« 1 2
Autor Zpráva
hobr
Profil
Safra to se tu strhla lavina... :) Pravda, částečně mojí vinou, protože jsem nenapsal, že třeba knihu v angličtině bych mu ještě určitě nekoupil, nebo že má o tvorbu webu předběžný zájem. A že s webem mu taky, narozdíl od C#, poradím ;)
RC modely nějaký má, chodí do fotbalu a za týden spolu jedem na závody na kolech, takže pořád u PC nesedí ;)

Nicméně mě trochu překvapilo, že nikdo nedoporučil mnou zmíněnou variantu knihy o Wordpressu. Mně to přijde dobré právě v tom, že web si na Wordpressu celkem jednoduše udělá a když bude potřebovat něco změnit, bude se muset zajímat, jak na to.

Sir Tom: ta kniha mi přišla sympatická, pokud bych vybíral HTML a CSS, sáhl bych asi po této :)

Každopádně díky všem za názory a pište dál!
Anonymní
Profil *
hobr:
že web si na Wordpressu celkem jednoduše udělá a když bude potřebovat něco změnit, bude se muset zajímat, jak na to.
No právě v tom je ten problém. Na Wordpress existuje hrozná tuna různých pluginů a knihoven téměř na vše, takže zajímání o něco je trošku zbytečné. Wordpress je asi špička mezi CMS co je, ale upřímně mě příjde nudné si prostě všechno naklikat v user-friend interface, to si radši napíšu nějaký svůj redakční systém.

Takže rozhodně bych začal s HTML + CSS, pokud ho to zaujme šlo by dále uvažovat o něčem dalším(javascript, serverový jazyk atd..), pokud ho to nezaujme tak mu zkus koupit knihu na Wordpress a třeba se mu html, css a PHP začne líbit, protože jak jsi psal, časem se třeba začne zajímat jak podrobně to funguje. Ale začínal bych na tom HTML a CSS a Wordpress bych zvolil až tehdy, když by mi bylo jasné, že prostě kódování ho asi bavit nebude.

Ale tohle je můj názor, tisíc lidí ti řekne tisíc názorů
Amunak
Profil
hobr:
Nicméně mě trochu překvapilo, že nikdo nedoporučil mnou zmíněnou variantu knihy o Wordpressu. Mně to přijde dobré právě v tom, že web si na Wordpressu celkem jednoduše udělá a když bude potřebovat něco změnit, bude se muset zajímat, jak na to.
Podle mě nejde ani tak o to, co zmínil Anonymní. Klidně by se mohl naučit psát vlastní pluginy. Ale Wordpress má velmi složitou strukturu, je plný hacků, musí se studovat dokumentace v angličtině. Vrtat se v čemkoliv pro WP je, řekl bych, obtížné i pro zkušené programátory. Nejenže musí znát jazyk toho, v čem je ten RS napsaný (PHP), ale musí se taky dopodrobna seznámit se samotným redakčním systémem, jeho API, vnitřních strukturách a funkčnostech apod. To je důvod, proč bych to začátečníkovi rozhodně nedoporučil.

Ale pokud již tak má zájem o tvoření webů, prostě bych se asi poohlédl po nějaké učebnici PHP. Tady na diskuzi už se to mnohokrát probíralo, jistě najdete něco doporučeného. Anebo, pokud nutně nemusí jít o knížku, je docela dobrý (ikdyž bohužel relativně zastaralý) seriál na linuxsoftu. Anebo nově vznikající on-line učebnice PéHáPko [diskuzní sekce s rozepsanými texty], kterou vytváří místní zkušení diskutéři-programátoři a ikdyž tam zatím moc textů není, jde o zdroj snad nejkvalitnější ;)

1Pupik1989:
Kdyby se na školách učilo PHP tak by to dopadlo katastrofálně. Minimálně jeden OOP jazyk k tomu musí být. Co si budeme nalhávat, PHP je prostě takový shluk rakoviny. Nikdo mu nikdy nedal hlavu ani patu.
Škoda, že Pascal taky není ohjektový a spousta věcí v něm je napsána stejně mizerně a nelogicky jako v PHP.
Kajman
Profil
hobr:

Tak kupte knížku o html, nainstalujte mu CMS v češtině (třeba ten wordpress) a nastavte u účtu, aby nepoužíval wysiwyg editor. Může si vevnitř hrát s html a když bude CMS nainstalovaný na serveru, kam se dostanete také, tak můžete na něčem spolupracovat. Pak může přidat css, js, php a stále si hrát jen s tím vnitřkem a netrápit se v 12 letech s vlastním CMS. Ale knihu o tom wp bych asi nekupoval.
peta
Profil
Kajman: Nevim, zda to je uplne nejlepsi tip, protoze cms ma php filtry, ktere mu spoustu toho html kodu smazou.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0