Autor Zpráva
Vivian
Profil *
Ahoj,

můžete mi někdo doporučit nějaký tutoriál/článek o tom jak správně dělat wireframe pro weby?

Díky :)
Marek Prokop
Profil
Jelikož máme rok 2013, je jedna z dobrých možností žádné wireframy nedělat :-)
Kcko
Profil
Marek Prokop:
Můžeš to nějak odůvodnit? Nedokáži si představit, že bych větší projekt dělal bez WF.
WF slouží pro představu jak má web fungovat a to jak pro klienta tak i pro grafika. (Samozřejmě to poté zaštiťuje a upřesnuje funkční specifikace).
Vivian
Profil *
Upřímně já wireframy nikdy nedělal, ale nyní nemám na výběr a udělat ho musím. Chci, aby to nevypadalo, že to dělám po druhý v životě :D
Kcko
Profil
Stáhni si trialku AXURE a můžeš si to zkusit. Na WF není složité je udělat, tam je hlavní vymyslet celou koncepci webu (uspořádání prvků na stránce).
overflow
Profil
Nedovedu si představit, že bych měl jakýkoliv projekt dělat bez wireframů. Klidně i projekty menšího rázu. Nechá se na tom vyladit spoustu věcí a pak teprve na základě wireframu kreslit grafiku. Jinak já používam Balsamiq Mockups (http://balsamiq.com/), který i doporučuji.
Marek Prokop
Profil
[#3] Kcko + [#6] overflow: Ale jo, taky wireframy ještě docela často používám, ale zároveň si myslím, že doba jejich největší popularity končí, nebo už skončila. Prototypování pomocí frameworků typu Bootstrap nebo Foundation je často rychlejší a efektivnější.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0