Autor Zpráva
Marschmallow
Profil
Dobrý den,
myslíte že je kniha PHP a MySQL bez předchozích znalostí od Miloslava Ponkráce dobře sepsaná, přehledná a dá se z ní něco naučit? Máte s ní někdo zkušenosti a jaké?
Děkuji
lionel messi
Profil
Marschmallow:
Zdravím,

s knihou skúsenosti nemám, možno ti pomôže podrobná recenzia Jakuba Vránu: Kniha PHP a MySQL bez předchozích znalostí. Za seba ti môžem odporučiť jeho knihu: Kniha 1001 tipů a triků pro PHP, tá ale už určité znalosti (hoci len základné) vyžaduje. Dobrým autorom je ďalej Jason Gilmore.
Marschmallow
Profil
lionel messi:
Ahoj,
knihu od Jakuba Vrány jsem už četl. Chci si jen přiučit další věci. PHP jsem se totiž učil z internetu, ne z knihy. Tak teď to chci napravit ;)
lionel messi
Profil
Marschmallow:
knihu od Jakuba Vrány jsem už četl. Chci si jen přiučit další věci.
Neviem, či by v tejto knihe bolo pre teba niečo nové, keďže ju nepoznám. Skús sa pozrieť na niečo od zmieneného Gilmora, niečo som od neho čítal, bolo tam dosť veľa zaujímavých a potrebných vecí rozobraných do hĺbky, ale v angličtine, takže neviem český názov (tipujem: Velká kniha PHP5 a MySQL alebo tak nejako)…

A čo sa týka Ponkráca, možno ti v rozhodovaní pomôže ukážková kapitola.
Marschmallow
Profil
lionel messi:
Díky! Docela mě lákají ty testy na konci každé kapitoly a pak závěrečný test. Taky je to hezky podrobně všechno rozebrané...
quatzael
Profil
Marschmallow:
Děláš si srandu. Vždyť tady lidem většinou radíš. Ta kniha je pro úplný začátečníky (jak už název napovídá). Co by ses tam chtěl jako dovědět?
Já jí mám. Byl to můj první vhled do PHP. Účel to splnilo. Pokládám to za docela dobrou učebnici pro úplně první krok. Ale to je vše. Jsou tam ty největší základy nic do hloubky se tam nedovíš. Nejsou tam zmíněný prakticky žádný funkce. OOP ani ťukem..
Marschmallow
Profil
quatzael:
Díky za názor, máš pravdu :)
Doporučil bys mi nějakou knížku? Nejlépe o MySQL?
rafej
Profil
Pro pokročilejší v PHP by mohla být zajímavá kniha Návrhové vzory v PHP.
quatzael
Profil
Marschmallow:
Já jsem měl za to, že jseš na PHP profík:o) Žádnou dobrou učebnici, která podává širší výklad, bohužel neznám..
Ještě jsem se trochu učil z PHP5 a MySQL5 - Průvodce webového programátora od Michaela Koflera Bernda Oggla, ale u tý učebnice je jasně znát, že je překládaná z němčiny, ale nakonec se z ní dalo něco vyčíst. Ještě jsem se učil z nějakých amerických materiálů jako PHP for Dummies apod.,to taky docela šlo.

Nejužitečnější pro pochopení PHP mi ale připadá w3schools.com, tahle diskuze a php.net a OOP je asi nejlíp popsaný tady: programujte.com


Marschmallow:
Doporučil bys mi nějakou knížku? Nejlépe o MySQL?
Zkus třeba tohle, jde to stáhnout zdarma, ale nevím jestli legálně. Každopádně si to můžeš koupit na Amazonu:o)
PHP and MySQL For Dummies, 4th Edition
Tyhle učebnice jsou opravdu kvalitně zpracovaný, všechno je srozumitelně vysvětlený. Prostě jako pro blbečky:o)
Marschmallow
Profil
quatzael:
Děláš si srandu. Vždyť tady lidem většinou radíš. Ta kniha je pro úplný začátečníky (jak už název napovídá). Co by ses tam chtěl jako dovědět?
Díky za názor. Je to blbost si kupovat tuhle knihu.

OOP je asi nejlíp popsaný tady: programujte.com
Podívám se, ten web znám ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0