Autor Zpráva
Tazatel
Profil *
Dobrý večer,
chtěl bych se zeptat jakou knihu doporučujete? V programování nejsem úplný začátečník, nějaké počáteční základy už mám z jiných jazyků (c++, ....), s PHP jsem dříve už taky zkoušel experimentovat, takže kniha nemusí být pro úplného začáteníka, nicméně pro profesionála také být nemusí. Nevím jak se PHP rychle vyvíjí, popř. jak se mění, proto bych asi nějakou novější knihu. Ideálně kdyby v knize byly vysvětleny i začátky MySQL :) Proto bych se chtěl zeptat, jakou knihu doporučujete, kniha může být CZ i ENG, nebo pokud znáte nějaký aktuální dobrý online tutorial - ten by také nebyl na škodu.

Děkuji
Tori
Profil
Než vám někdo odpoví, koukněte se do Návody, články a knihy - dotazy na literaturu k PHP tu bývají často.

mmohl by to případně někdo přesunout do zmíněného fóra?
Moderátor Alphard: Uklidím to tam časem. Myslím, že chvíli nevadí, když to bude v PHP na očích.
Alphard
Profil
Tazatel:
Mám doma několik starších knih od Cpressu, myslím, že i ty současné jsou relativně kvalitní. Některé české zdroje a blogy jsou vyjmenované v Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Kde hledat víc informací.
PHP je docela jednoduchý jazyk, když se v nějakém tutoriálu seznámíte se základní syntaxí a manuálem, neměl by být problém.
Pokud budete vybírat návody týkající se OOP, kontrolujte, aby se návod týkal minimálně verze 5.x. Hodně nových věcí navíc přišlo spolu s PHP 5.3.
V nedávné době vyšlo Jakub Vrána: 1001 tipů a triků pro PHP, recenze byly velmi dobré. Možná bych doporučil základní syntaxi se naučit online a pak projít tuto knihu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0