Autor Zpráva
Hans_16
Profil
Můžete mi prosím doporučit knihu o CSS? Našel jsem tuto, která je v doprodeji za dobrou cenu. Máte s ní zkušenosti? Není moc stará? Nebo by byla lepší jiná?
http://new.zonerpress.cz/eric-meyer-o-css-kompletni-pruvodce
Plaváček
Profil
Tato kniha je starší, asi tě uvede do problematiky, ale už nereflektuje změny, které se v CSS odehrávají. Lepší zdroje najdeš spíš na internetu.
Hans_16
Profil
jelikož mám radši knížky, učí se mi z nich lépe než z internetu, tak jsem ještě hledal a mám objednanou tuto. všude jsem na ni četl chválu, že je skvělá. tak jsem na ni zvědavý :)
http://www.bux.cz/knihy/53730-css-chybejici-manual.html
Plaváček
Profil
Hans_16:

Já bych ti doporučil knihu, na jejímž psaní jsem se podílel, protože tebou zmiňovanou neznám. Bohužel mám pocit, že už se koupit nedá. Pro pochopení základních principů CSS by byla vhodná a navíc obsahuje spoustu příkladů, které fungují dodnes. No, kdybys o ní někdy zakopnul, mohu doporučit :) http://knihy.cpress.cz/css.html
Juandev
Profil
Hans_16:
Máte s ní zkušenosti
Je to dobrá referenční příručka.

Plaváček:
ale už nereflektuje změny, které se v CSS odehrávají
Do problematiky návrhu vyšší verze CSS? Já myslím, že s tím vystačí.

jelikož mám radši knížky, učí se mi z nich lépe než z internetu, tak jsem ještě hledal a mám objednanou tuto
Ano s tím mohu souhlasit. Knížky od jiných nakladatelství, než je Grada stojí většinou po stránce učební za prd.
Plaváček
Profil
Juandev:

Referenční příručka je fajn pro člověka, který už o CSS něco ví. Knížek, které vysvětlí základní principy CSS, zase tolik není.
jenikkozak
Profil
Juandev:
Knížky od jiných nakladatelství, než je Grada stojí většinou po stránce učební za prd.
Přesně tak. Jen s jednou výhradou - Grada do těch jiných nakladatelství patří také.
Juandev
Profil
Plaváček:
To ano. Jen doplním, že z příspěvku Hanse není jasné, jestli je CSS začátečník, nebo již něco ví.

jenikkozak:
Grada do těch jiných nakladatelství patří také.
Tak to je tvůj osobní názor. Já mám názor jiný. Když jsem se začínal učit webdesing, tak jsem stejně jako Hans preferoval tištěnou učebnici. Průběžně jsem nakupoval různé knihy, hledající nějakou vyhovující. Postupem času, jsem přišel na to, že knihy od Cpressu, ComputerPressu, Zoneru sice na první pohled zaujmou (mám jich docela dost), ale jako učebnice mi nevyhovují. Naopak jsem zjistil, že se velmi dobře učí podle knih od Grady. Proto se nyní už ani moc neprobírám knihami jiných nakladatelství, abych si ušetřil zklamání a peníze.
Plaváček
Profil
Juandev:

Jde o tvou osobní volbu. Jen bych rád poznamenal, že nezáleží na vydavateli, ale autorovi knihy. Ovšem jsme už mimo téma. Jenom bych rád připomněl, že referenční příručky jsou fajn, když potřebuješ vědět, jak něco udělat. Ale dobré učebnice se vyznačují především tím, že žáky učí proč to dělat takhle a ne jinak. To splňuje spíše mnou doporučovaná kniha.
Juandev
Profil
Plaváček:
Ovšem jsme už mimo téma.
To se nedomnívám. I tato diskuse může být Hansovi přínosem.

nezáleží na vydavateli, ale autorovi knihy.
No jak se to vezme. Samozřejmě, když to autor napíše dobře, tak je to dobře napsáno. Je ale na vydaveteli, respektive redakci, jestli toho autora vydá. Někdo pak může vydávat podle klíče "todle si myslím, že se bude prodávat", jiný vydává podle klíče "todle je dobře napsaná kniha pro tento účel a bude se prodávat".

Ale dobré učebnice se vyznačují především tím, že žáky učí proč to dělat takhle a ne jinak.
No, k tomudle se nemohu vyjádřit, protože jsem ji nezkoumal.:-)
Hans_16
Profil
Plaváček:
No, kdybys o ní někdy zakopnul, mohu doporučit :) http://knihy.cpress.cz/css.html
nikde ji nemají, ale pokud bych na ní někde narazil, tak děkuji za tip :)

Juandev:
To ano. Jen doplním, že z příspěvku Hanse není jasné, jestli je CSS začátečník, nebo již něco ví.
s CSS začínám. do teď jsem se učil HTML a to už jsem tak nějak pochopil :)

každopádně, až mi přijde ta CSS chybějící manuál, tak sem napíšu, jak se mi líbí

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0