Autor Zpráva
Tanaris
Profil
Chtěl jsem se zaptat jakou máte názor na knihu jquery bez předchozích znalostí. Chtěl bych se jquery naučit, ale jelikož nemám zkušenosti chci knihu, která mi dá pořádné základy.

Moderátor Joker: Přesunul jsem z Nezařaditelných do Návody, články a knihy.
Radek9
Profil
Narazil jsem na tuto recenci: alterego.ondrejvasicek.cz/Recenze-jQuery-bez-predchozich-znalosti-I-vy-muzete-efektne-vyhodit-penize-z-okna-91 Podle toho, co čtu, bych tu knihu radši nekupoval a poohlédl se po něčem jiném. Ale to už je na tobě. ;-)
lorin
Profil
Knihu nemám, takže ti bohužel nepomůžu. Podle mě je u takových věcí jako jQuery (což je nástavba nad JS) úplně zbytečné nějaké knihy kupovat. Pokud umíš JS, bude ti stačit oficiální dokumentace popřípadě nějaký tutoriál. V knize se většinou nedozvíš o moc víc + musíš za to zaplatit.
Tanaris
Profil
Radek9:Tak podle recenze se na tuhle knihu radši vykašlu, když autor neumí ani css.
lorin: JS práve neumím proto jsem hledal něco jednoduchého co by mi dalo základy k tomu vytvářet hezké efekty.
Radek9
Profil
Tanaris:
JS práve neumím proto jsem hledal něco jednoduchého…
Tohle není úplně dobrý nápad. Je sice pravda, že zrovna jQuery kód se dá docela dobře lepit a něco z toho vytvořit, aniž bys to doopravdy chápal, ale je to velice špatná praktika. Prvně by ses měl naučit aspoň základy JavaScriptu a až potom pracovat s nějakou knihovnou.
quatzael
Profil
Já tu knihu mám. Koupil jsem si jí, protože jsem o jQuery nevěděl vůbec nic. Když jsem se snažil něco najít na netu, tak všude bylo jen, že "jQuery je knihovna javascriptu" (z toho jsem si moc žádnou představu neudělal, protože jsem neběděl co tou knihovnou myslí) nebo "jQuery není něco jiného než javascript, jQuery je javascript", případně, že "jQuery je bombastická věc".
Když jsem šel do knihkupectví si sehnat knížku, která by mi vysvětlila co to jQuery je, tak jsem narazil na jednu (tuším Kuchařka jQuery), ve který bylo v úvodu napsáno, že jelikož se čtenář rozhodl pořídit si tuto učebnici o jQuery, nebudou už vysvětlovat co to jQuery je, protože se předpokládá, že čtenář už ví co jQuery je, jinak by se to totiž nerozhodl koupit.. Nad tímhle vysvětlením jsem si ťukal na čelo..
Tak jsem se rozhodl pro tuhle jQuery bez předchozích znalostí, protože už název zněl slibně.
Ale moc jsem jí stejně nepoužil. Stačilo opravdu jen zjistit co to jQuery je a všechny funkce jsem si vyhledával na w3schools.com.

Tak kniha je opravdu trošku zmateně psaná. Nepodezříval bych autora, že to byl amatér. Spíš se zdá, že to dělal hodně narychlo. Jako příručka se to moc použít nedá. Jen pro pár funkcí.
Taky jsem si všiml, že tam má HTML kód s několika elementy se stejným id.. Je to prostě odfláklý..
_es
Profil
quatzael:
všechny funkce jsem si vyhledával na w3schools.com
Prečo? JQuery má snáď oficiálnu dokumentáciu na svojom webe - pomerne dobrú.
quatzael
Profil
_es:
Prečo?
Už jsem to psal několikrát. Kvůli tomu, že hledání funkcí je na w3schools.com daleko rychlejší. Uznávám, ale že co se týče selektorů tak tam asi není úplně všechno. Ale pokud chci rychle zjistit název funkce a syntax parametrů pro nějaké funkce v jQuery, JS nebo PHP tak se tomu prostě nic nevyrovná.. Je to rychlý a přehledný..
Sir Tom
Profil
Tanaris:
Tu knížku fakt nekupuj. Ono všeobecně knížky, kde je XXX bez předchozích znalostí, jsou zmatečné a často to vypadá, že předchozí znalosti nemá ani sám autor.

Knížku na jQuery nemám žádnou - podle mě se jedná o zbytečnou věc - mnohem více bych doporučil oficiální web jQuery a praktickou úlohu. Udělej si sám pro sebe nějaký slider nebo slideshow - na něm se dost naučíš. :)
Zechy
Profil
quatzael:
Pokud vim co hledám, tak i v dokumentaci se dá hledat kvalitně rychle. Ono například na php.net nebo i všeobecně platí, že stačí vědět, jakého typu funkci hledáš - třeba string funkci, tak si necháš vyjet seznam string funkcí, kde si najdeš to co chceš. Navíc, na oficiální dokumentaci se toho k té funkci můžeš dovědět o dost víc :).
Kcko
Profil
Tanaris:
Za sebe mohu doporučit zmiňovanou Kuchařku jQuery - výborná kniha, naučil jsem se z ní spoustu věcí + osvojil určité postupy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0