Autor Zpráva
fleury16
Profil
Dobrý den,
chtěl bych požádat o radu či o takové doporučení jako knížku si koupit na učení jazyka javascript

http://www.patro.cz/objects/1074946842.html?utm_source=zbozi.cz&utm_medium=ppc&utm_campaign=plac

http://www.patro.cz/objects/1075102894.html?utm_source=zbozi.cz&utm_medium=ppc&utm_campaign=plac

http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova-literatura/programovani-www-stranek/javascript-pro-webove-vyvojare-programujeme-profesionalne/

já bych to viděl na začátek javascript krok za krokem co vy na to?
joe
Profil
Osobně bych to viděl na internet. Podle mě na téměř vše, co má nějakou spojitost s informatikou , jsou knihy zbytečné. Vše se totiž dá najít na internetu a kolikrát v kvalitnější formě. Navíc v knize mohou být nějaké postupy již zastaralé. Ale pokud chceš knihu, kup si knihu.
fleury16
Profil
a mohl byste mi doporučit nějakou stránku ?? Já už něco umím a učil jsem se na programujte.com a na linuxsoftu ale ty seriály sou tam takové jakoby nedokončené.
breeta
Profil
fleury16:

Mám
JavaScript pro webové vývojáře
a doporučuji, najdeš tam vše co potřebuješ ...

joe:
Osobně bych to viděl na internet. Podle mě na téměř vše, co má nějakou spojitost s informatikou , jsou knihy zbytečné.

Proč si je tedy programátoři pořád kupují? :-)

Já osobně dává, přednost dobré knize je to pohodlnější a přehlednější učení.
David1256
Profil
Podle mě je dost dobrá kniha Velký průvodce JavaScriptem od autora Dave Thau.
fleury16
Profil
a nevíte kde stáhnou třeba pdf?
Chamurappi
Profil
Reaguji na fleuryho16:
Hledat jsi zkoušel? Nevím, jestli se prodávají v PDF.


Reaguji na breetu:
Proč si je tedy programátoři pořád kupují? :-)
Kupují je strašně málo. Proto je psaní odborné literatury (alespoň u nás) spíš koníček. Pokud má mít kniha nějakou úroveň, honorář ani zdaleka nepokryje strávený čas.


Reaguji na joa:
Podle mě na téměř vše, co má nějakou spojitost s informatikou , jsou knihy zbytečné.
Docela dlouho jsem vybíral optimální dvojici knih, abych dostal své monitory na stejnou výškovou úroveň :-)
__construct
Profil
<mimo-téma>
Chamurappi:
Ako vyzerá tento Tvoj plán?
</mimo-téma>
Timy
Profil
joe:
Podle mě na téměř vše, co má nějakou spojitost s informatikou , jsou knihy zbytečné.
Nechceš to omezit na webdesign a případně ještě programování? Představa, že se nějaké trochu pokročilejší věci do školy učím někde z internetu mi celkem nahání hrůzu :-).
Zechy
Profil
Timy:
Představa, že se nějaké trochu pokročilejší věci do školy učím někde z internetu mi celkem nahání hrůzu :-)
Takhle to máme ve škole se sítěma, to se učí podle Cisca :)
joe
Profil
Chamurappi:
:-)

breeta:
Proč si je tedy programátoři pořád kupují? :-)
To nevím, možná proto, protože doma chtějí mít sbírku. Někdo má motýli, jiný knihy :-) Vážně, někomu je kniha přednější a raději si to nejprve přečte a potom zkouší. Myslím, že například co se týká programování, je daleko víc efektivnější si kousek přečíst (tj. rovnou na PC) a hned to vyzkoušet. S tím, že je kniha pohodlnější ke čtení ale souhlasím...

Timy:
že se nějaké trochu pokročilejší věci do školy učím někde z internetu
Tak to já se takto učil celkem dost, protože materiály ze školy byly dost nekvalitní... a kolikrát to nebylo ani moc nalezitelné na internetu.

fleury16:
Co se týká učení programování / skriptování, konkrétně JavaScriptu, neumím ho tak skvěle abych ti radil. Ale syntaxe je velmi podobná jiným jazykům. Záleží co vše od toho očekáváš, pro běžné stránky JS umět nepotřebuješ, protože téměř na všechno existuje nějaký doplněk.

Jinak nedávno jsem našel myslím dobrý článek na téma JavaScript. Najdeš ho tady.
Timy
Profil
joe:
Tak to já se takto učil celkem dost, protože materiály ze školy byly dost nekvalitní... a kolikrát to nebylo ani moc nalezitelné na internetu.
Možná jsi měl právě zkusit nějakou tu knížku :-))
joe
Profil
Timy:
Bohužel o tom moc knih asi nebylo a pokud ano, tak v angličtině ;-) a stály by plno peněz.
Timy
Profil
joe:
Tak angličtinu už jsem bral jako samozřejmost, o většině pokročilejších věcí snad v češtině ani knihy nevycházejí a když jo, tak obyčejně bývají o dost horší než ty anglické. Cena obvykle bývá vysoká, to je pravda, ale pokud jsi student, tak bys měl mít alespoň nějaké knihy v univerzitní knihovně nebo se můžeš vydat na temnou stezku a warezit to. Ale pokud bych měl vybrat čistě mezi koupí knihy a hledáním střípků informací po celém internetu, tak radši vezmu dva tisíce a tu knížku si koupím.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0