Autor Zpráva
bar
Profil
Ahoj všichni,
potřebovala bych poradit, která knížka věnovaná PHP je lepší. Mám za sebou J. Koska, takže něco málo o PHP vím. Potřebuju knížku, která dává ucelený popis o PHP - od začátku až po složitější programování, mohla by obsahovat samozřejmě nějaké příklady a kdyby byl i přehled alespoň základních fcí, bylo by to super. Když to shrnu nechce se mně dávat 1000 za začátky PHP a hned další na pokračování v PHP - nemám na to!! Našla jsem tady na diskuzi tyto knihy:
PHP a Rozvoj Webových aplikácií
Velká kniha PHP a MySQL (Zoner Press)
Takže, která je lepší?
díky za rady
nothrem
Profil
Nejlepší na php je umět trochu anglicky a znát adresu www.php.net .

PHP má totiž jednoduše pojmenované funkce a dají se snadno odvodit a pak příp. najít na uvedené stránce (search for ... in the function list). Navíc je nápověda umístěna na ČVUT, je částečně česky a obsahuje příklady a návody z praxe.
A pokud člověk ovládá jiný jazyk (c, java, ...) tak už je to jen otázka chvilky zvládnout php.
Yuhů
Profil
Velká kniha PHP a MySQL (Zoner Press) je dobré čtení do postele. Dobře se to čte, nevím, jak dobře se podle toho programuje.
bar
Profil
nothrem to je sice fakt, na internetu je spousta materiálu, ale nemůžu si tam dopisovat poznámky a internet nemusí být vždy po ruce. Někdy prostě není nad knížku.
Yuhů
No právě, klidně i do postele, ale chtěla bych vybrat knížku, kde autor spíš předpokládá, že čtenář nic neví, než že něco ví a tudíž se těmto věcem nevěnuje. V tomto je Kosek super, jen škoda, že nemá něco novějšího.
Miškin
Profil
http://www.linuxsoft.cz/php/Serial-PHP.pdf ale Ty chces asi papirovou knizku jak jsem pochopil.
blast3r
Profil
Miškin
Dik dik dik na n-tu
knizku v taketo forme som hladal asi aj rok ;)
bar
Profil
Miškin
díky moc, seriál Petra Zajíce mám pročtený a často se k němu vracím, ale jsou věci, které prostě jsou pro mě málo rozvedené (nebo jsem málo chápavá). Třeba práce s obrázkama. Takže jsem našla zmínky o výše uvedených knížkách a uvažuju o nich. Jen se nemůžu rozhodnout, kterou z nich ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0