Autor Zpráva
učeň
Profil *
Rád bych se naučil php a mysql. Vím, že už se to tady řešilo, ale stejně nevím jakou knihu pořídit. "Velká kniha php a mysql" se už neprodává. V "PHP 6, MySQL, Apache vytváříme webové aplikace" prý zase nefungují správně vzorové kódy a chybí OOP. "PHP 5 a MySQL 5 Průvodce webového programátora" prý také není moc dobrá. Z internetu se mi to učit nechce. Vážně bych chtěl knihu, jen jednu pokud možno, která by se trochu věnovala i bezpečnosti. Zatím tedy zvažuji tu "Vytváříme webové aplikace", i když v ní jsou chyby. Na Velkou knihu php a mysql v originále si moc netroufám, nemám žádné zkušenosti s sql. Umím jen trochu C, takže php v angličtině bych asi zvládl, ale stejně. Nějaké typy?
malej
Profil
Doporučuji Kurz PHP I,II,III na www.programujte.com.
Jinak jsem se učil také z knihy "Mistrovství v PHP 5" - teď ale netuším kde jí mám takže bohužel vám neřeknu autora.
Tori
Profil
Mistrovství v PHP 5 (Andi Gutmans, Stig Saether Bakken, Derick Rethans) se dá v anglině stáhnout na root.cz > knihy.
Začínala jsem s knížkou autorů David Lane a Hugh E. Williams, asi "Vytváříme webové aplikace", na obálce je ptakopysk. Knížka s podobným názvem autorů Luke Welling a Laura Thomson mi taky pomohla. Nakousla jsem i podobnou knížku od Koflera + Öggla, ale příliš mi vadil způsob, jakým byla napsána (stylisticky).
Objekové PHP (Peter Lavin) je taky dobrá.
Ještě tak kdybych většinu z přečteného zase nezapomněla :D
Quido
Profil *
Luke Welling a Laura Thomson 4th edition je tady: http://elib.dtu.edu.vn/file/Ebook/3847.pdf

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0