Autor Zpráva
ehmetko
Profil
Ahoj, prosím vás, akú SEO knihu by ste mi odporučili? Pre začiatočníka
Juandev
Profil
ehmetko:
SEO knihu nedoporučím. Doporučím psát poctivě web - pak není třeba si číst o tom co to je SEO.
Ice
Profil
Zkus toto video http://video.czu.cz/KIT/seo-tichy.html a máš to aktuální a jasně popsaný. Základ je obsah a získávání odkazů, ostatní má minimální vliv.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Juandeva:
Právě autor dobrého webu by měl něco o SEO vědět, pokud mu nalezitelnost ve vyhledávačích není lhostejná. Může přispět mimo jiné k tomu, že bude obtížnější protlačit pomocí diskutabilních SEO-triků špatné weby někam, kam nepatří.

Reaguji na ehmetka:
Moc to nesleduji, ale obávám se, že za uplynulý rok se toho moc nezměnilo.
Výběr knihy o problematice SEO
Plaváček
Profil
Kdysi dávno slíbil Marek Prokop, že nějakou knihu napíše (důkaz zde: http://www.blabolnik.cz/zemrelo-seo-v-roce-1997-odpovida-marek-prokop). Bohužel se mu to zatím nepovedlo, což je škoda, protože kniha o SEO pro začátečníky na českém knïžním trhu chybí jako sůl. Kniha Michala Kubíčka "Velký průvodce SEO" (http://knihy.cpress.cz/velky-pruvodce-seo.html) sice není špatná, ale chybí ji to nejzákladnější - úvod do problematiky, neboli elementární základy, které vedou k pochopení oboru. Takže nezbývá, než brouzdat internetem. Doporučit mohu blog http://www.lukaspitra.cz/blog-2/ nebo http://blog.komart.cz/, a samozřejmě http://vyhledavace.info/. Dobrým startem je i PDF od Google (http://static.googleusercontent.com/external_content/untrusted_dlcp/www.google.cz/cs/cz/intl/cs/webmasters/docs/search-engine-optimization-starter-guide-cs.pdf)
Juandev
Profil
Petr ZZZ:
Právě autor dobrého webu
No, nemluvím o autorovi "dobrého webu" ale o dobrém webdesignérovi, který web vyrábí už dobrý. Ale budiž pokud jde o texty, tak ať si něco přečte.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Juandeva:
Texty samozřejmě nejsou všechno. Texty na webu jsou jedním z prvních předpokladů, ale v součtu jen jedním z mnoha aspektů optimalizace. SEO, tedy optimalizace pro vyhledávače, to má už v názvu – optimalizovat lze jen něco již existujícího. (Což pochopitelně neznamená, že nelze tvořit od začátku tak, aby některé body už nebylo zapotřebí optimalizovat.)
Rellik
Profil
Dobrá seo kniha není třeba. Chce to zrovna při psaní stránky dobře strukturovat obsah. Já se třeba o SEO víceméně nezajímám vůbec a teď když o tom tady mluvíte sem si schválně udělal jeden online test na http://www.seonastroje.cz/analyza-seo s jednou mou stránkou http://rellik.eu s výsledkem 92% A to tam nejsou skoro žádné texty...
Navíc seo je podle mě celkem zbytečná věc, na které jen vydělávají firmy, které se tím zabývají...
panther
Profil
Rellik:
sem si schválně udělal jeden online test
zrovna podobné seotesty nemají se SEO nic společného. Hodnota výsledku nemá na budoucí zobrazení ve vyhledávači žádný vliv. Tedy má, za chvíli bude v SERPu před tebou. Toť vše :-)

s výsledkem 92% A to tam nejsou skoro žádné texty...
vidíš, že tento blábolátor umí vyplyvnout i výtečné hodnocení, přestože stránka stojí obsahově za houby. Hodnotí jen kód, a pár věcí kolem, nicméně skutečná optimalizace tkví v něčem trochu jiném. Toto je jen její nepodstatný zlomek.

Navíc seo je podle mě celkem zbytečná věc
zajímavý názor. Ano, existuje spousta vykuků, kteří vydělávají na cizích pojmem, díky kterým vypadají zajímavě a uvědoměle. Je nutné si ale uvědomit, že žádný projekt, který není více či méně optimalizován, nemůže mít šanci na úspěch.
Rellik
Profil
panther:
vidíš, že tento blábolátor umí vyplyvnout i výtečné hodnocení, přestože stránka stojí obsahově za houby.
Proto píšu, že tyto seo testy jsou zbytečné.
Druhý příklad:
U stránky, která je naopak víceméně samý text (stejný CMS) sem dostal "jen" 86% - http://mmrs.rellik.eu

Možná nějaké profi agentury s odpovídajícím softem by to zkontrolovaly líp a správně. Ale tyto "onlinovky" stojí za starou belu. Navíc některý z nich, už nevím, který, mi strhl body za to, že tam nemám odkaz na Facebook! Jako kdyby bez toho stránky ani neexistovaly...
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Rellika:
„Navíc některý z nich, už nevím, který...“

Kolik, u všech všudy, těch seomatů používáš? Je ti jasné, že každá stránka s takovým hodnocením se právě na tvá klíčová slova může objevit ve vyhledávání před tvým webem? Pokud jsi byl předtím například na šestém místě, můžeš se rázem ocitnout na druhé straně výsledků – jen proto, že sis dal stránku do pěti seomatů.
Rellik
Profil
Petr ZZZ
Nene to už je tak minimálně rok zpátky a s úplně jiným webem. Ani jeden z těchto tehdy neexistoval... :-)
jenikkozak
Profil
Rellik:
Navíc některý z nich, už nevím, který, mi strhl body za to, že tam nemám odkaz na Facebook!
Byl tady na diskusi. Ale to už je dost mimo téma.
Martin Matějka
Profil
Kvalitní česká literatura o SEO bohužel zatím neexistuje :)
Pomůže ale nastudovat něco o psaní, o marketingu a o PR. Knihu o SEO pak nebudete potřebovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0