Autor Zpráva
kaifman
Profil
je to trochu OT do tehle sekce ale prece jenom ...

Posledni dobou mi prislo ze by bylo fajn naucit se jeste nejakej jazyk. Momentalne se zivim jako php programator ale rozhodne bych se nechtel zamznout na jednom miste. Premyslel jsem docela o Perlu ale nejak si nejsem jistej jestli je to krok smerem dopredu nebo dozadu. Kdyz jsem koukal po nabidkach zamestnani tak, tak to s uplatnenim navypadalo zas tak spatne ba naopak (hlavne financne). Co si o tom myslite?
A pokud tedy Perl ... co byste mi doporucili za knihu ? Prej jsou asi dve ... Naucte se Perl za 21 dni a Perl pro zelenace...
thingwath
Profil
Perl hlavně od PHP není krok nikam moc daleko...
kaifman
Profil
Jsou to docela podobne jazyky, to je fakt. Aspon bude rychlejsi se ho naucit :)

Co jineho teda ?

C++? Odjakziva mi ten nazev prijde znacne nesympatickej :)

ASP.NET ? nemam rad widle ;)

Java ? taky me nijak zvlast nelaka
halogan
Profil
Python?
kaifman
Profil
ten me taky napadl ... ale uplatneni se v praxi mi prijde ze neni nijak moc slavny
thingwath
Profil
Python se v praxi jistě uplatní, ale asi to samo o sobě stačit nebude, bohužel. Každopádně hodnocením podle sympatiím k názvu to asi moc dobře zase nepůjde :-)

Ještě se mluví o Ruby, což by mělo být něco mezi Perlem a Pythonem s výhodama obou, ale neznám. S tou praxí to tam ale bude ještě horší.
kaifman
Profil
mno tak sem si objednal

Perl pro zelenáče (P.Satrapa)
Python (D.M.Beazley)
Program. jazyk C++ pro zelenáče (Šaloun P.)

celkem za ctyrista kacek takz to jeste jde, zbezne to projdu a vyberu si do ktere se pustim jako prvni :)

docela zajimava me prijde ta cena . Treba ten Perl pro zelenace stoji 90kc a tu samou knihu maji na jinejch webech za 200 coz trochu nechapu :-|

uvidim no na seznameni to snad bude stacit...pak kdyztak kaufnu nejakou vetsi bichli.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0