Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

rád by som si rozšíril obzory v PHP a prípadne aj MySQL, nejaké základy som už pochytal. Poznám blog Jakuba Vránu, odtiaľ som sa dozvedel aj o jeho knihe. Zaujalo ma na nej, že je zameraná predovšetkým na to, ako programovať elegantnejšie — niečo spraviť nie je taký problém, ako to urobiť aj elegantne. Čítal som aj nejaké recenzie na túto knihu, aj ukážkovú kapitolu. Ešte by ma však zaujímali vaše osobné skúsenosti — odporučili by ste mi ako človeku so základnými znalosťami PHP takúto knihu? Ďakujem veľmi pekne za každú reakciu.


Ešte mi dodatočne napadla ďalšia podotázka: Nemám žiadne skúsenosti s akýmkoľvek FW, takže by som sa rád opýtal, či nie je v knihe priveľa zmienok o frameworkoch, kt. by človek bez ich znalosti nevyužil.
jenikkozak
Profil
Tuto knihu určitě doporučuji. Jde o kvalitní literaturu bez zbytečné omáčky okolo, přesto je snadno pochopitená a snadno se v ní vyhledává.
janbarasek
Profil
lionel messi:
Knihu jsem četl už dávno a je opravdu dobře napsaná. Četl jsem jí v době, kdy jsem se v PHP vůbec neorientoval a díky knize jsem pochopil, jak to vůbec všechno funguje. Pokud se mě někdo zeptá, jak začít s PHP, tak ho pošlu vždy k této knížce a pak ještě ke knížce od Jirky Koska, která je teď už zadarmo v PDF.

Ešte mi dodatočne napadla ďalšia podotázka: Nemám žiadne skúsenosti s akýmkoľvek FW, takže by som sa rád opýtal, či nie je v knihe priveľa zmienok o frameworkoch, kt. by človek bez ich znalosti nevyužil.
O Frameworcích tam je tuším celá kapitola a jejich znalost není vůbec potřeba (ale hodí se). Kniha se zaobírá "normálním" chováním čistých PHP scriptů bez jakéhokoli "vylepšení" o frameworky.
lionel messi
Profil
jenikkozak, janbarasek:
Ešte raz ďakujem za odpovede, knihu si teda určite kúpim. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0