Autor Zpráva
Glacier
Profil
Hledám knihu ze které bych se lépe naučil delphi. Zatím umím jen to co jsem se naučil z knihy Delphi - začínáme programovat od S. Píska a přijde mi že umím jen nejzákladnější základy a moc užitečného toho nenaprogramuji. Prosím doporučte něco, vy co programujete v Deplhi.
(vím že to z webdesignem nemá moc společného ale doufám že mi se tu někdo kdo mi poradí najde)

Díky Glacier
BranoD
Profil *
Nejaky expert v delphi nie som ale ono zalezi na tom co v tom chces robit, lebo akykolvek jazyk (prostredie) v ktorom sa robia desktop aplikacie je zalezitost dost obsiahla (systemove veci, grafika, multimedia, 3d, webove sluzby, atd.) a kazde z toho by vydalo na samostatnu knihu a nie jednu.

Mne sa osvedcili knihy od Marca Cantu - Mistrovstvi v Delphi, tie sa oplatia kupit skoro pre vsetky verzie delphi, okrem Delphi 1 (tie boli este 16bitove), lebo v kazdej preberie zaklady a potom sa obsirnejsie venuje tomu co bolo konkretne v tej verzii delphi pridane.

Hlavne sa poriadne nauc Object Pascal a hlavne RTL kniznicu si prezri, aby si mal aspon predstavu, ze co vsetko dokazu standardne rutiny. Rtl kniznica bola dost dobre popisana v knihe, volalo sa to tusim Kapesni pruvodce pro Delphi 4.

No a najefektivnejsi sposob ako sa naucit programovat, je pustit sa do nejakeho ozajstneho projektu a postupne ked narazis na problem, tak sa ho snazit vyriesit sam alebo skusit fora a konferencie. Forum skus na builder.cz a mail kmonferenciu na http://www.clexpert.cz/konference/

Ozaj a ked uz sa tu prebera delphi, nemate niekto na CD z chipu Delphi 7 Personal? Je to zdarma akurat ze sa to neda stiahnut a kupu Chipu kde to bolo som presvihol.

Jo a hlavne sa snaz ozaj programovat (pisat kod) a nie len klikat mysou :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0