Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

postupne sa učím programovať v PHP a zistil som, že by sa mi veľmi hodila nejaká kniha venovaná danej problematike. V kníhkupectvách som našiel množstvo titulov, bojím sa však kúpiť mačku vo vreci a uvítam odporúčanie. Moja predstava o obsahu knihy je nasledovná:

- syntax jazyka (podmienky, cykly, funkcie...)
- čo najkomplexnejší prehľad funkcii
- OOP (aspoň malý úvod do tried)
- nejaké praktické príklady
- čo najkompletnejšie návody na "spoluprácu" s MySQL (vloženie dát, práca s nimi, úprava...)

Ideálne by kniha mala byť dostupná v slovenských kníhkupectvách (nechcem platiť poštovné z ČR). Čeština nie je najmenší problém, rovnako ani cena (predstava okolo 35€). Ďakujem veľmi pekne za každý námet.
Sir Tom
Profil
lionel messi:
Také zdravím,

mačku vo vreci
na Slovensku se říká mačka vo vreci? V Česku máme zajíce v pytli. :)

Doporučil bych ti se podívat na nově vznikající projekt zde na DJPW Učebnice PHP. Nevím, v jakém stavu se projekt nachází, ale myslím si, že ještě není dokončený.

Knih o PHP je jako šafránu. Ze své vlastní zkušenosti je nejlepším zdrojem internet, nicméně, když jsem s PHP začínal, tak jsem používal knihu: PHP, MySQL, Apache. Kniha popsala základní syntaxi PHP a MySQL na příkladech filmotéky. Velmi se mi líbil i komplexní přehled funkcí.
Bohužel už ale nevím, zda-li obsahuje i OOP, protože jsem ji nepřečetl celou. Na OOP mi pomohl jiný jazyk a sice Java. Knihy o Javě píše největší guru programátorského světa - Rudolf Pecinovský. Též známý tím, že proměnné a funkce pojmenovává českými háčky a čárky.

Stejně ale jestli tě PHP chytne, tak se na knihu vykašleš a budeš hledat informace už jenom na netu.
lionel messi
Profil
Sir Tom:
na Slovensku se říká mačka vo vreci? V Česku máme zajíce v pytli. :)
Niekto má na Slovensku vo vreci zajaca, iný mačku :)

Bohužel už ale nevím, zda-li obsahuje i OOP, protože jsem ji nepřečetl celou.
OOP nie je pre mňa nevyhnutné, v pohode sa bez neho (v začiatkoch) zaobídem.

Odkazovaná kniha je určite veľmi zaujímavá, našiel som však o nej tunajšiu diskusiu, kde autor dotazu napokon rozmýšľa o kúpe staršej verzie 5 (tá je vraj aj zdarma na ulož.to :)) Nie je to pravda, zátvorku som škrtol. Má to ale v dnešnej dobe ešte zmysel zaoberať sa staršou verziou?

Ze své vlastní zkušenosti je nejlepším zdrojem internet
Ktorý český zdroj o PHP je na nete najlepší?
Sir Tom
Profil
lionel messi:
Má to ale v dnešnej dobe ešte zmysel zaoberať sa staršou verziou?
Jo - proč ne? Rozdíly sice jsou, ale nijak zásadní. Stejně jako začátečník tě nejvíce bude zajímat syntaxe - podmínky, cykly a popis funkcí. Ty jsou ve většině případů neměnné.

Ktorý český zdroj o PHP je na nete najlepší?
Nelze říct, že by byl jenom jeden. Docela se mi líbí http://www.tvorba-webu.cz/php/. Dále pak určitě je fajn http://stackoverflow.com/ (hledáš odpověď na svoji konkrétní otázku) a jako seznam fcí je dobrý přímo manuál PHP: http://php.net/manual/en/index.php. Poslední dva jmenované jsou ale v angličtině.
lionel messi
Profil
Sir Tom:
Vďaka za vyčerpávajúce odpovede :)
Kubo2
Profil
lionel messi:
kde autor dotazu napokon rozmýšľa o kúpe staršej verzie 5
Verzia 5 je najnovšia vydaná verzia jazyka PHP, nie staršia verzia. PHP 6 neexistuje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0