Autor Zpráva
blockheadAcademy
Profil
Na tomto YouTube kanále najdete videotutoriály na HTML, JavaScript, jQuery, CSS a PHP

Vše je podrobně vysvětlováno a názorně ukázáno na příkladech

Novinky a přehled všech tutoriálů najdete na naší stránce:
blockheadAcademy.cz
pako
Profil *
vybral som si nahodne toto video: JavaScript návod 12 Pole v JavaScriptu - nemozem hodnotit cely serial, pretoze s nim nebudem stracat cas ale na zaklade tohto prispevku silne neodporucam ziadnym zaciatocnikom pozerat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na blockheadAcademy:
V návodu JavaScript návod 14 Pole v JavaScriptu Přidávání a mazání prvků mě zarazilo používání valueOf. Zkus si zjistit, co vrátí smazenice === smazenice.valueOf() :-)

Návody k HTML jen papouškují populární zbytečnosti. Co se stane, když neuvedu značku <html>? Co se stane, když neuvedu </head>? Vůbec nic. Proč je důležité, aby o těchto elementech začátečník věděl, když na ně s velkou pravděpodobnostní stejně nebude věšet žádné atributy?
Jako osoba HTML neznalá bych se také instruktora ptal, proč jsou v <br /> lomítka a v <meta> a v <!doctype html> ne.

V návodu k odkazům mě překvapila zmínka o <a name>. Možná se hodí vědět, že se kotvy dají dělat i elementem <a>, ale začátečníkovi bych doporučil používat spíš kotvy na id. Učit používání elementu <font> mi také přijde docela zbytečné.

Ale celkově to není tak špatné. Věřím, že pro úplného začátečníka můžou být tvá videa přínosná. Viděl jsem z nich docela dost, protože jsem byl jsem zvědavý, jaké nesmysly se dozvím... a vlastně jich až tak moc není. Větším problémem než drobné bludy je, že je to nalejvárna — jednotlivé rysy HTML a JavaScriptu jsou místo vysvětlování spíš jen předváděné, divák je víceméně motivovaný k tomu, aby si ukázaný kód opisoval, což k pochopení zpravidla nestačí.
1Pupik1989
Profil
V čase 2:44 jsem se ze sebe odhodil veškerou soudnost a začal jsem se smát jako pitomec. :D "Pokud snáme pole, tak napíše smazenice.length". :D Autor měl metodu "push" asi zmínit jako první :D O tom valueOf ani nemluvím. :D Někdo tutoriály má dělat a někdo bohužel ne. :)
_es
Profil
blockheadAcademy:
V cykloch je iteračná premenná nedefinovaná ako premenná - cez var, čo môže teoreticky spôsobiť problémy: Časté potíže, zajímavosti a poučné debaty » Používejte var
kaktuss
Profil
Chamurappi:
Jako osoba HTML neznalá bych se také instruktora ptal, proč jsou v <br /> lomítka a v <meta> a v <!doctype html> ne.
>
>
V návodu k odkazům mě překvapila zmínka o <a name>. Možná se hodí vědět, že se kotvy dají dělat i elementem <a>, ale začátečníkovi bych doporučil používat spíš kotvy na id. Učit používání elementu <font> mi také přijde docela zbytečné.

Toto ma zarazilo tiež. Autor zjavne používa HTML5, kde sa lomítka na konci pri br aj img už nepoužívajú. Tiež <a name> sa nepoužíva vôbec, odkazuje sa priamo na idčko konkretného elementu, nie je potrebné vytvárať zvlásť <a id=""></a>.

Všeobecne by som povedal, že v HTML tutoriáloch je kopec zbytočností, ktoré je potrebné riešiť cez CSS a tak začiatočník získa zbytočne zlé návyky (hlavne vložené štýly elementov priamo v HTML).
Monkeys
Profil *
Urcite by som autora neodsudzoval za tieto videa.
Video nauci viac ako text. A to ze si s tym dal niekto tolko namahy tak klobuk dolu.

M.
pako
Profil *
Monkeys:
Nikto autora neodsudzuje za tvorbu video tutorialov, je to chvalyhodny pocin, ktoremu venoval cas a ine prostriedky. Akurat varenim podla jeho receptov by si bol niekedy dost prekvapeny vysledkami ;)

Otazka informacnej hodnoty podla mna nesuvisi s mediom, ako nosicom tej informacie, ale skor s vedomostami a osobnostou autora a jeho schopnostou dalej ich predat.
blockheadAcademy
Profil
Děkuji všem za podnětné reakce, přiznám se že jsem jich tolik nečekal ;)

Je pravda že jsem doposud více řešil technické problémy spojené s natáčením tutoriálů a i když jsem si některé chyby v tutoriálech později uvědomil, zatím jsem je nepřetáčel. V budoucnu se určitě chystám některé fatální chyby přetočit.

V minulosti jsem se více věnoval programování v jiných jazycích (Delphi, Java a Android aplikace). HTML a JavaScript jsem víceméně začal točit kvůli četným žádostem o doplnění těchto tutoriálů.

