Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

neviete mi poradiť čo najkomplexnejší návod na JavaScript v češtine, nemčíne v krajnom prípade v angličtine? Skúšal som googliť, našiel som dosť veľa seriálov, ale nič kompletné (JavaScript na JPW mám naštudovaný). Ďakujem za všetky tipy.
_es
Profil
lionel messi:
Oficiální dokumentace JavaScriptu
Javascript tutoriál
Chamurappi
Profil
Reaguji na lionela messiho:
Když si chvíli počkáš, jeden takový nejkomplexnější návod se mi rodí na localhostu.
peta
Profil
Celkem prehledne jsou tabulky na strance
http://javascript-reference.info/
_es
Profil
peta:
Celkem prehledne jsou tabulky na strance
A to je ako nejako prakticky použiteľné? Najnovšie prehliadače IE6, Netscape 6.0 a Mozilla 1.0? Text spravený pomocou obrázkov a pod.? Pripadá mi to ako priradenie názvu domény k aspoň trochu súvisiacemu obsahu, aby sa zarobilo na reklame. Mmmožno by bolo vhodné to zaradiť medzi „sprosté“ slová.
peta
Profil
OT Take by jsme se mohli bavit o prehlednosti ve tvych odkazech. Na tve strance je nutne nejprve najit nejake linky a i tam je toho dost pomalu pohromade i s priklady. Nehlede na nutnost si to vsechno proklikat nebo precist ty kecy kolem odkazu. Kdezto ty tabulky pouzivam do dnes, je to krasny prehled zakladnich js funkci.
Stalker
Profil
[#1] lionel messi
http://jqfundamentals.com/chapter/javascript-basics
www.codeacademy.com

[#3] Chamurappi
Jak dlouho ještě cca? :)
pako
Profil *
v cestine: Javascript pro webove vyvojare
v anglictine to iste, akurat ze doplnene tretie vydanie, kde rozobera aj 'novinky' z es5 aj rozne api, ktore prinasa html5 - Javascript for Web Developers
cital som aj tuto Javascript: The Definitive Guide ale pri tejto netusim ktora verzia ma cesky preklad, lebo sa mi zda ze druhe ceske vydanie vychadza zo stvrteho anglickeho a aj to je dost stare...

mozno tie knihy maju nemecke preklady z najnovsich vydani, skus pohladat.

no a potom kazdy dielci problem uz (pravdepodobne;) niekto riesil na tejto diskusii alebo stackoverflow
Stalker
Profil
Chamurappi:
Tak jak to vypadá s tvým komplexním návodem? :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Stalkera:
Člověk se při psaní podobných věcí překvapivě hodně naučí. Nejdřív si chci být jistý, že umím cca všechno. Mám toho napsaného docela hodně (asi devadesát stran A4), i když poslední dva měsíce jsem si na to nenašel moc času. Až se dokopu k tomu, abych dodělal nějaký zárodek menu, začnu to pomalu ládovat ven.

Trochu mě popohání, že Str4wberry postupně popisuje všechny hezké JS+CSS finty, o kterých bych chtěl psát také… a jestli si nepospíším, tak už to nebude mít smysl :-)
Stalker
Profil
Chamurappi:
Kdybys hledal nějakého nadšence a začátečníka do JS na "zhodnocení", feedback a také abys zjistil, jak tvůj návod může být prospěšný lidem, kteří mají s JS minimum zkušeností, klidně se ozvi :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Stalkera:
Díky. Věřím, že nadšenců najdu na této diskusi víc. Můj výtvor bude mít pro tento účel vlastní kategorii, stejně jako má učebnice PHP.
lionel messi
Profil
Pripájam sa k Stalkerovi, rád si na návod počkám a už teraz sa na teším :-) držím palce, Chamurappi!
Stalker
Profil
Chamurappi:
Super, tak to se těším. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0