Autor Zpráva
Tori
Profil
Pěkný den přeji,
jakou byste mi poradili knihu/-y, ze kterých by se dalo naučit efektivněji rozmýšlet při návrhu aplikace nebo vůbec při psaní kódu?

Našla jsem tu odkaz na Dokonalý kód, která vypadá zajímavě, tady je zmíněna řada dalších. Některé jsem četla, ale měla pocit, že samozřejmě počítají s vědomostmi či návyky, které se člověk naučí ve škole. Hledám ale něco, co by bylo použitelné i pro samouka (poznamenaného studiem oboru nevyžadujícího velké analytické ani logické schopnosti).
Dost mi totiž vadí, když se musím občas při práci zastavit a napravovat něco, na co jsem nepomyslela dřív, nebo když mám pocit, že píšu nedosti přehledný kód. Už se aspoň snažím si jednotlivé části nejdřív zanalyzovat a nakreslit a pak teprve kódovat - výsledek je lepší, ale strašně to trvá. Doufám, že bych se mohla zlepšit nejen praxí, ale i vhodnou knížkou.
Díky moc za radu.
Tori
Profil
Tak nakonec jsem sehnala zmíněný Dokonalý kód, a jsem velmi spokojená, přesně co jsem potřebovala.
Spectator
Profil
Tori:
Přesně tak, je to o tom přečíst si v klidu kapitoly této knihy a přemýšlet o tom, jak to dělám já. Hrozně moc tak kniha pomáhá psát a navrhovat přehledně a kvalitně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0