V HTML tutoriálu také dost často zdůrazňuji že tou správnou cestou jsou kaskádové styly, ale dovedu si představit člověka, který si chce i v dnešní době udělat jednoduchou stránku víceméně pro radost. Člověk který to myslí opravdu vážně stejně bude muset často sahat k jiným zdrojům. Nicméně videotutoriály mohou být startem.

Ještě k výtce nalejvárna, kterou zmínil Chamurappi. Ano, víceméně je to správné označení a poměrně dlouho jsem přemýšlel, proč styl "nalejvárny" zvolit. Dám příklad. Kdysi jsem se z knih učil objektové programování. Všemu jsem celkem rozuměl ale ve svých jednoduchých programech jsem ho vlastně nepoužíval. Pak jsem se ale rychle potřeboval naučit Javu kvůli aplikaci pro Android. Začal jsem tedy sledovat tutoriál jednoho američana. Tenkrát jsem rozuměl sotva z poloviny co říká, tak jsem jen koukal a opisoval ... a nějak mi to došlo. Jednoduše jsem uviděl výhodu objektového programování a pak jsem i všechny staré prográmky předělával ...

Také souhlasím s tím že "Někdo tutoriály má dělat a někdo bohužel ne. :)"
Nicméně pokud se člověk podívá po videotutoriálech v češtině, většinou jsou to 3 díly se špatným zvukem, případně jsou vidět celé Windows ale samotný kód nikoliv. A pokud to vypadá nadějně, autor skončí po 2 dílu...
Pak by v podstatě nebyly ucelenější tutoriály žádné ...
V žádném případě nemám o svých tutoriálech převratné mínění, nicméně myslím že po určitých korekcích by mohly být alespoň pro neprofesionály nějak prospěšné ...

A pokud by vzbuzovaly opravdu velký smích (1Pupik1989), mohu je vždy přesunout do kategorie zábava ;)

Ještě jednou děkuji za všechny reakce ;)
Chamurappi
Profil
Reaguji na blockheadAcademy:
dovedu si představit člověka, který si chce i v dnešní době udělat jednoduchou stránku víceméně pro radost
S pomocí CSS ale bude mít větší radost. Zejména dnes, kdy už se prohlížeče v základních věcech shodují stoprocentně.
Měli jsme tu na diskusi už několik začátečníků, kteří se CSS zbytečně báli a vyhledávali raději divné HTML postupy (marně či krkolomně), protože považovali CSS za podstatně vyšší úroveň znalostí a ještě neměli zmáknuté celé HTML (včetně všech reliktů). HTML a CSS je vhodné vnímat odděleně, ale ne jako úplně separátní — HTML je na CSS závislé prakticky skoro stejně, jako CSS na HTML.

HTML a JavaScript jsem víceméně začal točit kvůli četným žádostem o doplnění těchto tutoriálů.
Měl jsi na ně odpovědět, že JavaScriptu nerozumíš dostatečně na to, abys ho učil. Není nutné být odborníkem na všechno.

dlouho jsem přemýšlel, proč styl "nalejvárny" zvolit. Dám příklad.
Ve svém příkladu už jsi měl nějaké teoretické základy, než jsi viděl videa. Výhody objektového programování jsou na pochopení trošku složitější než HTML. Nemyslím si, že je tvá zkušenost přenositelná.
Myslím si, že hlavní důvod, proč jsi tento styl zvolil, je, že je to úplně ta nejjednodušší forma naučného videa. Prostě jen píšeš a při tom říkáš, co píšeš… ale ne proč to píšeš, nerozebíráš pohnutky a možnosti, nepodchytáváš potenciální otázky a problémy. Jen ukazuješ, co ty a tvůj prohlížeč umíte. Snadné a zbytečné. Tady v diskusi často odkazujeme na všelijaké návody, ale já osobně nevidím důvod, proč bych měl někoho posílat na tvá videa.


Reaguji na kaktusse:
Autor zjavne používa HTML5, kde sa lomítka na konci pri br aj img už nepoužívajú.
<!doctype> z pohledu prohlížečů nerozhoduje o verzi HTML, proto vůbec není důvod o ní přemýšlet. Lomítka na konci značek byla v HTML vždy zbytečná. I neškodná.


Reaguji na Monkeyse:
Video nauci viac ako text.
Proto si zaslouží tvrdší metr.
blockheadAcademy
Profil
Chamurappi:

Jen už k tomu důvodu stylu. Ano zvolil jsem tu nejjednodušší formu naučného videa, protože jsem viděl hodně videí, kde autor rozebíral pohnutky a možnosti až do té míry, že to značně přesáhlo rámec tutoriálu pro začátečníky. Toho jsem se chtěl vyvarovat a je pravda že zdaleka nejsem tak dobrý, abych si mohl dovolit žonglovat s myšlenkami a nápady a udržet to ještě v mezích toho tutoriálu pro začátečníky. Ale jak už jsem zmínil, vlastně jsem česky žádný takový tutoriál neviděl, tedy aby ještě k tomu splňoval alespoň základní požadavky na dobrou čitelnost a zvukovou srozumitelnost videa.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0