějakého tutoriálu, většinu věcí zapomeneš, nebo si jich nevšimneš. Když však budeš řešit nějaký problém a nakonec přijdeš na to proč to nefungovalo a jak to vlastně funguje, budeš si to už pamatovat.

virgo86:
kde jsou i kurzi
Patrně ne o češtině.
virgo86
Keeehi:
Patrně ne o češtině.
:) pardon kurzy. jsem v češtině blbej proto mi asi jde lépe matika a fyzika:)
Krakatoa
A co tak zkusit navštívit knihovnu? Já měl tyto knihy:
- PHP, MySQL, Apache - vytváříme webové aplikace
- Naučte se SQL za 21 dní
- PHP a MySQL - Hotová řešení
půjčený z knihovny přes půl roku, tak co tak nejdřív si je omrknout a pouvažovat co by bylo potřeba mít doma a teprve pak až koupit? .-)
hrochpepa
Profil *
http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/programovani-www-stranek/K1474_mistrovstvi-v-php-5/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0