Autor Zpráva
gromm
Profil *
"Velká kniha php 5 a mysql" (3. vydání | zoner press) a nebo "php 5 a mysql 5" (cpress)

Moderátor Davex: Titulek „co byste mi doporučili“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Alphard
Velká kniha PHP 5 a MySQL - NOVÉ, TŘETÍ VYDÁNÍ | Programování | ZonerPress.cz je novější (z roku 2011). Těžko radit konkrétně, ani nevíme, jestli máte s programováním nějaké zkušenosti, nebo začínáte.
Ale myslím, že je to docela jedno, určitě to bude podobné. Podívejte se na ukázky, kde se vám víc líbi styl psaní. Kniha od Zoner Pressu možná rozebírá širší oblast (bylo tam Smarty, Zend, ...), ale zrovna tyto systémy bych nedoporučil.
gromm
Profil *
Alphard:
tak trochu umím programovat a html umím taky.

Alphard:
A je v php 5.2.0 a 5.3.6 zásadní rozdíl??? od cpress byla napsaná v roce 2007
Alphard
[#3] gromm
Mezi 5.2 a 5.3 došlo k významným změnám (ve srovnání s jinými skoky o jednu desetinu). Ale netvrdím, že s knihou o PHP 5.2 lze dnes akorát tak zabíjet šváby, jak tady kdysi o AS 2 říkal DoubleThink.

Uvědomte si, že ty knihy jsou fakt podobné, asi se nenajde nikdo, kdo by četl obě a mohl porovnat. Můžeme asi akorát tak pročíst obsah a to se mi víc líbí ta od Zoneru.
gromm
Profil *
Alphard:
tak já to potřebuju vědět ještě dneska.... mám koupit tu od cpress (z roku 2007) nebo radši tu velkou knihu php 5 a mysql (z roku 2011)????
Sir Tom
gromm:
Kup tu novější!!!
gromm
Profil *
gromm, Sir Tom:
ok, a nebo znáte někdo lepší než tyhle dvě?
Sir Tom
gromm:
Neznám. Papírové knihy nečtu. Velmi také záleží na formě, jakým je kniha psána. Někdy je to psáno stylem problém->řešení a někdy popis jazyka. Těžko říct, co ti vyhovuje více.
gromm
Profil *
Sir Tom:
chtěl bych umět vytvořit ankety, administraci, atd... všechno co k webu patří...
Sir Tom
gromm:
Tak možná nějakou knížku, kde jsou už hotová řešení... Jdi do knihkupectví, některé si prolistuj a podívej se, která se ti nejvíce bude zamlouvat, a které budeš rozumět.
Amunak
Nevím jestli je zrovna dobrý nápad kupovat knížku o PHP. Jediná, která mi přišla smysluplná je od Jakuba Vrány (1001 tipů a triků pro PHP). Líbí se mi proto, že právě obsahuje tipy a triky, modelové situace a rady jak si poradit s běžnými problémy v php, jak psát kód lépe. Ale programovat se na tom nenaučíš.

Spíš bych ti doporučil nějaký seriál - prvních pár desítek lekcí na linuxsoftu je super a i když jde o starší seriál, je pořád docela aktuální. No a pak je tu taky pomalu vznikající seriál přímo na diskuzi. Ještě není kompletní, ale už teď je docela slušný a dobře napsaný. Ze základů toho tam je spousta.
gromm
Profil *
Amunak:

Nevím jestli je zrovna dobrý nápad kupovat knížku o PHP

Nesouhlasím s tebou. Tak sem se rozhodl pro tu z roku 2011, stáhnul sem si ukázku a základy php snad umím,.. ale ten serial si taky přečtu...
Amunak
gromm:
Nevím teď kterou konkrétní knihu myslíš. Pokud je z roku 2011 a jde jen o základy, pak je to asi v pořádku. PHP se ale každopádně neustále vyvíjí a cokoliv staršího nebo pokročilejšího už dnes může být zastaralé, tak si na to akorát dej pozor.
groom
Profil *
Amunak:
Ale od něčeho začít musím :-) Měl sem namysli Velká kniha php 5 a mysql
Amunak
groom:
Můžeš začít od zmiňovaných online seriálů. Stejně by sis měl co nejvíc ukázek kódu zkoušet a experimentovat s nimi, takže je pak skoro jedno, jestli čteš knihu nebo online seriál. Na obrazovku budeš (resp. měl bys) koukat tak jako tak.
gromm
Profil *
Amunak:
A co třebas "PHP 6, MySQL, Apache - vytváříme webové aplikace" - ale to je php 6 a na všech serverch je php 5.3
Amunak
gromm:
Nečetl jsem ani jednu z těch knih, spíš tvrdím, že kupovat knihu je podle mě zbytečné. Nevím taky jestli bych úplně četl knihu, která se zabývá nečím, co existuje zatím jen jako návrh (PHP 6).
abc
gromm:
PHP 6, MySQL, Apache - vytváříme webové aplikace vlastním. Když jsem před rokem a půl začínal, absolutně jsem neměl zdání o tom, že PHP6 neexistuje. Nicméně z PHP6 (a dokonce ani 5.4.0) tam nic není. Knihu jsem dočetl cca. do 2/3 a pak jsem zjistil, že už ji nepotřebuju. Nejdůležitějších bylo myslím prvních 10 kapitol, abych pochopil co a jak.
Jinak osobně knihy mám velmi rád. Vlastním spoustu dalších knih (SQL, regulární výrazy, CSS apod.), ale skoro vůbec do nich nekoukám, stačí umět hledat :-)
Davex
gromm:
to je php 6 a na všech serverch je php 5.3
Vývoj PHP 6 byl před dvěma roky pozastaven a většina plánovaných novinek se dostalo do verzí PHP 5.3 a 5.4.
gromm
Profil *
Davex:
A jakou by sis koupil bejt mnou?
A) HP 6, MySQL, Apache - vytváříme webové aplikace
B) Velká kniha PHP 5 a MYSQL (3. vydání)
Davex
Já bych koupil Velkou knihu PHP. Pokud máš pochybnosti, tak si jí můžeš na pár dní půjčit v knihovně a podívat se.
gromm
Profil *
Davex:
ok, díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0