Autor Zpráva
Tomáš123
Profil
Zdravím,
V internetovom obchode som si vybral knihu JavaScript pro webové vývojáře; Nicholas Z. Zakas, no predtým než ju kúpim by som sa vás chcel spýtať, či máte nejaké, či už dobre alebo zlé skúsenosti s touto knihou, či je kniha písaná programátorom ktorí o JavaScripte niečo vedia, alebo naopak začiatočníkom ako ja, a takisto či je písaná pochopiteľne a jednoducho, alebo zložito...Poprípade ak máte s touto knihou zlé skúsenosti, akú knihu by ste mi doporučili?

Ďakujem za odpovede.
pcmanik
Profil
Tomáš123:
Tú knihu mám, kúpil som si ju v čase keď som o javascripte nevedel nič. Keď som si to začal čítať proste som to prešiel a nič som nepochopil. Vrátil som sa k nej o nejaký čas, keď som mal základy zvládnuté a potom som z nej čerpal nepreberné množstvo informácií. Ale ako prvá kniha resp. pre začiatočníka sa myslím nehodí.
Inak je to veľmi kvalitne napísaná kniha. A preberá ten jazyk skutočne do detailov.
Tomáš123
Profil
pcmanik:
Aké znalosti si musel mať, aby si tu knihu pochopil resp. čo myslíš pod pojmom „základy zvládnuté“. Koľko si toho musel vedieť? Ďakujem za reakciu.
Tori
Profil
Tomáš123:
Ve větších městech by ji mohli mít v knihovně, dá se půjčit, pročíst, zjistit jestli ji chcete koupit nebo ne. V Čechách by ji mohla mít většina vědeckých knihoven, na SK je zřejmě jen ve vědecké v Bystrici a v univerzitce v Ružomberku.
Tomáš123
Profil
Tori:
Diki, pozriem sa aj po takejto možnosti, ale z Košíc je do Bystrice trošku ďaleko, kniha stojí okolo 40€, cesta do knižnice t.j. 4 krát vzdialenosť Košice -> Bystrica je <(menej) ako stojí kniha sama (a to ju mám navždy)...Jedine žeby bolo niečo také aj v KE (aj keď Google našiel pár stránok, aj tak žiadna z nich nedisponuje touto knihou).

Ak máte dobré skúsenosti s inou knihou o JavaScripte, prosím dajte mi vedieť a napíšte prečo je lepšia. Ďakujem
Kcko
Profil
Tomáš123:
Mám ji taky, lepší kniha o JS podle me neexistuje.
Tomáš123
Profil
pcmanik, Tori, Kcko:

Dobre, to mi stačí. Rozhodol som sa, že si najprv naštudujem základy, a o mesiac, dva si knihu kúpim. Ďakujem vám za vaše názory, a pomoc v rozhodnutí.
pcmanik
Profil
Tomáš123:
Moc som nemusel, ale aspoň priraďovanie udalostí, základnú prácu s premennými a tak. Ale zrejme mal na to aj tak väčší vplyv moj malý vek.
Ale ako povedal Kcko s touto knihou určite chybu neurobíš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0