Autor Zpráva
Fury
Profil *
Zdravím,

můžete mi doporučit weby, na kterých bych mohl nalézt nejnovější trendy v oblasti rozložení prvků na webu, tedy jak nejlépe si aktuálně připravit wireframe?

Děkuji.
Amunak
Fury:
Přijde mi, že aktuální třend (který se mi moc nelíbí) je dělat stránky, kde jsou jen "responzivní" bloky řazené za sebou v jedné velké nudli (příklad). Nelíbí se mi to hlavně proto, že je na stránce spousta prázdného místa, při každé blbosti se musí rolovat, celkově se na stránce pak špatně hledají informace, každý "blok" má jiný styl, takže to působí nejednotně a je to matoucí. Nechápu, koho to napadlo. Ale je to asi nejjednodušší způsob, jak vytvořit responzivní web. Trend jde taky ve stylu s tím, jak vypadá Windows 8 - všechno je dost placaté, jednoduché, dlaždicovité; používají se zbytečně velká písma, ikony tam, kde by víc udělal text, a tak.

V módě jsou už delší dobu taky (obvykle příšerné a špatně použitelné) slidery, postupně je pořád víc vidět animace (které taky dokážou nepříjemně zpomalid prohlížeč, když jsou špatně udělané).

Jestli je nějaká stránka, která by se touhle tematikou zabírala, nevím. Ale nedíval bych se moc na to, co je teď „cool“, protože to se může za půl roku změnit. Lepší je dělat web tak, aby byl pěkný a použitelný jak teď, tak v budoucnu.

Edit: Dal jsem tam lepší příklad - tam jsou snad všechny ty věci, které jsem modernímu, „cool“ webu vytkl.
aggi
Profil *
Nudle se dělají kvůli tomu že začínají být spousta zařízení s dotykovými obrazovkami, u kterých už je praxí ověřeno že je rolování snadnější než klikání na menu nebo stránkování - které by stejně muselo být dostatečně velké, aby se do něj dalo prstíčkem trefit :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: